Galvenā Psiholoģija 10 padomi, kas palīdzēs atgūt dzīves jēgu

10 padomi, kas palīdzēs atgūt dzīves jēgu

edomas

Dažiem cilvēkiem, lai dzīve nešķistu bezjēdzīga, pietiek ar kaut ko vienkāršu – iemīļotu hobiju vai aizraušanos. Citi vēlas dāvāt kādu labumu sabiedrībai. Ko vēl jūs varat darīt, lai atkal ieraudzītu vērtību savā eksistencē?

Profesionālā izdegšana, bērnu aiziešana pastāvīgā dzīvē, šķiršanās, pensionēšanās, mīļotā zaudējums – šie un daudzi citi notikumi var apgriezt kājām gaisā mūsu ierasto dzīvi. Šādās situācijās var šķist, ka dzīve ir zaudējusi jebkādu jēgu – nav skaidrs, kāpēc mēs no rītiem vispār pieceļamies no gultas.

“Kad mēs zaudējam kaut ko, kas bijusi mūsu un mūsu dzīves neatņemama sastāvdaļa, mums var šķist, ka mēs vairs nesaprotam, kas mēs esam,” skaidro psihologs un sociologs no Hārvardas universitātes (ASV) Metjū Lī. Lūk, ko viņš iesaka darīt, ja nevarat atgūt savas dzīves jēgu.

1.KONCENTRĒJIETIES UZ SAVĀM STIPRAJĀM PUSĒM

Pajautājiet sev tuviem cilvēkiem (tie varētu būt draugi, ģimene vai jūsu partneris), kas ir pirmais, kas viņiem ienāk prātā, domājot par jums? Kāds cilvēks tu esi no malas? Interesanta, asprātīga, izglītota, laipna, pārdomāta, radoša? Analizējiet atsauksmes un padomājiet par to, kā jūs varat izmantot šīs īpašības, lai piešķirtu jēgu savai dzīvei un jums svarīgu cilvēku dzīvēm.

2. ATCERIETIES PAR ŠĶĒRŠĻIEM, KURUS ESAT PĀRVARĒJIS

Iespējams, varēsit palīdzēt citiem, kas saskaras ar līdzīgām grūtībām. “Daloties savā dzīves pieredzē ar citiem, mēs savai dzīvei piešķiram svarīgu nozīmi,” uzsver Metjū Lī.

3. IEDOMĀJIES, KA LAIMĒJI LOTERIJĀ LIELU SUMMU

Ko jūs darītu, ja visas jūsu finansiālās problēmas pēkšņi pazustu? Vai tu dotos ceļojumā? Vai tu būtu brīvprātīgais? Bet jūs joprojām varat mēģināt īstenot šos sapņus, pat ja ne pilnā apjomā! Negaidiet likteņa dāvanas, bet sāciet rīkoties.

4. ANALIZĒJIET, KĀ LAIKA GAITĀ IR MAINĪJUSIES DZĪVES JĒGA

Mūsu dzīves mērķi un vērtības parasti mainās līdz ar vecumu. Padomājiet par to, kas jūsu dzīvei ir piešķīris jēgu dažādos jūsu dzīves posmos — īpaši pārmaiņu laikā. Vai ir kādas mācības, ko varat mācīties no pagātnes, kas jums palīdzēs pašreizējā situācijā?

5. UZRAKSTIET NELIELUS MEMUĀRUS

Jūsu dzīves pieredze ir ļoti vērtīga. Centieties stāsta veidā aprakstīt interesantākos un svarīgākos stāstus no bērnības, iekļaujot pēc iespējas vairāk detaļu. Centieties nodrošināt, lai jūsu stāstījums atbildētu uz svarīgiem jautājumiem par jūsu dzīvi — uz tiem pašiem jautājumiem, kurus jūs interesētu uzdot saviem vecākiem un vecvecākiem. Noteikti jūsu bērniem un mazbērniem būs interesanti un noderīgi lasīt jūsu memuārus (ja ne tagad, tad nākotnē).

6. ATRODIES CILVĒKUS, KURUS APBRĪNOJAT

Padomājiet par to, kuru jūs īpaši apbrīnojat? Ko jūs varat darīt, lai kļūtu līdzīgi šim cilvēkam?

7. IZLASIET VIKTORA FRANKLA GRĀMATU “… TOMĒR TEIKT DZĪVEI JĀ”

“Viens no eksistenciālās psiholoģijas pamatlicējiem Viktors Frankls kara laikā izgāja cauri koncentrācijas nometnēm. Viņš pamanīja, ka pat šajos briesmīgajos apstākļos ir cilvēki, kuri bija gatavi izrādīt dāsnumu un atbalstīt citus. Un tieši viņiem necilvēcīgos apstākļos izdevās saglabāt spēku, veselību un dzīvi ilgāk nekā citiem,” stāsta Metjū Lī.

8. SĀC DALĪTIES PIEREDZĒ UN ZINĀŠANĀS AR CITIEM

Daudzi veiksmīgi cilvēki uzsver mentoru nozīmību viņu karjerā. “Attiecībās starp mentoru un viņa protežē ir iespēja izrādīt rūpes un pretī saņemt atzinību un pateicību. Brieduma vecumā mums bieži vien īpaši pietrūkst šāda veida attiecības,” atzīmē Metjū Lī.

9. PADOMĀ PAR KO TU VAR ​​DOT PASAULEI

Pasaulē ir daudz problēmu, un gandrīz katrs no mums var dot savu ieguldījumu to risināšanā. Kas jūs personīgi satrauc? Bada problēmas? Ekoloģija? Netaisnība? Nabadzība? Kaut kas cits? Izvēlieties, kas, jūsuprāt, ir vissvarīgākais, un padomājiet par to, ko jūs personīgi varētu darīt, lai padarītu pasauli mazliet labāku (pat nelielos veidos). Piemēram, jūs varētu meklēt brīvprātīgo organizāciju, kurai nepieciešami cilvēki ar jūsu prasmēm.

10. UZRAKSTIET SAVU NEKROLOGU

Šis ir vingrinājums, ko var veikt jebkurā vecumā. Kā tu vēlētos, lai tevi atceras? Ko vēlētos redzēt savā faktiskajā nekrologā, kas tiks rakstīts pēc daudziem gadiem? Ja jums vēl nav īpašu sasniegumu, ar ko lepoties, atcerieties, ka nekad nav par vēlu sākt pie tiem strādāt.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More