Galvenā Attiecības Kāpēc pazūd vēlme: 6 izplatīti maldīgi priekšstati

Kāpēc pazūd vēlme: 6 izplatīti maldīgi priekšstati

edomas

Pie seksologiem visbiežāk vēršas ar sūdzībām par pazeminātu libido vai seksuālā ritma nesakritību. Un, lai gan šādas problēmas nav nekas neparasts, ir izplatīti nepareizi priekšstati. Daudzi cilvēki nesaprot, kāpēc vēlme mazinās, ko tā ietekmē, kā vēlmes esamība vai neesamība ietekmē attiecības un vai libido samazināšanās jāuzskata par problēmu.

1.”AR MANU LIBIDO KAUT KAS NAV TĀ”

Šis ir vispopulārākais nepareizais priekšstats. Cilvēki ar ļoti atšķirīgu libido bieži domā, vai tie atbilst normai. Patiesība ir tāda, ka “normālam” libido vienkārši nav standarta! Seksuālās vēlmes līmenis katram cilvēkam ir individuāls, ņemot vērā viņa īpašības. Ir pilnīgi normāli vēlēties seksu reizi mēnesī, reizi dienā vai vispār nekad. Tas kļūst par problēmu tikai tad, kad cilvēks pats ir neapmierināts ar savu libido vai attiecībās ir spriedze.

2. “VĪRIEŠIEM NAV PROBLĒMU AR TO”

Stereotips, ka vīriešiem nav problēmu ar zemu libido, nodara lielu ļaunumu. Vīrieši ar šo problēmu saskaras tikpat bieži kā sievietes. Daudzos pāros sievietei ir augstāks libido, un tas ir pilnīgi normāli. Šis nepareizais priekšstats izriet no sabiedrībā un kultūrā pieņemtiem stereotipiem par vīriešu seksualitāti. Vīrieši bieži tiek attēloti kā seksa mašīnas, kas vienmēr ir gatavi mīlēties. Šī iemesla dēļ viņi nevar meklēt palīdzību, jo viņus moka kauns un viņi baidās no izsmiekla.

3. “JA MAN NAV NOSKAŅOJUMS, TAS NOZĪMĒ, KA MAN VAIRS NEPATĪK MANS PARTNERIS.”

Pievilcība bieži tiek sajaukta ar mīlestību un līdzjūtību. Kad ilgstošās attiecībās intensitāte samazinās, intīmajā dzīvē rodas pārtraukumi, bet tajā pašā laikā mīlestība un simpātijas pret partneri saglabājas. Jā, ja vēlme ir pazudusi vai samazinājusies, tas nenozīmē, ka jūs vairs nemīlat savu partneri. Tas nenozīmē, ka nav savienojuma. Dažkārt cilvēks zaudē interesi par partneri attiecību problēmu dēļ, un, kad viņš atrod jaunu partneri, vēlme atgriežas.

4. “ZEMS LIBIDO IR IZDOMĀTA PROBLĒMA”

Daudzus klientus, kuri cieš no zemas dzimumtieksmes, viņu partneri un ārsti ir uzņēmuši ar skepsi – viņiem biež vien tiek iedēstīta ideja, ka problēma varētu būt viņu galvā. Dažus turēja aizdomās par krāpšanu citiem ārsti ieteica mīlēties pēc grafika un neuztraukties par garastāvokļa trūkumu. Mūsu seksualitāte un libido ir sarežģīti. Problēmu nevar atrisināt, vienkārši iedzerot tableti. Saprast, kas notiek, nav viegli, atšķirībā no tīri fizioloģiskām problēmām – piemēram, ar erekciju.

5. “CILVĒKI AR VESELU LIBIDO VIENMĒR IR GATAVA SEKSAM”

Normāla dzimumtieksme pazūd un mazinās ne tikai attiecību gaitā, bet pat visas dienas garumā. Mēģiniet veidot savu libido dienasgrāmatu un pārbaudiet, vai ieraugāt kādu modeli. Izvēlieties trīs dienas laikā (no rīta, pēcpusdienā un vakarā) un novērtējiet, cik spēcīga ir vēlme skalā no 1 līdz 10. Turpiniet rakstīt žurnālu nedēļu. Jūs atklāsiet, ka libido ir pakļauts pastāvīgām svārstībām un to ietekmē jūsu kopējais enerģijas un stresa līmenis. Kādam noskaņojums seksam parādās no rīta, citam – pēcpusdienā vai vakarā.

6. “SAMAZINĀTU VĒLMI IZRAISA PSIHOLOĢISKAS PROBLĒMAS”

Problēmas attiecībās un noteiktas partnera personības iezīmes var novest pie pievilcības zušanas. Taču libido samazināšanās gan vīriešiem, gan sievietēm var būt saistīta ar fizioloģiskām problēmām, tostarp:

  • sirds un asinsvadu vai hormonālie traucējumi (piemēram, pazemināts testosterona līmenis),
  • hroniskas sāpes,
  • depresija,
  • trauksme,
  • antidepresantu vai kontracepcijas līdzekļu blakusparādības,
  • dzemdību, operāciju sekas,
  • diabēts,
  • policistisko olnīcu sindroms.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More