Galvenā PadomiNoderīgi Dāvanas, kuras labāk atgriezt

Dāvanas, kuras labāk atgriezt

edomas

Bieži vien, komunicējot ar citiem: autoratīviem vai mazāk mums nozīmīgiem cilvēkiem, kuri atrodas stipri negatīvā emocionālā stāvoklī (dusmās, skaudībā, aizvainojumā u.s.), mēs saņemam no šiem cilvēkiem “dāvanu” dažādu spriedumu veidā. Šī dāvana ir par mums, mūsu personību, spējām, izskatu, kurai mēs nezin kāpēc noticam un nekritiski tās asimilējam.

Ir labi, ja šīs dāvanas mūs uzlādē ar pozitīvo un ceļ mūsu pašapziņu. Bet parasti tas tā nav. Kā likums, “dāvanas” sarežģī jau tā mūsu grūto dzīvi vai negatīvi ietekmē mūsu veselību. Mēs kļūstam par kāda cita “introjekta” upuri: saslimstam, nevaram sakārtot personīgo dzīvi, izvēlamies nepareizu profesiju vai darbu, dzīvojam nevis tā, kā gribējām, bet tā, kā vajadzētu (vecāki, partneri, bērni, dzimtene).

Visam, ko dzirdat un apzinīgi pieņemat no citiem, nav nekāda sakara ar jums. Vienkārši jūs (vienu reizi vai atkārtoti) esat kļuvis par “ērtu cilvēku”, lai izmestu sevī “atkritumus”, kurus kāds cits nevēlas nēsāt sevī. Un tā kā nav pieņemts dāvināt dāvanas bez skaista iesaiņojuma, dāvinātājs tās veikli iesaiņo “trīcošās rūpēs par tevi”, “vēlme palīdzēt”, “aizsargāt…”, “norādīt…”

Kā jūs sevi varat pasargāt šādā saziņā:

  • Pirmkārt, jums pastāvīgi jāatceras, ka (saskaņā ar projekcijas mehānismu) visu, ko cilvēks jums saka, viņš saka par sevi.
  • Otrkārt, iespējams, ka runātāja vārdos joprojām ir daļa patiesības, tāpēc mēs tos izdalām ar 2 un vēlams ar 4, vai 6.
  • Treškārt (labākais no visiem), atdodiet to, kas jums tika “dots”.

Piemēram, jūsu draudzene apgalvo, ka neesat sievišķīga. Victicamāk, ka visu viņas dzīvi šī problēma nomoka viņu. Atgrieziet to, kas pieder tikai viņai.

Ja jūsu “bijušais” teica, ka “esi vissliktākā sieva pasaulē”, tad dodiet viņam šo “sliktāko sievieti” un paturiet “labāko” sev. Ja tavai mātei šķiet, ka tu neesi “ne cienīgs…” (kā variants tev “ir par agru/par vēlu…”), tad visticamāk viņa izsaka neveiksmīgās laulības iemeslu, veiksmīgas karjeras trūkumu utt.

Kā atgriezt “dāvanas”:

1.Atcerieties situāciju, kad jūs tikāt apvainots, aizvainots, vai saņēmāt pārliecību, ko tagad nēsājat sev līdzi.

Ko jūs jūtat tagad? Kā tas ietekmē jūsu dzīvi?

2. Atpūtieties, aizveriet acis un koncentrējieties uz iekšējām sajūtām un tēliem.

Kurā ķermeņa daļā jūs glabājat savu “dāvanu”? Iztēlojieties un sajūtiet to.

3. Atveidojiet tās personas tēlu, kas jums “piešķīra” šo “dāvanu”.

Skatieties tieši uz viņu, izstarojiet pārliecību par to, ko darāt.

4. Garīgi izņemiet no sevis “dāvanu” un uzdāviniet to šai personai.

Pasaki viņam: “Es tev piedodu, bet es nepieņemu dāvanu.” Dariet to mierīgi, bez domām par atriebību, pārmetumiem un skaidrojumiem.

5. Pavēro, kā mainīsies cilvēka tēls.

(Parasti cilvēkam ir kauns, vai viņš izskatās apmulsis.) Ko viņš darīs ar atgriezto “dāvanu”? Pateicieties viņam par vērtīgo pieredzi, dariet viņam zināmu, ka jums tas vairs nav vajadzīgs, atlaidiet viņa tēlu.

6. Piepildiet telpu ar pozitīvu enerģiju.

Lai to izdarītu, jums ir jāsaprot, kādu jaunu tēlu esat gatavs ieņemt brīvajā vietā? (Parasti parādās “dāvanas” antipoda attēls.) Iedomājieties to un sajūtiet jaunās sajūtas savā ķermenī. Kā mainās tavs garastāvoklis? Ar šīs tehnikas palīdzību jūs varat “atdot” visu, kas jums ir sakrājies, neatkarīgi no tā, cik sen bija notikumi.

Un, lai jūsu turpmākā dzīve ritētu harmoniskāk, nekavējoties atdodiet “dāvanas” ziedotāju “dāsnajās rokās”.

Pieņemiet tikai patīkamas, laipnas un noderīgas dāvanas!

Lasi arī:

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More