Galvenā Izklaide Kādus septiņus NOSLĒPUMUS karaliene Elizabete II nav spējusi nosargāt, kas grāvuši monrahijas reputāciju

Kādus septiņus NOSLĒPUMUS karaliene Elizabete II nav spējusi nosargāt, kas grāvuši monrahijas reputāciju

edomas

Vēsturniece un rakstniece Airīna Poļakova atklāj dažus Lielbritānijas noslēpumus, kurus Elizebete II nav spējusi nosargāt.

Visu savu dzīvi karaliene Elizabete II ir sargājusi Lielbritānijas monarhijas reputāciju: viņa nekad nav apsūdzēta par sliktu tikumībai, tāpat karaliene vienmēr ir taktiska un atturīga, lai arī viņu vajā skandāli, un šodien viņa pilnībā iemieso nepieejamības un karaliskās varas svētumu. Briti karalieni dievina, pat neapšaubot viņas bezgrēcīgumu, lai gan mēs visi, protams, saprotam, ka viņa ir parasts cilvēks, ar savām vājībām un noslēpumiem, kurš vienkārši ir spējis visus savus “skeletus” ieslēgt dziļāk tumšā skapī…

Bet, diemžēl, britu karaliskajā ģimenē, tāpat kā jebkurā citā, ir risinājušās gan kaislības, gan drāmas. Lai arī Elizabete II pati nav atradusies drāmu starmešu centrā, viņai gana daudz savā dzīvē ir bijis jānovērš vai jāatrisina citu ģimenes locekļu ievārītais. Jāsaka, ka lielākoties tas viņai ir izdevies, tomēr preses iespējas pieaug un arīdzan ģimenes vieglprātīgums. Bet, lūk, aplūkosim septiņus skeletus, kurus pati karaliene no brīvas gribas nekad nereklamētu.

Neuzticīgs vīrs

Princis Filips uzņem viesus “Empress Club”, Londona, 29 decembris 1951. gads

Pat tagad, vienā acu uzmetienā uz Edinburgas hercogu, kļūst acīmredzams, cik skaists viņš bija jaunībā. Stalts, garš, zilacains blondīnis – šis flotes virsnieks no cildenas, bet nabadzīgas ģimenes no pirmās tikšanās reizes apbūra princesi Lilibetu, kura kopš tā laika vairs nav skatījusies citā virzienā. Viņu laulība ir ilgusi vairāk nekā 70 gadu: viņu mīlestība tiek apbrīnota, un šķiet, ka neviens jau neatceras, kas laulātajiem bija jāpiedzīvo miera un laimes ceļā.

Princis Filips bija gandrīz vienīgais karaliskās ģimenes pārstāvis, kurš pilnībā izprata Diānas ciešanas. Tas nav pārsteidzoši, jo, kad britu kronis piezemējās uz jaunās Lilibetas galvas, jaunizveidotais Edinburgas hercogs, atsakoties no jūras virsnieka karjeras, nekavējoties pārvērtās par pils “mājsaimnieci”: bez pilnvarām pieņemt nopietnus lēmumus, bez ierastās izklaides un pat bez tiesībām dot bērniem viņu uzvārdu… Laulības dzīves rītausmā Elizabete un Filips pat bieži dzīvoja atsevišķi, kas radīja loģiskas spekulācijas par nenovēršamu laulības šķiršanu un… iespējamu karaļa-konsorta sievas nodevību.

Lasi arī: Kā izaudzināt “īstu” vīrieti: 7 ieteikumi zēnu vecākiem

Viņu laulībai tas bija grūts laiks. Kamēr Elizabete nodarbojās ar pils lietām, viņas vīrs pavadīja laiku slēgtos vīriešu klubos ar apšaubāmu raksturu, un, lai gan britu laikraksti nekad nav spējuši pirmajās lappusēs ievietot sensācijas par konsorta brīvā laika pavadīšanu, viņa iespējamo mīļāko saraksts varētu būt visu redakciju virsrakstos. Savulaik tajā bija tādas personas kā dziedātāja Helēna Kordē, aktrise Pata Kirkvuda, TV raidījumu vadītāja Keitija Boila, kā arī pirmie britu aristokrātijas skaistumi.

1952. gads

Protams, Elizabete – savā ierastajā manierē – nekad nekomentēja baumas par Filipa iespējamo nodevību. Tā vietā viņa stundām ilgi staigāja pa pils teritoriju kopā ar vīra tēvoci un uzzināja par vīra ģimenes dzīves sarežģījumiem. Pats Dikijs, protams, joprojām bija pienācīga dzīvesbiedra standarts (par viņu mēs runāsim sīkāk tālāk), taču viņi saka, ka Elizabete visu savu dzīvi atcerējās vienu no viņa padomiem.

“Vīriešiem ir noteikta rakstura vajadzības, taču tas nenozīmē, ka viņi mazāk mīl savas sievas,” reiz viņai teica lords Luijs Mountbattens, un domājams, ka kopš tā laika Elizabete uz laulību ir skatījusies citām acīm.

Gadu gaitā karaliene kļuva gudrāka, saprotot, ka viņu laulību var glābt tikai tad, ja viņas vīrs jūtīsies kā ģimenes vadītājs. “Tātad, ir piemēri,” komentē Arina Poļakova, “kad princis Filips pabeidza maltīti pirms Elizabetes un atstāja galdu. Sieva, respektējot vīra izvēli, aizgāja aiz viņa, novēlot visiem pārējiem viesiem labu vakaru,” kā patriarhālo attiecību piemērs.

Šķir otru lapu un uzzini par pārējiem karalienes Elizabetes II skeletiem skapī!

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More