Galvenā Dzīvesstils Kāpēc vispirms negribas iet dušā, bet pēc tam iziet no tās: 4 neparastas “vannas psiholoģijas” parādības

Kāpēc vispirms negribas iet dušā, bet pēc tam iziet no tās: 4 neparastas “vannas psiholoģijas” parādības

edomas

Vannas istaba ir ne tikai vieta, kur uzturēt higiēnu, bet arī telpa, kur mēs varam atrast privātumu un atpūsties. Psiholoģe stāsta, kāpēc vannas istabā emocijas ir vieglāk piedzīvot un kāpēc reizēm mums ir īpaši slinkums iet dušā.

1. ATLIEK DUŠU

Vai esat kādreiz pamanījuši, ka dažreiz ir īpaši grūti atrauties no dīvāna un doties uz dušu? Šķiet, ka ir daudz interesantākas un svarīgākas lietas, ko darīt. Un jums burtiski jāsavāc sava griba, lai dotos uz vannas istabu. Kāpēc tas notiek?

Fiziskais nogurums

Ja cilvēks jūtas noguris, viņam ir grūti atrast enerģiju, lai veiktu ikdienas darbus, tostarp dušu. Šādos gadījumos viņš dos priekšroku atpūtai vai citām lietām, atliekot dušu uz ērtāku laiku.

Motivācijas trūkums

Dažiem cilvēkiem mazgāšanās dušā var kļūt par mājas darbu, neinteresantu pienākumu. Ja viņi neredz tūlītēju labumu no dušas, sakāmvārdu atbildi uz jautājumu “kāpēc tagad?”, tad dušā var pagaidīt.

Psiholoģiskie faktori

Slinkums vai vēlmes trūkums dušā var būt saistīts ar emocionālu vai psiholoģisku stāvokli. Piemēram, cilvēki, kas cieš no depresijas vai trauksmes traucējumiem, neievēro higiēnu. Tāpat dažiem cilvēkiem var būt nepatika pret ūdeni, vannas istabu vai pašu dušas procesu, kas saistīts ar negatīvu pagātnes pieredzi vai fobiju.

2. NEGRIBAS IZNĀKT NO DUŠAS

Tomēr dažreiz jums vienkārši jāsāk, un vannas istaba ir burtiski “atkarība”. Kādi ir iemesli?

Relaksācija

Ūdens troksnis, masējošās sajūtas no strūklu pār ķermeni un putas vannā palīdz atslābināties un mazināt spriedzi. Tas rada tik patīkamu fiziskā komforta sajūtu, ka cilvēks izšķīst pašreizējā brīdī. Jūs nevēlaties atteikties no šī.

Izvairīšanās no pienākumiem

Daži cilvēki var izmantot dušas laiku kā veidu, kā atlikt pienākumus. Šādos gadījumos viņi apzināti kavējas mazgāšanas laikā, lai tikai neturpinātu uzdevumus.

Patvērums

Vannas istabā mēs atrodamies relatīvā izolācijā, tālu no ikdienas trokšņa un satraukuma. Šī ir vieta, kur var atrast vientulību un gremdēties savās domās, tāpēc cilvēki vēlas ilgāk uzturēties šajā mierīgajā vidē.

3. GARAS STUNDAS VANNAS ISTABĀ

Daudz laika pavadīšana vannas istabā pat tad, kad nemazgājaties, var būt saistīta ar šādiem iemesliem.

Vanna kļūst par vietu, kur cilvēks rūpējas par sevi

Vannas istabā kopjam savu ķermeni, organizējam dažādas procedūras: veidojam sejas maskas, ejam aromātiskās vannas. Tā ir sevis kopšanas izpausme, kas uzlabo mūsu pašsajūtu.

Vannas istabā pavadītais laiks var kalpot kā relaksācija

Vannas istaba kļūst par bēgšanu no ikdienas rūpēm, par vietu, kur baudīt mieru un klusumu, norobežojot sevi no ārpasaules. Turklāt dažiem cilvēkiem laiks ūdenī ir īpašs brīvības piedzīvojums, īpaši, ja viņi izjūt diskomfortu vai sāpīgumu ķermenī. Vannas istaba sāk asociēties ar ilgi gaidīto vieglumu.

Vanna kā vieta meditācijai un pārdomām

Vientulība, kas tiek sasniegta vannas istabā, palīdz koncentrēties uz jūsu domām, mērķiem un personīgo attīstību. Kad esam arī ūdenī, mēs varam justies neaizsargātāki un atvērtāki savām domām un emocijām. Ārēju stimulu trūkums un klusuma klātbūtne rada ideālu vidi iekšējai pašsajūtai. Šajā brīdī mēs varam sākt uzdot sev dziļus jautājumus.

Piemēram, mēs varam sākt atcerēties pagātnes kļūdas, šaubīties par sevi vai analizēt savus trūkumus. Šis introspekcijas un introspekcijas laiks var izraisīt intensīvas psiholoģiskas ciešanas, saskaroties ar mūsu iekšējiem konfliktiem un emocijām, kas, iespējams, iepriekš tika apspiestas.

4. DZIESMAS DVĒSĒ

Dušas dziedāšana ir izplatīta, un tai ir daudz psiholoģisku priekšrocību.

Emociju izpausme

Dziedot mēs varam paust prieku, laimi vai enerģijas pacēlumu, ko mēs šobrīd izjūtam. Turklāt dziesmu melodijas un ritms nomierinoši iedarbojas uz mūsu psihi. Dziedot mēs jūtamies brīvāki un atbrīvoti no ikdienas problēmām un raizēm. Siltais ūdens var “mīkstināt” mūsu emocionālās barjeras un palīdzēt mums atklātāk paust emocijas.

Radīšana

Dziedāšana dvēselē var kļūt par mūsu pašizpausmi. Tas var stimulēt mūsu radošo domāšanu un iztēli. Tas ļauj mums radīt savu mūziku, eksperimentēt ar balsi, improvizēt. Tajā pašā laikā vannas istabas akustiskās īpašības mēdz pastiprināt balss skanējumu, kas sniedz papildu prieku.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More