Galvenā Padomi Kā pasargāt sevi saskarsmē ar “sarežģītiem” cilvēkiem

Kā pasargāt sevi saskarsmē ar “sarežģītiem” cilvēkiem

edomas

Viņi neizrāda savas patiesās emocijas, viņi pastāvīgi māca un sniedz jums nevajadzīgus padomus, un viņu kodīgā kritika vienmēr izpaužas kā bažas. Šādus cilvēkus parasti sauc par “smagnējiem”. Kā sevi pasargāt?

Komunikācija ar viņiem ir kā mēģinājums apskaut ezi – vienalga, no kuras puses tu nāktu, tik un tā tiek iedurts. Dažkārt ar viņiem nākas sazināties ikdienā un cerēt, ka viņi kļūs pret mums laipnāki. Bet “smagie” cilvēki dažkārt nav spējīgi uz empātiju un iejūtību. Viņi apmierina savas vajadzības uz citu rēķina.

1. Runājiet skaidri un pārliecināti

Cilvēki kaktusi dod priekšroku komunikācijai, kurā nav pilnīgas skaidrības.

Kāpēc? Tas viņiem dod iespēju atrast sev attaisnojumu: “Jūs tieši neteicāt, ka man šeit ir jāierodas pulksten 10. Es nezināju, ka to vajag.” Šādiem cilvēkiem patīk novelt atbildību uz citiem, un, ja tu ar viņiem nerunāsi pēc iespējas skaidrāk, viņiem vienmēr būs iespēja izlikties, ka viņi vienkārši nesaprot, kas tev vajadzīgs.

2.Robežu novilkšana

Ierobežojumi un personiskās robežas ir jebkura veselīgu attiecību būtiska sastāvdaļa, tās veido pamatu, uz kura tiek veidota attiecību vienlīdzība un savstarpīgums. Tā kā “smagie” cilvēki cenšas izvairīties no tiešuma un skaidrības saziņā, viņiem ir pēc iespējas skaidrāk jāsaprot, kur atrodas šīs robežas.

Skaidri norādot, ko no viņiem sagaidāt, ko viņi var sagaidīt no jums un kur novelkat robežu starp atļauto un neatļauto, jūs varat nodrošināt, ka komunikācija neapdraud labklājību.

3.Ziniet, kad atlaist

“Sarežģītie” cilvēki var būt dažādi, taču viņi visi ir pakļauti manipulācijām un mīl atriebties. Bieži vien mēs instinktīvi vēlamies viņiem “sist pretī”, redzot viņu nežēlību un bezsirdību. Tātad mēs tikai pasliktināsim situāciju. Viņiem nav jāatrisina konflikts, viņi vēlas atriebties. Viņi sāk strīdus un skandālus, lai jūs sāpinātu. Lai sevi aizsargātu, jums savlaicīgi jāatpazīst viņu patiesie nodomi un jāatsakās no komunikācijas.

4. Sagatvojiet atkāpšanās plānu

“Sarežģīti” cilvēki vēlas ar jums manipulēt, kontrolēt. Jūs viņiem esat līdzeklis, lai iegūtu to, kas viņiem var būt nepieciešams. Varbūt viņi apmierina vajadzību pēc varas vai vajadzību tikt apbrīnotam. Bet, kad viņu uzvedība sāk apdraudēt labklājību, ir vēlams, lai jums būtu kāds ticams attaisnojums, kas palīdzētu ātri aiziet. Jums ir jāpaņem bērns no skolas. Jums ir svarīga tikšanās. Jāaizskrien uz veikalu, jānopērk kaut kas vakariņām. Neatkarīgi no tā, kādu skaidrojumu jūs izdomājat, sagatavojieties.

5. Dariet to, ko mīlat

Saskarsme ar “ērkšķiem” atstāj nepatīkamu pēcgaršu. Šādi cilvēki apzināti liks šaubīties par sevi un justies nenozīmīgam un mīlestības un cieņas necienīgam. Bieži vien ir kaut kāda nepabeigtības sajūta, kuras dēļ jūs atkal velk uz sakariem ar manipulatoriem.

“Cilvēki, kuri saka, ka es viņiem rūpu, nevar man novēlēt sliktu. Jūs domājat, ka viņi, iespējams, nevēlējās sāpināt. Jūs varat būt pārliecināts, ka tas, kas jums patīk, ir jums kaitīgs. Taču, ja tu turpini sazināties ar tiem, kas ar tevi šādi manipulē, tu viņus vēl vairāk provocē.

Labāk velti laiku tam, kas tev patiešām patīk, sagādā prieku, laimi, miera un gandarījuma sajūtu. Tavi vaļasprieki padara tevi par to, kas tu esi. Neļaujiet nevienam tos jums atņemt.

Lasi arī:

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More