Galvenā Izklaide 4 lietas, ko nevajag piedot pat saviem ģimenes locekļiem

4 lietas, ko nevajag piedot pat saviem ģimenes locekļiem

edomas

Protams, mēs ļoti mīlam savus ģimenes locekļus, savus radus un draugus, bērnus. Tik ļoti mīlam, ka reizēm esam gatavi pievērt acis uz visneglītākajiem darbiem, ko viņi pastrādājuši. Tomēr ir tādas lietas, ko nevajadzētu piedot pat pašiem mīļākajiem cilvēkiem. Jā, jā, bērniem un vīram, tajā skaitā. Tas nenozīmē – ”šķiršanās un pirmslaulību uzvārds”. Vienkārši dažas negatīvas rakstura izpausmes vajag pārtraukt jau pašā sākumā. 

Meli

”Ābols no ābeles…”, – tā saka. Ja jūsu izvēlētais meistarīgi melo, tad esat gatavi, ka bērns arī to sāks darīt. Lai nu kurš, bet bērni jau no pašas mazotnes prot izprast, melo cilvēks vai nē. No kā gan bērnam ņemt piemēru, ja ne no saviem vecākiem. Tāpēc ar vīru vajag sarunāt: nekad nemelot viens otram. Meli – tā ir indīga lieta. Vienreiz pateikt, tas var sagraut ticību starp ģimenes locekļiem. Atceraties bēdīgi slaveno reklāmu, kas ļoti daiļrunīgi raksturo ar meliem ”saindētas” attiecības. 
 – Mīļais, kur tu biji? 
 – Skrēju
 – Bet kāpēc tev krekls sauss? 
Viss, viņa vairs nekad nevarēs noticēt uz visiem 100% savai otrai pusītei. Viņš tika pieķerts melos. Neviens negrib justies kā muļķis. 

Izmantošana savā labā

Viena paziņa atcerējās gadījumu, kad viņas mīļotais dēliņš mēģināja izmantot viņu savā labā. Māte ar dēlu pastaigājās parkā, ieraudzīja pretī nākošu zēna klases audzinātāju. Bērns, ieraugot tuvojošos skolotāju, izbijies pagriezās pret mammu un teica: ”Ja kas, tad vakar matemātikas stundas laikā mēs ar tevi kopā bijām pie zobārsta. Es nobastoju stundu un sameloju, ka biju slimnīcā”. Māte, protams, apstiprināja stāstu par zobārstu, bet cik viņai bija nepatīkami, ka pats tuvākais cilvēks tādā veidā piesedz savu rīcību. Viņa vēl līdz šim atgādina dēlam šo nepatīkamo situāciju. Star citu, arī paaudzies puisis, atceras to ”galvas mazgāšanu”, kuru todien saņēma no vecākiem. 

Couple

Spēka pielietošana

Gan fiziskais spēks, gan psiholoģiskais spiediens. Pie tam frāze: ”Ja tu nebeigsi sarunāties ar draugiem (zvanīt savai mātei, pastāvīgi karāties telefonā – vajadzīgo pasvītro), es tevi pametīšu!” diezin vai ir labāk, nekā fiziska roku izgriešana vai pļauka. Arī bērni šajos jautājumos neatpaliek. Ko maksā iekost krūtī barošanas laikā un piepūstas lūpas par atteikumu nopirkt jaunu rotaļlietu: ”Es tevi vairs nemīlu!” Tātad, ja jūsu tuvie, tēlaini izsakoties, noliek jūs pāri celim, tad pienācis laiks nopietnai sarunai ģimenē.

Otra aprunāšana aiz muguras

Protams, gandrīz visas sievietes un vīrieši apspriež savu otru pusīti ar kolēģiem darbā vai ar draudzenēm pie kafijas tases. To diezin vai var iespaidot. Bet, ja jūsu otra pusīte sāk jūs kritizēt svešu cilvēku klātbūtnē, tad kā minimums, jādod viņam vai viņai saprast, ka tāda attieksme jūs galīgi neapmierina. Ideālā variantā laulātais atvainosies un izdarīs nopietnus secinājumus. 

Lasi arī:

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More