Galvenā Attiecības Cik ilgs laiks nepieciešams, lai pārdzīvotu šķiršanos?

Cik ilgs laiks nepieciešams, lai pārdzīvotu šķiršanos?

edomas

Attiecību beigas mēs piedzīvojam kā pasaules galu — vismaz sākumā. Vai tā ir taisnība, ka laiks dziedē? Izrādās, jā – trīs mēnešus pēc šķiršanās mēs tiešām jūtamies labāk.

Daži uzskata, ka jāpaiet vismaz pusei no laika, cik ilgas ir bijušas attiecības, citi ir pārliecināti, ka salauztai sirdij nav iespējams uzlikt taimeri. Izrādās, ka tas ir iespējams – trīs mēnešus pēc šķiršanās vairums sāk saskatīt notikušā gaišo pusi.

Pētījumā, kas publicēts žurnālā “Journal of Positive Psychology”, piedalījās 155 jaunieši, gan vīrieši, gan sievietes. Viņi visi pirms 11 mēnešiem bija piedzīvojuši šķiršanos. Lielākā daļa aptaujas dalībnieku (71%) piekrita pozitīvajiem apgalvojumiem “Esmu daudz uzzinājis par sevi”, “Esmu audzis kā personība” un “Esmu kļuvis mērķtiecīgāks”.

Protams, trīs mēneši ir nosacīts periods: dažiem no mums nepieciešams vairāk laika, lai sadziedētu sirds brūci, citiem mazāk. Lai gan daudzi uzskata, ka šķiršanās iniciatoram psiholoģiski ir vieglāk – galu galā viņam ir laiks sagatavoties šķiršanās brīdim un viņš to vēlas – tas tā nav. Pētījumā noskaidrots, ka abām pusēm ir nepieciešami aptuveni trīs mēneši, lai atveseļotos neatkarīgi no tā, kura puse ir ierosinājusi šķiršanos.

Analizējot rezultātus, pētījuma autori secināja, ka “iespējams, garīgā izaugsme un pozitīvas emocijas ir daudz svarīgākas mācības no šķiršanās, nekā tika uzskatīts iepriekš.” Lai izteiktu to pašu domu Nīčes slavenajos vārdos, tas, kas mūs nenogalina, padara mūs stiprākus.

Šķiršanās rezultātā mēs piedzīvojam simptomus, kas ir līdzīgi kā atteikšanās no ķīmiskās atkarības, tāpēc ir tik grūti “izmest” no prāta bijušo mīlestību.

Iepriekšējie pētījumi, izmantojot magnētiskās rezonanses attēlveidošanu, ir parādījuši, ka atgrūšana, ko piedzīvojam šķiršanās laikā, aktivizē tās pašas smadzeņu zonas kā fiziskas sāpes.

Kāda ir jūsu pieredze?

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More