Galvenā Padomi Kad sākas kaķa vecumdienas un kā atvieglot dzīvi savam mīlulim

Kad sākas kaķa vecumdienas un kā atvieglot dzīvi savam mīlulim

edomas

Kādā vecumā kaķis kļūst vecs? Kā saprast, ka mājdzīvniekam ir sācies vecums? Kā aizsargāt savu mājdzīvnieku un saglabāt viņa veselību? Rakstā atklāsim tēmu par kaķu novecošanu.

Cik ilgi dzīvo kaķi? Jāpiebilst, ka katru gadu kaķi mājās dzīvo ilgāk. Pēdējā laikā šī pozitīvā tendence ir pieņēmusies spēkā. Ielu dzīvnieki ir pakļauti lielām briesmām, kas būtiski saīsina to mūžu. Kopumā mājas kaķim 12-17 gadi ir normāls dzīves ilgums.

Kad kaķis ir sasniedzis vecumu? Par vecu kaķi var uzskatīt, kad tas ir sasniedzis 7-9 gadu vecumu. Līdz ar vecuma pienākšanu par novecošanos liecina izmaiņas dzīvnieka uzvedībā un stāvoklī.

Kaķi, protams, prot piesaistīt uzmanību un izcīnīt pieķeršanās un apskāvienu minūtes tad, kad to vēlas viņi. Neskatoties uz to, ar vecumu ir vērts nedaudz rūpīgāk novērot mājdzīvnieka stāvokli. Pēc kaķa uzvedības jūs varat saprast, vai ar viņu notiek nopietnas izmaiņas, un dažas pazīmes var būt nopietnu slimību simptomi.

7 novecojoša kaķa pazīmes:

1. Miega problēmas. Tā ir vai nu par maz, vai par daudz. Pat ņemot vērā aktivitātes samazināšanos, kas raksturīga vecākiem indivīdiem, pastāvīgs bezmiegs vai miegainība veselīgam mājdzīvniekam nav norma.

2. Stupors. Kad kaķis ir neizpratnē par standarta ikdienas aktivitātēm un priekšmetiem. Piemēram, ir grūti orientēties pazīstamā vidē – neizpratnē viņš meklē savu guļvietu vai bļodu. Kognitīvās problēmas ir biežas ar vecumu saistītu izmaiņām ne tikai cilvēkiem, bet arī dzīvniekiem.

3. Kustību kavēšanās. Kaķim kļūst grūti kāpt pa kāpnēm, uzlēkt uz dīvāna vai izmantot tualeti. Šādas kustību grūtības var izraisīt artrīts, kas bieži sastopams vecākiem mājdzīvniekiem.

4. Izmaiņas izskatā. Blāvam, nekoptam kažokam var būt 2 iemesli: uzturvielu trūkums uzturā un mājdzīvnieka nespēja par sevi parūpēties. Artrīta vai zobu problēmu dēļ kaķim var būt grūti un sāpīgi laizīt kažoku.

5. Izmaiņas uzvedībā. Kaķiem novecojot, viņi ne vienmēr var sevi kontrolēt. Piespiedu apmeklējums tualetē, nervozitāte vai nevēlēšanās sazināties ar cilvēku bieži vien ir pamatoti iemesli un var būt nopietnas slimības simptomi.

6. Svara lēcieni. Pēkšņs svara zudums vai svara pieaugums vienmēr ir modinātājzvans kaķa īpašniekam. Svara zudums var būt saistīts ar nieru darbības traucējumiem vai diabētu. Liekā svara iegūšana var būt atkarīga no pārēšanās. Īpaša uzmanība jāpievērš vecāka gadagājuma mājdzīvnieka uzturam. Ar vecumu samazinās nepieciešamais ikdienas kaloriju patēriņš, mainās arī dzīvnieka vajadzības, tāpēc ir svarīgi mājdzīvnieku pārnest uz īpašu barību.

Vecāka gadagājuma kaķa uzturs – uztura iezīmes

Īpaša uzmanība jāpievērš vecāka kaķa uzturam. Vecāku un pieaugušu kaķu uzturam ir jābūt atšķirīgam, jo ​​mainās organisma vajadzības. Vecāka gadagājuma kaķu barībā ir mazāk tauku un ogļhidrātu. Fakts ir tāds, ka vecumdienās mājdzīvnieks kļūst mazāk aktīvs un lielāko dienas daļu pavada atpūtā, un viņam nav vajadzīgas papildu kalorijas. Ar vecumu vielmaiņa palēninās, tāpēc tauki uzkrājas ātrāk, un barības vielas ir grūtāk uzņemt. Vecākiem dzīvniekiem nepieciešams vairāk vitamīnu.

Vecāku kaķu gremošanas sistēma vairs nav tik aktīva, tāpēc barībā vajadzētu būt šķiedrvielām, kas labvēlīgi ietekmē kuņģa-zarnu trakta darbību: normalizē izkārnījumus, palīdz uzturēt optimālu zarnu mikrofloru, palīdz zarnām cīnīties ar iekaisumiem.

Aminoskābe taurīns ir arī būtiska vecāka gadagājuma kaķu barībā. Taurīns ir atbildīgs par nervu sistēmas stāvokli, palīdz aknām, nierēm un sirds un asinsvadu sistēmai. Pateicoties šīs aminoskābes unikālajām īpašībām, uzlabojas kaķa kažoka kvalitāte un normalizējas cukura līmenis asinīs. Milzīgs taurīna ieguvums ir tas, ka tas stiprina ķermeņa aizsargfunkcijas, un tas ir ļoti svarīgi vecākiem kaķiem, jo ​​ar vecumu organisms nespēj pilnībā pretoties slimībām. Tāpat ļoti būtiska ir glikomazīna klātbūtne, jo tas palīdz kauliem un locītavāk un mēs zinām, ka mūsu mīluļiem vienmēr patīk lēkt un staipīties.

Ja kaķim ir problēmas ar zobiem, sauso barību var atšķaidīt ar ūdeni, lai kaķis to varētu ēst bez piepūles.

Daži noteikumi, kas palīdzēs barot vecāku kaķi:

  • barojiet vecāka gadagājuma mājdzīvnieku biežāk, bet mazās porcijās;
  • izslēgt no uztura visus taukainos pārtikas produktus;
  • pārliecinieties, ka kaķis dzer pietiekami daudz ūdens (mājdzīvnieka redzamības zonā varat novietot vairākas ūdens bļodas);
  • krasi nemainiet diētu;

Kas jādara vecāka kaķa īpašniekam?

Atcerieties, ka pārmaiņas mājdzīvnieka dzīvē nomāc ne tikai jūs. Pašam kaķim novecošanās process ir tikpat sarežģīts un sāpīgs. Ir svarīgi nodrošināt dzīvniekam ērtus apstākļus:

  • neatstājiet pārāk bieži vienus;
  • vecākiem kaķiem nepieciešama lielāka uzmanība;
  • novietojiet gultu vai mājdzīvnieku māju zemāk, ja tās iepriekš bija nostiprinātas. Tas ir nepieciešams, lai aizsargātu kaķi no papildu slodzes uz locītavām lecot;
  • izslēgt globālas izmaiņas – pārvākšanās, ilgstoša īpašnieka prombūtne. Centieties daudz nemainīt pasauli ap kaķi;
  • esi pacietīgs. Kaķiem novecojot, tāpat kā cilvēkiem, viņu redze un dzirde pasliktinās. Esiet pacietīgs, ja dzīvnieks neskrien jums pretī, tiklīdz jūs to saucat.

Izturieties pret savu kaķi ar cieņu, sapratni un pieņemšanu. Tāpat kā cilvēkiem, arī mājdzīvniekiem ir jājūtas vajadzīgiem. Tātad jūs varat radīt savam mājdzīvniekam drošu un patīkamu atmosfēru un tādējādi atvieglot ar vecumu saistīto izmaiņu nopietnību!

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More