Galvenā Attiecības STIPRA laulība balstās uz vientulību

STIPRA laulība balstās uz vientulību

edomas

Veselīgas jūtas starp laulātajiem nozīmē, ka katram ģimenes loceklim ir savs laiks un vieta. Tas ir labi, ja vēlaties pabūt vienatnē ar sevi, nolīst dažādos istabas stūros vai pat noslēgties kā citā telpā.

Tad, kad vīrietis un sieviete apprecās, viņi nonāk zem viena jumta un beidzot visu ir iespējams darīt kopā – mosties, gatavoties darbam, gatavot vakariņas, pastaigāties ar suni, lasīt, būt aktīviem vai nedēļas nogalē kopā slinkot. Laiku pa laikam uznāk vēlme vienatnē iedzert tēju, veikt mājas darbus vai vienkārši kaut ko padarīt bez mīļotās pusītes klātbūtnes.

Dažus sāk baidīt šāda scenārija maiņa:

  • vai patiešām ir pagājusi mīlestība?
  • vai patiešām ikdiena sāk nogalināt jūtas?
  • vai laulība ir bijusi kļūda?

Patiesībā mīlestība nav pilnīga divu cilvēku saplūšana un savas identitātes zaudēšana. Un tā ir gluži veselīga sajūta, ka katram laulātajam ir vēlme pabūt vienatnē. Tāpat arī dažkārt ar draugiem tikties bez otrās pusītes ir gluži veselīgi. Šādas vēlmes liecina, ka jūs esat pilvērtīgs cilvēks nevis pieķēries laulātajam kā dadzis.

Kāpēc tā? Daba!

Jebkuram dzīvniekam ir sava personīgā telpa, kas nav pieejama citiem. Jebkāda iejaukšanās šajā telpā ir sodāma. Tā ir iezīmēta un citi neriskē šo aizliegumu pārkāpt. Cilvēka daba šajā ziņā līdzinās mūsu mazajiem brāliem. Intīmajai zonai (līdz 15 cm) jāpaliek pēc iespējas neaizskaramākai. Tās pārkāpums cilvēkā izraisa kairinājumu un agresiju. Bet, bez šī individuālā lauka, pastāv arī personiskā garīgā un fiziskā telpa. Komforta sajūta lielā mērā ir atkarīga no tā, cik abas zonas ir aizsargātas pret nesankcionētu ielaušanos. Tāpēc vēlme pabūt vienatnē ar sevi, nodarboties ar biznesu vienatnē ir absolūti dabiska.

Ir vairākas vietas un ieradumi, ko cilvēks uzskata par savas personīgās telpas daļu. Kādam patīk sēdēt dīvana labajā stūrī, kādam nolikt krūzīti uz naktsgaldiņa. Šādas telpiskās “zīmes” ir zemapziņas tiekšanās pēc stabilitātes un līdz ar to arī drošības, iekšējā līdzsvara. Psihologi jau sen ir atzīmējuši, ka mūsdienu cilvēks ir vairāk pakļauts šīm “zīmēm”.

Iepriekš cilvēki dzīvoja stabilākā vidē, nebija pārpildīti ar informāciju un cilvēkiem. Mūsdienās ikdienas brauciens pārpildītā transportā, informācijas plūsmas un mainīgais dzīvesveids liek cilvēkam “pieķerties” ieradumiem un vietām, lai stabilitātes un miera sajūta neizjauktu garīgo līdzsvaru. Šī līdzsvara pārkāpums ir trauksmes signāls psihei.

Kā cilvēks reaģē uz šādu trauksmi? Vairumā gadījumu viņš aizstāvas agresīvi. Un nekādas jūtas, tradīcijas vai loģikas argumenti te nestrādā. Tā ir instinkta prerogatīva, kas, lai kā ar to cīnītos, ir spēcīgāka. Tāpēc nebrīnieties, ka kāds mīļotais vai mīļotā teju nikni aizstāv savu pufu vai vietu pie virtuves galda.

Tā ir tikai vēlme saglabāt personīgo telpu. Necīnieties ar to vai “nejauši” neizmantojiet savu iecienīto šķīvi, vai pildspalvu. Citādi viņš otrs sapratīs kā izaicinājumu un cīnīsies par savām robežām. Pieņemiet, ka ne viss jums ir kopīgs, lai gan jūs viens otram esat visdārgākie cilvēki pasaulē. Jūs esat dvēseles radinieki, un tas nozīmē, ka tieši jūs cilvēkā visvairāk cienat un vērtējat viņa personību un neatkarības izpausmi, kas dod jums abiem iespēju būt laimīgiem kopā.

Cita lieta, ja otrs iejaucas jūsu personīgajā telpā, lai atradinātu jūs no ķemmes iemešanas grāmatu plauktā vai pārkārto lietas skapī. Ar cilvēku ir jārunā, izskaidrojot lietu nozīmi. Mierīgi padalies, ka labs garastāvoklis lielā mērā ir atkarīgs no tā, ka ierastā uzvedība netiek pārlieku kritizēta. Ja cilvēks izklāsta savus argumentus, mēģiniet atrast kompromisa risinājumu. Tā kā laulātais tik ļoti vēlas, lai mājā viss atrastos savās vietās, tad grāmatu plauktā varat ievietot nelielu dekoratīvu balstu ķemmei. Tas vienlaikus rotās plauktu, un viss būs kārtībā. Matu suku piemērs ir viena no daudzajām iespējām, kā laulātie satiekas viens ar otru, pieņemot lēmumus, lai saglabātu savu personīgo telpu.

Trauksmes signāls

Katram laulātajam ir noteikti ieradumi, kas arī ir neatņemami šī cilvēka ērtībām un labklājībai. Protams, laulībā daudzas personīgās izvēles ir nedaudz jāpielāgo, un ir jāmeklē kompromisa risinājums. Taču pilnībā atteikties no sevis vai pieprasīt, lai kāds ziedo sevi cita ērtībām – nav labi! Ir gadījumi, kad “personiskā telpa” nozīmē ļaunprātīgu citas personas tiesību un brīvības aizskārumu.

Ja šādas mazās nekārtības pārvēršas agresīvos skandālos, kad vīrs aiz spīta nomet izlietotu dvieli, kur pagadās, jebšu sieva sāk ārdīties par to, ka vīrs nepareizi pakāris mēteli, tad kaut kas ne pavisam nav kārtībā. Šāda uzvedība liek domāk, ka blakusesošais cilvēks vai nu nav adekvāts, vai arī laulībā ir iestājusies krīze. Šādās situācijās ir ieteicams sadarboties ar speciālistu un pieņemt radikālus lēmums – vai nu cīnīties vienam par otru, vai aiziet.

Visbeidzot, jāatzīmē, ka, ja laulātajiem ir pietiekami daudz personīgās telpas un laika sev, tad atmosfēra ģimenē ir mierīgāka un priecīgāka. Pēc katras “ieniršanas vientulībā” laulātie jūtas spirgti un atjaunojušies. Viņu attiecības iegūst svaigumu, jo viņiem izdevies pagarlaikoties, ejot vannā vai braucot ar riteni. Katrs ciena otra laiku un vēlmes, jo arī viņš ir pieņemts un neaizskarams brīvībā.

Lasi arī:

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More