Galvenā Dzīvesstils Kad jūs pieņemiet vīra uzvārdu: kas jāzina jau iepriekš

Kad jūs pieņemiet vīra uzvārdu: kas jāzina jau iepriekš

edomas

Vārds ir personības sastāvdaļa. Daudzi tic, ka jauns vārds vai uzvārds ir jaunas dzīves sākums. Varbūt tieši tāpēc daudzas sievietes tik jūtīgi izturas pret laulībām. Vai vīra uzvārds tiešām atklāj jaunas iespējas, vai rada tikai jaunas problēmas? Žurnāliste Mina Hārta Duersone dalās pieredzē.

Kad es biju maza, ne katrs spēja izrunāt manu vārdu un uzvārdu. Es vienmēr esmu gribējusi tos mainīt. Mierināja doma, ka apprecēšos ar vīrieti, kam būs daudz vienkāršāks uzvārds. 

Taču, kad laimīgā diena pienāca, mainīt uzvārdu nebija nemaz tik vienkārši. Ne tikai emocionāli, bet arī praktiski: pagāja vairāki mēneši, lai nomainītu visus dokumentus un pierastu pie jaunā vārda. Lūk, grūtības, kas saistītas ar uzvārda maiņu.

1. Viss sākas vēl pirms tam, kad jūs sakāt  vārdu

Rakstot iesniegumu, mums bija jāaizpilda aile par to, vai es pieņemšu vīra uzvārdu. Es to vēlējos, tikai negaidīju, ka tas jāpaziņo tā uzreiz. Tādi liktenīgi lēmumi ir jāizrunā ar līgavaini jau iepriekš.

2. Labāk nokārtojiet dokumentus uzreiz

Mana paziņa Džūlija mainīja uzvārdu trīs gadu garumā. Viņai bija divi vārdi. Nācās ar tiem žonglēt, atkarībā no situācijas – ar ko viņa tobrīd kontaktējās, kādus dokumentus vajadzēja uzrādīt. Maksājot rēķinus, viņa reizēm aizmirsa, kurš vārds bija jānorāda. Bankas kartes un kredītkartes bija noformētas uz dažādiem uzvārdiem. “Es nebiju gatava uzreiz mainīt uzvārdu, taču labāk es to būtu izdarījusi”, – viņa atzinās.

3. Jūs sev liksieties kā spiegs vai melis

Pirmo reizi savu jauno uzvārdu es nosaucu viesnīcas darbiniekam medus mēneša laikā. Vairākus mēnešus es jutos, kā krāpniece, atstājot balss ziņojumus vai nosūtot vēstules. Šī sajūta izzuda tad, kad es nomainīju darbu: jaunajā birojā neviens nezināja manu iepriekšējo uzvārdu.

4. Sajutīsiet, ka esat kaut ko pazaudējusi un ieguvusi vienlaikus

Mans tēvs nomira deviņus mēnešus pirms kāzām – un es sāku šaubīties, vai mainīt uzvārdu. Man likās, ka tā es zaudēšu saikni ar viņu. Taču kopīgs uzvārds ir ļoti svarīgs jaunajai ģimenei, sevišķi, piedzimstot bērnam. Es neattālinājos no savas ģimenes, kurā biju dzimusi, nomainot uzvārdu. Es kļuvu par Duersoni, bet nepārstāju būt arī Hārtenšteina. 

5. Mainās nacionalitātes jautājumi

Manam meitas uzvārdam ir ebreju izcelsme. Tagad vairs neviens mani neizjautā par tautību. Bet paziņai, kura no Hornas pārtapa par Šinnu, ir pretēja situācija. Tiekoties visi domā, ka ieraudzīs aziātiskas izcelsmes sievieti. 

6. Kārtīgi pārdomājiet dokumentu sarakstu

Jānomaina apdrošināšanas polise, uzvārds savā poliklīnikas kartiņā, bankas kontos, lidojumu bonusos, kurus nevarēsiet tik ātri vēl izmantot, ja biļetes pasūtīsiet uz jauno uzvārdu. Nāksies aizpildīt ļoti daudz papīru un izsēdēt garas rindas. Pierakstieties uz pieņemšanām un noskaidrojiet, kādi dokumenti jums būs vajadzīgi.

7. Viss nav tik sarežģīti

Esmu jau pieradusi stādīties priekšā jaunajā uzvārdā. Tagad svešs man liekas mans vecais uzvārds. Lai gan tas ir tikai burtu salikums, kurš globāli neko nemaina. Ir pagājuši seši gadi, bet es neesmu pārliecināta, ka uzvārdu esmu nomainījusi visur, kur tas nepieciešams. Vienu gan es zinu droši: es esmu es pati, neatkarīgi no uzvārda pasē. Džūlija ir ar mani vienisprātis: “Kad es nomainīju savu darba e-pastu, bija sajūta, ka esmu nolēkusi no kraujas. Bet esmu izdzīvojusi, un nekas nav mainījies.”

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More