Galvenā Dzīvesstils 4 sievietes skaistuma pazīmes, ko nevar redzēt ar aci

4 sievietes skaistuma pazīmes, ko nevar redzēt ar aci

edomas

Skaistas krūtis, izteiksmīgi sejas vaibsti, krāšņi mati, garas kājas – pastāv uzskats, ka tieši tas pievelk vīriešus. Tomēr ir arī citi parametri, kas iedarbojas uz pretējo dzimumu zemapziņas līmenī. 

Modes un skaistuma industrija daudzus gadus strādā pie tā, lai palīdzētu sievietēm izskatīties jaunākām, seksuālākām un pievilcīgākām. Augsti papēži pagarina kājas, krūšturi padara kuplākas krūtis, meikaps pilnībā pārvērš seju, krēmi attālina grumbu veidošanos.

Nav noslēpums, ka pret sievietēm sabiedrība ir prasīgāka fiziskā skaistuma ziņā, nekā pret vīriešiem. Tajā nav vainojami ne laiki, ne tikumi, – tāda pieeja ir ielikta jau ģenētiskā līmenī.  Kopš aizvēsturiskiem laikiem cilvēka tēviņus vairāk piesaista mātītes, kas spēj dzemdēt veselus pēcnācējus.

Skaisti mati, seja bez grumbām, tvirtas krūtis liecina par to, ka sieviete ir jauna, vesela un spējīga dzemdēt bērnus. Tomēr ir arī mazāk acīmredzamas sievietes skaistuma pazīmes, kuras vīrieši uztver zemapziņas līmenī.

Balss 

Vairāk nekā pirms 40 gadiem sociālie psihologi atklāja, ka vīrieši diezgan precīzi var noteikt sievietes fizisko pievilcību, tikai parunājot ar viņu pa telefonu, kad nekādi vizuālie signāli nav pieejami. Vienā no daudzajiem eksperimentiem sākumā  dalībniekiem piedāvāja novērtēt meiteņu ārieni pēc fotogrāfijām, bet pēc tam izlikt vērtējumu dzirdētajām balsīm. Rezultātā atzīmes sakrita!

Zinātnieki piedāvāja vairākas teorijas, kas izskaidrotu šo fenomenu. Viena no tām apgalvoja, ka pievilcīgām sievietēm ir vairāk pieredzes saskarsmē ar pretējo dzimumu, attiecīgi, arī komunikācijas prasmes ir labākas, un viņas prot izvēlēties vajadzīgo intonāciju vai pat mainīt tembru, padarot to seksuālāku.

Lasi arī: Vai meklējat mīlestību internetā! 9 padomi, lai netērētu savu laiku

Vidukļa un gurnu proporcijai vīriešu skatījumā ir ļoti svarīga lomasievietes pievilcības novērtējumā

Cita teorija apgalvo, ka augstāka sievietes balss vairumam stiprā dzimuma pārstāvju asociējas ar jaunu, trauslu meiteni. Bet jaunība, kā skaidro evolūcijas psiholoģija, vīriešus pievelk vairāk.

Limbālais gredzens

Visi mēs esam dzirdējuši parunu: “Acis – dvēseles spogulis”. Patiešām, lielas un izteiksmīgas acis burtiski hipnotizē apkārtējos. Pētījumi pierāda, ka gaiši acu baltumi bez apsārtuma un spilgts spīdīgs varavīksnenes apvalksrespondentiem asociējas ar labu veselības stāvokli. Bez tam, pēc speciālistu domām, interesantākas pretējam dzimumam liekas nedaudz paplašinātu acu zīlīšu īpašnieces. 

Un vēl vīrieši zemapziņā pievērš uzmanību limbālajam gredzenam – tumšajai līnijai ap acs varavīksnenes apvalku. Jaunām meitenēm tas ir plats un melns. Bet pēc 25 gadu vecuma tas sāk izblāvot un sašaurināties. Starp citu, Āzijā ļoti populāras ir lēcas, kas vizuāli maina limbālā gredzena krāsu, līdz ar to “atjauninot” savu īpašnieci.

Jostasvietas izliekums

Jostasvietas uzbūve vistiešākajā veidā ir saistīta ar sievietes spēju iznēsāt pēcnācējus. Ja sievietes mugura būtu tikpat taisna, kā vīrietim, tad grūtniecības laikā slodze būtu panesama daudz grūtāk. Rezultātā evolūcijas gaitā sievietes mugurkaula uzbūve ir mainījusies, un smaguma centrs ir nedaudz novirzījies.

Citiem vārdiem, evolūcijas līmenī šī īpatnība signalizē, ka sieviete ir spējīga iznēsāt un dzemdēt daudz bērnu. Lūk, kāpēc vīriešus tā piesaista sievietes piegulošos krekliņos, kas atklāj jostasvietu,  vai kleitās ar kailu muguru.

Vidukļa un gurnu attiecība

Evolūcijas psihologa Deva Singha pētījumi ir pierādījuši, ka vidukļa un gurnu proporcijai vīriešu skatījumā ir ļoti svarīga nozīme sievietes pievilcības novērtējumā. Zinātnieki ir noteikuši, ka ideāla vidukļa un gurnu apkārtmēra attiecība ir 0,7. Tieši šāda proporcija ir arī optimāla bērnu dzemdēšanai.

Pusaugu meitenēm šis koeficients ir 0,9. Taču dzimumnobriešanas periodā, kad sieviete kļūst reproduktīva, vidukļa un gurnu attiecība sāk novirzīties tieši uz ideālo proporciju. Bet ar gadiem tā atkal sāk mainīties. 

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More