Galvenā Dzīvesstils Mošanās naktī: Par kādām saslimšanām tā mūs brīdina

Mošanās naktī: Par kādām saslimšanām tā mūs brīdina

edomas

Ķīniešu medicīnā tiek uzskatīts, ka miega pārtrūkšana ir emocionāla stāvokļa simptoms, kas tiešā veidā ietekmē arī fizisko veselību. Lai atšifrētu ķermeņa sūtītos signālus, ir jāpievērš uzmanība pamošanās laikam. Tāpat šajā rakstā ieteiksim vingrinājumus, kas palīdzēs situāciju novērst.

Ķīniešu medicīnā uzskata, ka cilvēka emocijas tiešā veidā ir saistītas ar veselību. Piemēram, skumjas maina stāju (cilvēks it kā sagumst uz priekšu) un rezultātā funkcionāli traucējumi atsaucas uz plaušām. Tām nav pieteikoši daudz vietas, tāpēc pasliktinās plaušu apasiņošana, kā rezultātā, cilvēkam ar skumju emociju vieglāk ir saslimt ar dažādām elpošanas trakta iekaisumu slimībām.

Rietumu sabiedrībā šādas slimības tiek pētītas psihosomatiskās medicīnas ietvaros. Piemēram, cilvēks, kuram ir nosliece ir regulāriem dusmu uzliesmojumiem, visticamāk, cieš no kuņģa slimībām. Balstoties uz gadsimtiem seniem novērojumiem, ķīniešu medicīna ir izstrādājusi diagnostikas un ārstēšanas sistēmu: kā atpazīt noteiktus veselības traucējumus, izlabot emocionālo fonu, lai pasargātu sevi no slimībām.

Lasi arī: Tu nokaitināsi daudzus cilvēkus, kad sāksi darīt to, kas nāk par labu TEV

Mošanās no plkst. 23.00 – 1.00: VILŠANĀS

Vilšanās emociju austrumu medicīnā saista ar žultspūšļa veselību. Savukārt katra orgāna darbība pēc kārtas ir saistīta ar laiku. Proti, naktī smadzenes nodarbojas ar visu orgānu atjaunošanās procesiem: mēs guļam, un bez mūsu apzinātas līdzdalības veģetatīvajai nervu sistēmai ir iespēja atjaunot visu, kas dienas laikā ir bijis traucēts, pārslogots un noguris. Žultspūšļa atkīvā nakts atjaunošanās iekrīt aptuveni pusnakts periodā.

Ja cilvēks šajā laikā pamostas un nespēj aizmigt, tad tas liecina par vilšanos dzīvē. Šī sajūta un domas traucē pilnvērtīgai atpūtai un uz emociju fona cieš žultspūslis. Vai otrādi: žultspūšļa slimība rada vilšanās emocijas. Arī šāda situācija ir iespējama. Ko darīt, ja miegs šajā nakts laikā ir traucēts?

Vingrinājums

Ķīniešu medicīnā ir jēdziens “ci” – dzīvības enerģija, kas cirkulē caur ķermeni. Ja mēs pārdzīvojam, tad enerģija plūst augšup. Lai emociju nomierinātu ir nepieciešams to “laist” lejup vēdera rajonā.

Kā to izdarīt? Iedomājieties, ka jums iekšpusē ir straume vai strautiņš – dzīvs, kustīgs un tekošs – un tas seko jūsu rokām. Atlaidieties gultā pusguļus un pielieciet rokas priekšā sejai, un iztēlojieties, kā šis strautiņš plūst uz leju, vienlaicīgi arī rokas velciet uz leju. Lēnām un uzmanīgi līdz pat vēderam. Atkārtojiet šo kustību, līdz jutīsieties miegains.

Mošanās no plkst. 1:00 – 3:00: DUSMAS

Cilvēks, kurš nelabprāt pamostas laika posmā no vieniem līdz trijiem naktī, vēlas gulēt, bet nespēj, piedzīvo dusmas. Šīs emocijas savukārt saistās ar aknu stāvokli. Atkal iemesls var būt pašā emocijā, kā arī aknu slimībā.

Vingrinājums

Lai šajā laika posmā iemigtu, ieteicams dzert vēsu ūdeni, kas nomierina dusmu uguni. Jāveic atslābināšanās vingrinājumi, piemēram “cigun” komplekss, ko iesakām mācīties pie speciālistiem.

Vingrinājuma laiks ilgst aptuveni 15 minūtes, tas palīdz nomierināt enerģiju un nobīda to uz leju, mazina kaislības karstumu un relaksē ķermeni tā, lai pēcāk nāktu miegs. Jāņem vēra, ka cilvēkiem ar klīnisku bezmiegu naktī nevajadzētu ķerties pie viedierīcēm, grāmatām vai citiem traucējošiem faktoriem.

Mošanās no plkst. 3:00 – 5:00: SKUMJAS

Skumju emocija, kā jau iepriekš minējām, ir saistīta ar plaušu veselību. Tāpēc cilvēkam, kurš mostās šajā laikā, pirmkārt, iesaka atmest smēķēšanu un sākt peldēties. Papildus iesaka vingrinājumus relaksācijai “cigun” mugurkaulam, sjinseņ. Tiklīdz krūtis atveras, tā cilvēks sāk “dziļi elpot” un skumju lēkmes sāk atkāpties.

Vingrinājums

Apsēdieties uz krēsla, nedaudz pielieciet galvu un rokas nolieciet sāņus. Šajā pozā ieelpojiet un izelpojiet. Vērojiet, ko vēl ir iespējams šādā pozā atslābināt, lai ķermenis spētu vieglāk un dziļāk elpot. Kad relaksācija un elpošana padziļināsies, jūs sajutīsiet miegainību.

Ja naktī ir palicis patiešām skumji, tad pretēji uztura speciālistu ieteikumiem, ķīniešu medicīnā iesaka apēst kaut ko saldu, kas palīdzēs mazināt nervu spriedzi. Ar saldumiem šeit domāts kāds žāvēts auglis.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More