Galvenā Psiholoģija 5 slēptās sevis nemīlēšanas pazīmes

5 slēptās sevis nemīlēšanas pazīmes

edomas

Šķiet, ka sevis nicināšana ir uzreiz redzama. To var nolasīt gaitā, skatienā, izturēšanās un runas veidā. Bet gadās, ka ārēji kautrīgs un nedrošs cilvēks mīl un novērtē sevi, viņš vienkārši ar to nelepojas. Un gaišie, veiksmīgie un pievilcīgie cilvēki ne vienmēr izturas pret sevi tā, kā vajadzētu. Kādi ieradumi runā par slepenu nepatiku pret sevi?

Daudziem cilvēkiem izdodas kļūt veiksmīgiem. Bet vai tas atbrīvo no nevērtības sajūtas? Vai tas palīdz? Iespējams, ka nē, jo šī metode cīnās nevis ar cēloni, bet gan ar sekām. Runājot par pašmīlību, mums ir darīšana ar emocijām, un ārējās izpausmes ir otršķirīgas. Tāpēc neder tādi padomi kā “palutini sevi ar iepirkšanos vai masāžu”. Jums jāsāk ar kaut ko citu: attieksmi pret sevi, kas izpaužas mazās lietās un ne vienmēr mums pašiem ir pamanāmas.

Pazīme Nr. 1: jūs pērkat daudz lētu lietu. Cilvēki, kuri mīl sevi, neekonomē. Viņi labi pārzina likumu “skopais maksā divreiz” un nemīl tādas ēsmas kā zemas cenas. Viņi zina, ka kvalitāte ir dārga. Viņiem nav iebildumu tērēt sev, bet tajā pašā laikā viņi nav izšķērdīgi un nav pakļauti šopaholismam. Ieguldījumi ērtā dzīvē un labā noskaņojumā ir obligāta viņu izdevumu pozīcija. Tas nav atkarīgs no ienākumu līmeņa: tie, kuriem patīk ietaupīt naudu, galu galā pārmaksā vai iegādājas daudz lētu lietu. Šeit mēs runājam par iekšēju aizliegumu turēt kvalitatīvas un dārgas lietas, nevis par naudas trūkumu. Ja izdarāt izvēli par labu pirkumam tikai tā izmaksu dēļ, padomājiet par to, cik augstu vērtējat sevi.

5 скрытых признаков нелюбви к себе

Lasi arī: Septiņi skeleti Elizabetes II skapī

Pazīme Nr. 2: Jūs ēdat, kad neesat izsalcis. Nav svarīgi, kādās situācijās: jūs vakariņojat ar draugiem labā kompānijā vai mēģināt sevi uzmundrināt ar kūku palīdzību. Iemesls ir jūsu reālo vajadzību ignorēšana. Cilvēks, kurš mīl sevi, ir uzmanīgs pret savu ķermeni un prātu. Tāpēc viņš ēd tikai tad, kad ir izsalcis. Protams, mēs visi esam tikai cilvēki, un jums nevajadzētu pārmest sev par katru apēsto kūkas gabalu. Bet, ja jūs ēdat sistemātiski, kad neesat izsalcis, un vienmēr cenšaties uzturēt šķīvi pilnu, tad ēdiens jums ir svarīgāks nekā vajadzības. Novērojiet, kā tas izpaužas citās dzīves jomās.

Pazīme Nr. 3: Jūs aizņemiet vietu pēdējās rindās. Tēlaini un burtiski. Vai esat pamanījuši, ka daži cilvēki nevilcinās būt pirmie, bet citi visādi izvairās no uzmanības? Tā reti ir apzināta izvēle: biežāk viņi sevi uzskata par necienīgiem uz augstāku amatu. Atnācis uz lekciju, šāds cilvēks sēdēs tālāk, lai gan viņš var ieņemt vietu pirmajās rindās, lai labāk redzētu un dzirdētu. Un, ja viņš kaut kam nepiekrīt, viņam ir kauns iesaistīties diskusijā: kāda cita viedoklis viņam šķiet pareizāks. Protams, nevajadzētu vispirms nonākt galējībās un iet visur. Bet padomājiet par to, kad vēlaties ieņemt šādu vietu.

Pazīme Nr. 4: Jūs nevarat sev atteikt. Visizplatītākais padoms cilvēkiem ar zemu pašnovērtējumu ir biežāk sevi palutināt. Saskaņā ar šo loģiku pašnovērtējums palielinās, ja jūs nododaties savām mazajām vājībām. Izrādās, ka cilvēks, kurš mīl sevi, ir kā bērns, kurš tiek atstāts viens konfekšu veikalā. Alternatīva šādai mīlestībai ir īsta pašaprūpe. Kad jūs izturaties pret savu ķermeni un prātu kā pret dārgakmeni, labsajūta kļūst vērtīgāka par mirkļa priekiem. Jūs sākat apzināti izvēlēties, kā piepildīt savu dzīvi. Pašmīlestība dod brīvību un neatkarību no kaitīgajām vājībām.

Pazīme Nr. 4: Jūsu noteikumi ir pārāk stingri. Šis simptoms var šķist pilnīga pretruna iepriekšējam, taču tas to turpina. Šeit jums jāatrod vidusceļš. Kad atsakāties no baudas, vai to darāt tāpēc, ka rūpējaties par sevi vai tāpēc, ka tas it kā ir pareizi? Ja pēdējais ir patiess, tad jūs mīlat noteikumus vairāk nekā pats sevi. Mēs jau esam apsvēruši šo principu ar pārtiku. Tāpēc daudzi veselīga dzīvesveida cienītāji cieš no psiholoģiskām problēmām: viņus virza sāpīga vēlme būt labam. Patiesa pašmīlestība ņem vērā visas vajadzības un ļauj tās apvienot savā labā.

Jūs varat atrast daudz līdzīgu pazīmju, taču tām ir vispārējs princips: kad kaut kas vai kāds izvirzās priekšplānā un kļūst svarīgāks par jūsu vajadzībām, jūs noteikti sevi ļoti nemīlat.

Dažreiz ir vajadzīgs godīgums, drosme un disciplīna, lai patiesi mīlētu sevi, taču rezultāti pārsniegs cerības. Citi pamanīs izmaiņas un novērtēs jūs daudz vairāk. Zemapziņā jūs sāksiet piesaistīt visu, par ko sapņojat savā dzīvē. Cilvēkam, kurš mīl sevi, ir pieņemami ļauties tam, ko viņš vēlas, lai tas parādās realitātē.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More