Galvenā Psiholoģija Ja jums ir DEPRESIJA: psihoterapeita instrukcija soli pa solim

Ja jums ir DEPRESIJA: psihoterapeita instrukcija soli pa solim

edomas

Ikvienam no mums dzīvē gadās brīži, ka tas, kas iepriekš ir sagādājis prieku, pārstāj raisīt emocijas. Šķiet, ka itin vis iekšpusē ir sastindizis. Un dzimst jautājums: vai ir jēga dzīvot? Apmēram šādi varētu izskatīties depresijas scenārija sākums. Kā būt šādā situācijā?

Daudzi no cilvēkiem, kuri cieš no depresijas, nesaprot, kas patiesībā ar viņiem notiek. Pat, ja viņi zina, ko dara, viņi nezina, kā ar šo slimību tikt galā. Pirmais solis – noskaidrot vai jums patiešām ir depresija. Ja atrodat sevī vismaz divus no tālāk minētajiem simptomiem, tad vajadzētu pāriet uz nākamo soli. Proti, ņemt vērā psihoterapeites un speciālistes darbā ar trauksmes un depresijas traucējumiem Dženiferas Rolinas padomu.

1.Palīdzības lūgšana

Depresija ir nopietns garīgs traucējums. Par laimi, tas labi reaģē uz ārstēšanu. Ja Jums rodas depresijas simptomi, ir svarīgi meklēt profesionālu palīdzību pie psihoterapeita vai psihiatra. Lūdzot palīdzību, jūs nedemonstrējat vājumu, bet, gluži pretēji, īstu spēku. Ja depresija jums saka, ka neesat palīdzības cienīgs, lūdzu, neklausieties tajā! Depresija, tāpat kā nežēlīgs dzīvesbiedrs, nevēlas tevi palaist. Atcerieties, ka ikviens ar šo traucējumu ir pelnījis palīdzību un atbalstu. Jums nav jāpaliek bezcerības un vientulības stāvoklī.

2. Apzinieties, ar ko ir piepildīts jūsu prāts

Katru dienu mūsu prātā ienāk tūkstošiem domu, ne visas no tām ir patiesas. Ja jūs ciešat no depresijas, ļoti iespējams, ka jūsu domas kļūs arvien pesimistiskākas. Pirmkārt, jums ir jāapzinās, ko tieši jūs pats sevī iedvesmojat. Pēc negatīvo domu noteikšanas, atrodiet sevī veselīgo daļu, kas var domām pretoties. Izmantojiet šo veselīgo daļu, lai mēģinātu sevi iedvesmot ar domām, kas palīdzēs pret depresiju cīnīties.

3. Dariet “otrādi”

Dialektiskajā uzvedības terapijā ir viens jēdziens, kas man ļoti patīk. To sauc par “darīt pretējo”. Cilvēkiem ar depresiju bieži ir vēlme ne ar vienu nesazināties, neizkāpt no gultas un izvairīties no noteiktām situācijām. Šajā gadījumā jums ir jāpiespiež sevi “darīt pretējo”:

  • Ja vēlaties izvairīties no saziņas, piezvaniet draugiem vai ģimenei un vienojieties par tikšanos.
  • Ja vēlaties vienkārši gulēt gultā un necelties, padomājiet par to, kādu enerģiju uzlādējošu darbību jūs varētu veikt.

Ir svarīgi piespiest sevi sazināties ar cilvēkiem un iziet no mājas – tādā veidā mēs, visticamāk, uzmundrināsim sevi.

4. Iemācieties līdzjūtību pret sevi

Barot sevi par depresiju, jūs tikai un vienīgi situāciju pasliktināt. Vienmēr atcerieties, ka depresija nav jūsu vaina. Tas ir garīgs traucējums, jūs to neesat izvēlējies pats. Neviens labprātīgi nepiekrīt izolācijai no draugiem un mīļajiem, tukšuma un bezcerības sajūtai, vājumam un apātijai, kuru dēļ ir grūti piecelties no gultas vai iziet no mājas.

Tāpēc jums ir jābūt laipnākam pret sevi un jāatceras, ka jūs neesat vienīgais, kurš cieš no depresijas. Padomājiet par veidiem, kā jūs varat parūpēties par sevi. Izturieties pret sevi ar iejūtību – tāpat kā jūs izturētos pret tuvu draugu, kurš atrodas sarežģītā situācijā.

Tagad, kad depresijas balss ir īpaši skaļa, var būt grūti noticēt, bet es vēlos, lai jūs zināt, ka jūs jutīsities labāk. Lūdzu, lūdziet palīdzību. Neviens nav pelnījis ciest vientulībā depresiju.

Ar pareizu ārstēšanu un atbalstu jūs ne tikai iemācīsities cīnīties ar depresiju, bet arī varēsit dzīvot pilnvērtīgu, laimīgu dzīvi. Galu galā jūs esat daudz stiprāks, nekā jūs domājat.

Lasi arī:

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More