Galvenā Attiecības Kāpēc mēs bieži izvēlamies “neīstos” partnerus: 3 galvenie iemesli

Kāpēc mēs bieži izvēlamies “neīstos” partnerus: 3 galvenie iemesli

edomas

Pirmajos iemīlēšanās brīžos prāts parasti atslēdzas: starp mums un mīļoto burtiski “lec” dzirksteles, mēs izmisīgi pievelkam viens otru, kaislības sit augstu vilni, un mēs varam aizmirst par jebkādiem racionāliem spriedumiem un apsvērumiem… Diemžēl ar “jūtu ķīmiju” vien ilgi nevarēsiet izturēt. Lai turpinātu palikt kopā, ir nepieciešama saderība un tas ir viens no būtiskākajiem attiecību elementiem – kopīgu uzskatu, mērķu, vēlmju, vērtību kopums, skatījums uz dzīvi, saskarsmes veidi.

Zinot atšķirību starp apžilbinošo jūtu ķīmiju un kopdzīves saderību ar savu simpātiju, ir ļoti svarīgi, lai jūsu mīlas dzīvē būtu laime un harmonija. Pretējā gadījumā jums nevajadzētu brīnīties, kāpēc jau atkal uzdūrāties nepareizajam cilvēkam.

Lūk, trīs galvenie iemesli, kāpēc mēs visi bieži iekrītam šajā slazdā, ļaujot mūs simpātijām padarīt aklus un palaist garām to, ka cilvēks mums ir pilnīgi nepiemērots:

1. VADĪŠANĀS PĒC “SKAISTUMA”

Protams, ka izvēloties partneri mēs kā vienu no prioritātēm izvirzām viņa vai viņas fizisko pievilcību. Šis instinkts, kas sakņojas mūsu sugas dziļajā evolūcijas pagātnē, savulaik nodrošināja izdzīvošanu ilgtermiņā — fizisko skaistumu mūsu senči uztvēra kā labas veselības un augstas auglības atspoguļojumu.

Šodien vairs nerunājam par izdzīvošanu, bet skaisto cilvēku dinamiskais pievilkšanās spēks nekur nav zudis. Dažkārt mēs nespējam tam pretoties un esam gatavi pievilcīgam partnerim piedot jebkādus grēkus – pat to, ka viņš patiesībā ir ar mums pilnīgi neatbilstošs cilvēks.

2. CERĪBAS UZ LABĀKO

Pat ja, neskatoties uz to, ka esam kaislīgi iemīlējušies, mēs pamanām dažus “sarkanos karodziņus”, kas brīdina par nākotnes problēmām, mēs labprātāk apliecinām sev, ka mīlestība palīdzēs mums kopā pārvarēt visus šķēršļus ceļā uz laimi.

Tā darbojas mūsu smadzenes – kad emocijas iziet no ierindas, tās ātri pielāgojas, liekot mums noticēt, ka pieņemtajiem lēmumiem ir racionāls pamats. Mēs sakām sev kaut ko līdzīgu: “Mūsu mīlestība ir tik spēcīga, ka tā pārvarēs jebkurus apstākļus” vai “Jā, protams, mēs esam atšķirīgi, bet tas tikai stiprina saikni starp mums” – bet mums ir jāapzinās, ka tā ir tikai psiholoģiskā aizsardzība pret pamatā esošo nedrošību un šaubām.

3. PADOŠANĀS NEPIEPILDITĀM EMOCIONĀLĀM VAJADZĪBĀM

Mēs bieži vien nemanot alkstam pēc pilnīgas pieņemšanas, apbrīnas, sapratnes, atbrīvošanās no vientulības sajūtas un esam gatavi uz visu pievērt acis tās eiforijas vārdā, ko sniedz blakus esošā cilvēka sajūta. Šī iemesla dēļ mēs nolaižam latiņu zemāk: visa pamata nesaderība vairs nav svarīga, ja šeit un tagad ir tik labi.

Tāpēc ir tik svarīgi izprast sevi, saskatīt savas zemapziņas vēlmes un vajadzības – pretējā gadījumā būs jāturpina kāpt uz tā paša grābekļa un izvēlēties “nepareizos” partnerus, ar kuriem nevar izveidot stabilas, ilglaicīgas un laimīgas attiecības.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More