Galvenā Psiholoģija Kas liek sievietēm izvēlēties precētus vīriešus: 3 motīvi

Kas liek sievietēm izvēlēties precētus vīriešus: 3 motīvi

edomas

Bieži var dzirdēt no sievietēm apliecinājumus, ka viņas nekad netiksies ar precētiem vīriešiem. Bet laiks iet, Viņš parādās, un viss mainās: ir vārdi par lielu mīlestību, par gaidāmo šķiršanos un citu stereotipisko domāšanu. Jūs varat pārmest sev vai citiem, ka esat izvēlējies nebrīvus vīriešus, vai arī varat mēģināt saprast šādas uzvedības patiesos motīvus.

1. INFANTILITĀTE

Sieviete meklē atbalstu vīrietī finansiālā veidā, jūt viņā spēku. Šajā gadījumā tiek izspēlēts ģimenes attiecību modelis. Parasti šīm sievietēm tēvs nebija klāt vai nebija sasniedzams – piemēram, viņš cieta no alkoholisma vai citām atkarībām. Tēva prombūtnē esošā figūra lika meitenei no visa spēka cīnīties par viņa uzmanību, nesaņemot to vienreiz, divreiz, nekad. Viņai neatliek nekas cits kā devalvēt vai idealizēt viņu. Vienu var aizstāt ar citu, bet viņai tas joprojām būs vajadzīgs.

Ja šis tukšums netiks aizpildīts, tad sieviete katru reizi pakļausies precēta vīrieša valdzinājumam vai būs neapzināti destruktīvu partneru meklējumos, atkārtojot savu iesīkstējušo attiecību modeli – “lai iegūtu nepieejamu, bet iekārojamu tēvu”. Tādējādi sieviete faktiski turpina dzīvot ģimenē, kurā ir tēvs (mīļākais), māte (mīļākā sieva) un bērns (mīļākā).

2. NEAPZINĀTA VAI APZINĀTA IZVAIRĪŠANĀS NO CIEŠĀM ATTIECĪBĀM

Visbiežāk šādai sievietei ir grūti veidot ilgstošas ​​ciešas attiecības, kas ietekmē saziņu ne tikai ar vīriešiem, bet arī ar draugiem. Parasti mijiedarbība ar citiem izskatās kā viļņi: vispirms sieviete tuvojas, tad attālinās. Arī konflikti nav izņēmums. Šādas sievietes bieži domā, ka viņām tiek uzspiestas, jūt aizvainojumu vai, gluži pretēji, vēlmi saplūst ar mīļoto – tas ir saistīts ar neuzticēšanos apkārtējai pasaulei.

Pirmais objekts, ar ko sastopas jebkurš cilvēks, ir māte – viņa māca bērnam mijiedarbību, uzticēšanos. Bērns pārņem no mātes pasaules tēlu, to, kā viņš to redz, un ievada iegūto pieredzi. Mātei pasaule var šķist bīstama: vīriešiem nevar uzticēties, viņi var krāpties, lauzt solījumus, būt fiziski bīstami… To visu bērns daļēji vai pilnībā pārņem. Dažkārt saasinās iekšējais pasaules uzskats, piemēram, ja māte bija precējusies un dzemdējusi, bet attiecību pieredze bijusi negatīva – tādā gadījumā meitene var pilnībā izvairīties no attiecībām, jo ​​tās viņai nav drošas.

3. CITAS PIEREDZES KOPĒŠANA

Šķiet, ka viņa sieva izskatās un ģērbjas skaisti, bieži ceļo, tiekas ar draudzenēm un šķiet laimīga, jo Viņš ir kopā ar viņu. Šajā gadījumā darbojas loģika: “Es arī to gribu. Kāpēc viņai ir tiesības būt šādai, bet man nav?”

Lai cik nepatīkami būtu atzīties, bet aiz šādas sajūtas slēpjas skaudība, kas iznīcina sievieti no iekšpuses un noved pie destruktīvām attiecībām. No kurienes rodas skaudība? Tā ir katra cilvēka psihoemocionālās pieredzes neatņemama sastāvdaļa. Vienkārši kādam tā ir vairāk, kādam mazāk – atkarībā no iegūtās pieredzes un iedzimtajām īpašībām. Pēc psihoanalītiķa Ronalda Britona domām, skaudības sajūta var būt cena, ko mēs maksājam par citu īpašību vai spēju atzīšanu, kuras mums nepieder, bet kuras mēs apgalvojam. Tas ir sāpju uzliesmojums uz apbrīnas viļņa.

Tiklīdz vīrietis tiek iekarots, viņš pārstāj būt interesants daudzām sievietēm. Bet tiem, kuriem ir bijusi negatīva pieredze ar vecākiem, kuri nebija pieejami sirsnīgām sarunām un ciešai mijiedarbībai, partnera “pieejamība” šķiet nereāla. Viņi sāk meklēt lomu un, protams, to atrod. Kaisles uzliesmojumi norimst, attiecības pārstāj būt kā retas tikšanās ar vakariņām sveču gaismā. Sākas īstā dzīve, kur sieva aizgāja un palika tikai viņš.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More