Galvenā Attiecības Kāpēc daži cilvēki uzplaukst, kad izšķiras?

Kāpēc daži cilvēki uzplaukst, kad izšķiras?

edomas

2010. gadā es radīju terminu “sirdsvientuļnieks” un jautāju: “Vai sirdī jūties viens?” Tagad, 13 gadus vēlāk, 5. decembrī, tiks izdota mana grāmata par šo tēmu “Single at Heart: The Power, Freedom, and Heart-Filling Joy of Single Life”. Grāmatas pamatā ir to cilvēku dzīvesstāsti, kuri sirdī ir vientuļi un kas ar mani ir dalījušies stāstos gadu gaitā, kā arī dati no vairāk nekā 20 000 cilvēku no vairākām pasaules valstīm.

Šeit ir dažas galvenās atziņas par sirdsvientuļajiem.

Sirdsvientuļie ir cilvēki jebkurā vecumā vai dzīves posmā, kuri dzīvo savu labāko dzīvi, dzīvojot neesot attiecībās — savu autentiskāko, jēgpilnāko, pilnvērtīgāko, priecīgāko un psiholoģiski bagātāko dzīvi. Sirdī neprecētie ir laimīgi, jo viņi ir vientuļi, neskatoties uz to, ka ir vientuļi. Viņi nekāro savu dzīvi pavadīt ar romantisku partneri.

Sirdsvientuļajam risks nav tas, ko viņi palaistu garām, ja dzīves centrā nenostādīs romantisku partneri, bet gan to, ko viņi palaidīs garām, ja to darīs. Viņiem nepietrūks spēka, brīvības un sirdi piepildošā prieka par vientuļo dzīvi. Viņiem trūktu iespēju dzīvot autentiski, būt tādiem, kādi viņi patiesībā ir.

Kādi cilvēki sirdī ir vientuļi?

Starp cilvēkiem, kuri sirdī ir vientuļi, ir sievietes un vīrieši. Tajos ietilpst vecāki un cilvēki, kas nav vecāki. Tie ietver bagātos un nabagos, jaunos un vecos, formāli izglītotos un pašizglītotos, cilvēkus ar invaliditāti un cilvēkus, kas tādi nav, cilvēki ar dažādām orientācijām, rasēm un etniskajām piederībām. Viņu vidū ir daudz dažādu ticīgo, kā arī neticīgo. Daudzi nāk no WEIRD (Rietumu, izglītotas, industrializētas, bagātas un demokrātiskas) sabiedrībām, bet liela daļa nē.

Kāda veida romantisku attiecību vēsture ir sirdī neprecētai personai?

Sirdsvientuļniku vidū ir cilvēki, kuri centās un mēģināja darīt to, ko no viņiem gaidīja, — atrast “To Vienīgo” un uzticēties šai personai visu atlikušo mūžu. Dažiem ir bijušas romantiskas attiecības ar cilvēkiem, kurus viņi mīlēja, taču viņiem kaut kā šķita, ka viņi dzīvo kāda cita dzīves versiju. Dzīve pārī vienkārši nebija viņu jēgpilnākā vai pilnvērtīgākā dzīve. Tas nelikās autentiski. Viņi ilgojās atkal būt vientuļi.

Vientuļnieki sirdī ir arī cilvēki, kuriem bijušas romantiskas attiecības, kas viņus apmierināja. Viņi nedomāja par to, ka būs vientuļi. Daži pat jutās izpostīti, kad šīs attiecības beidzās. Bet ar dažiem notika kaut kas pilnīgi negaidīts — viņi atklāja, ka vientuļā dzīve viņiem patiešām ir piemērota, un viņus vairs neinteresēja būšana attiecībās.

Vientuļie sirdī ir arī cilvēki, kuri vienmēr ir zinājuši, ka neprecētā dzīve ir viņu dzīve.

Kādas ir sirdsvientuļnieku īpašās prasmes un priekšrocības?

Sirdsvientuļnieki iegulda savā vientuļnieka dzīvē. Viņi netērē laiku, naudu vai garīgo enerģiju, meklējot romantisku partneri vai nodarbojoties ar partneri, kas viņiem ir. Viņi veido dzīves telpas, kuras viņiem patīk. Viņi iegulda savos draugos un ģimenē. Viņi iegulda sevī, attīstot prasmes, kas viņiem noderēs visu mūžu, un izmantojot savu brīvību dzīvot autentiski un jēgpilni.

Sirdsvientuļnieks, visticamāk, nejutīsies vientuļš. Viņiem patīk pavadīt laiku ar sevi. Un lielākā daļa cilvēku, kas sirdī ir vientuļi, arī labprāt pavada laiku kopā ar citiem cilvēkiem. Tāpēc viņiem patīk būt vienam un viņiem patīk būt kopā ar citiem cilvēkiem, un viņi paši var izlemt, cik daudz no katra vēlas.

Tā kā sirdī vientuļie savu dzīvi necentrē uz romantisku partneri, viņi bieži vien ir vieni no uzticīgākajiem draugiem. Viņi var arī pavadīt laiku ar tik daudziem cilvēkiem un rūpēties par tiem, cik vien vēlas; viņiem nav romantisku partneru, kuri vēlas pievērst sev uzmanību.

Sirds neprecētajam ir atklāta perspektīva uz tuvību un mīlestību. Viņiem tuvība ietver daudz vairāk nekā tikai seksuālu tuvību, un mīlestība ietver daudz vairāk nekā romantisku mīlestību. Piemēram, par tuvību kāda 61 gadu veca sieviete, kas ir vientuļa, teica: “Kad cilvēki dalās ar jums savās dziļākajās bēdās, bailēs un priekos, tā ir tuvība. Ilgi apskāvieni ir tuvība.” Par mīlestību 47 gadus vecs skolotājs, kas ir viens no sirds, teica: “Es mīlu savus asinsradiniekus. Es mīlu savu izvēlēto ģimeni. Es mīlu savus studentus, savus mājdzīvniekus un savus radošos centienus. Mana ģimene, mājdzīvnieki un draugi mani mīl. Mani skolēni mani mīl.”

Pretēji visiem stereotipiem un biedējošiem stāstiem cilvēkiem, kuri sirdī ir vientuļi, bieži klājas īpaši labi vēlākajā dzīvē. Šeit ir daži iemesli, kāpēc: viņi ieguldīja sevī, viņi ieguldīja cilvēkos, kas viņiem ir svarīgi, un viņi ieguldīja savā vientuļnieka dzīvē. Kad viņi kļūst vecāki, viņi bauda šo ieguldījumu priekšrocības. Viņi neatraida savus draugus, kā to dara daži cilvēki, kad viņi nodibina attiecības, tāpēc viņu draugi, visticamāk, joprojām būs viņiem blakus. Viņiem bieži ir vairāk dažādu prasmju, jo viņi ir izdomājuši, kā visu paveikt pašiem, nevis dalīt darbus ar romantisku partneri. Viņi neparedzēja, ka laulātais būs viņu aprūpētājs vai finansiālais aizsargs, tāpēc viņi visu laiku gatavojās, lai būtu gatavi turpmākajiem dzīves gadiem.

Dažus cilvēkus ļoti pievelk kopdzīve, un viņi patiešām būs laimīgāki pārī nekā neprecēti. Grāmata par to nevienam nav vajadzīga — tas vienkārši tiek pieņemts. Jaunums attiecībā uz sirdsvientuļnieku ir tas, ka tas pats attiecas uz daudziem precētiem cilvēkiem — viņus ļoti piesaista neprecēta dzīve, un viņi patiešām būs laimīgāki neprecēti, nevis kopā.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More