Galvenā Iedvesma Pārtrauciet ieradumu – mēģināt uzminēt citu cilvēku garstāvokli

Pārtrauciet ieradumu – mēģināt uzminēt citu cilvēku garstāvokli

edomas

Jums ir tiesības pārtraukt sarunu vai citu saziņu, kas jums nav nepieciešama vai arī rada nepatīkamas sajūtas. Līdzatkarīgās uzvedības tēma nezaudē savu aktualitāti – kā glābt sevi un attiecības, nospraužot savas robežas, īpaši, ja nav bijis iespējams to apgūt vecāku ģimenē?

Kā izvēlēties starp savām un citu vajadzībām, jo īpaši, ja esat pieradis būt “ērts” un neradīt apkārtējiem nepatikšanas? Un kā es varu zināt, kas man pienākas un kas nepienākas, ja esmu radis domāt, ka to nosaka cits cilvēks? Kā iemācīties atteikt un aizliegt? Kā saglabāt personīgo integritāti?

Ne katrs šādus un līdzīgus jautājums ir gatavs apspriest skaļi un daudzi izvēlas iet uz iekšieni vērstu ceļu. Lūk, dažas piezīmes, kuras ir kolektīvas un norāda virzienu, kurā domāt.

1.Iegādājieties sev īpašu “zīmi”, tā var būt rokassprādze vai gredzens un brīdī, kad jums jautā kaut ko dīvainu, jeb piedāvā kaut ko apšaubāmu, tā vietā, lai atbildētu, pabīdiet savu “nieciņu” un sakiet: “Apdomāšos un atbildēšu rīt.” Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kā to darīt.

2.Jā, jūs drīkstiet atteikties, ja piedāvājums jums nepatīk! Un jāatvainojas jums ir tikai tajā gadījumā, ja esat solījis, bet beigās atteicies. Citos gadījumos par atteikumu atvainoties nav nepieciešams. Jums arī nav jāpaskaidro atteikuma iemesli!

3.Jā, jūs drīkstat atteikties uzreiz, ja jūs neuzrunā nevis pats piedāvājums, bet gan tas, kurš to izsaka. Nē, jums atkal nav nekas jāpaskaidro.

4.Par 2. un 3. punktu – soliet mazāk! Iespējams, ka saskarsieties ar iekšēju vainas sajūtu, tomēr trenējieties šīs injekcijas izturēt, nelaužot solījumu. Tev nevienam nav nekas jāapsola, ja to nevēlies!

Monochrome Photo Of Woman Holding Her Face

5. Ja esat ciemos, tad nav nepieciešams saimniecei palīdzēt mazgāt traukus. Jā, jūs variet vienkārši baudīt. Ā, jums vienkārši nepatīk šie viesi? Nākamreiz jums šeit nav jāierodas, pat tad, ja tiekat aicināti.

6. Otra cilvēka sejas izteiksmei nav nekāda sakara ar jums. Iespējams, viņai vienmēr ir tāda seja. Ja viņai kaut ko vajadzēs, tad viņa jums pateiks. Pat, ja seja ir saistīta kaut kādā veidā ar jums, tad ļaujiet viņai pašai to pateikt. Jums par to nav jādomā.

7. Pārstājiet ieradumu censties pēc balss uzminēt citu cilvēku noskaņojumu: jūs vienmēr kļūdāties un ne sev par labu. Vai nu jautājiet tieši, kas ir nepareizi, vai arī otram cilvēkam atstājiet viņa noskaņojumu: ja vēlēsies, tad viņi pateiks paši.

8. Jums nav uzreiz jāatbild uz vēstulēm (SMS, Watsapp ziņas utt.), ja vien jūs nejūtat personiskus iemeslus to darīt. Ja jums šīs attiecības neinteresē, tad variet neatbildēt vispār. Jā, jums ir tiesības par attiecībām neinteresēties!

9. Jā, jums ir tiesības pārtraukt saziņu vai sarunu, kas jums nav vajadzīga vai nepatīk. Laika gaitā jūs iemācīsieties, kā to izdarīt graciozi, bet pagaidām atcerieties: jūs variet pagriezties un aiziet!

10. Jūs variet nepacelt klausuli uzreiz, kad kāds zvana. Godīgi sakot, jūs variet nepacelt vispār!

11. Nē, tā nav tava vaina, ja draugs atkal ir piedzēries. Viņš vienkārši ir alkoholiķis. Viņi laiku pa laikam piedzes, izmantojot citus kā attaisnojumu. Pat, ja viņš tev saka: “Tu esi vainīga, ka atkal piedzēros,” tā nav tava vaina!

12. Attīstiet savu emocionālo un fizisko jūtīgumu. Uzticieties savai diskomforta pieredzei. Ja ar jums manipulē, tad bieži tā var izpausties kā spiediens krūtīs un vēderā, dažkārt tās var būt galvassāpes. Izvairieties no šādām attiecībām un situācijām.

13. Kauns un vainas apziņa ir sajūtas, ar kurām savā dzīvē variet tikt galā tikai jūs pats. Ja kāds jums norāda, pie kā esiet vainīgs, vai par ko jums vajadzētu kaunēties, tad dodieties prom.

14. Ja partneris dara ko tādu, kas jums nepatīk, tad negaidiet, ka viņš sapratīs savu kļūdu. Viņš neuzminēs. Lūdziet viņu apstātoes. Un jums nav jāpaskaidro kāpēc, bet, ja vēlaties, tad paskaidrojiet. Ja partneris nepārstāj, tad pārliecinieties vai viņš jūs uztvēra. Skaidrojiet trešo reizi.

15. Starp citu, ja nezinājāt, tad jums ir jāzvana policijai, ja jums kaut kas draud!

16. Pirms aizdodiet naudu, veltiet nedēļu pārdomāt, pat ja jums šī naudas summa ir.

17. Pirms piekrītat kopīgam atvaļinājumam ar kādu, dodiet sev divas nedēļas pārdomām, pat ja šajā periodā esat brīvs un jums patīk piedāvājums.

18. Pirms piekrītat ilgam projektam, veltiet mēnesi pārdomām. Apsveriet visu!

19. Pirms pieņemat piedāvājumu dzīvot kopā, veltiet sev sešus mēnešus pārdomām. Jūs nedrīkstat piekrist nekam, par ko šaubāties.

20. Tas attiecas uz jebkuru jūsu lēmumu!

Lasi arī:

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More