Galvenā Psiholoģija Bez mīlestības sievietes… Kļūst resnas

Bez mīlestības sievietes… Kļūst resnas

edomas

Ļoti bieži liekais svars mums signalizē nevis par nopietnām veselības problēmām, bet gan par problēmām attiecībās vai par pārāk daudziem dzīves kavēkļiem. Ēdiens kļūst par mīlestības aizstājēju. Tieši tāpēc, neskatoties uz visiem ieguldītajiem pūliņiem, tikai ļoti retajai izdodas patiešām notievēt un pēc tam atkal ar grūtībām iegūt “nomestos” kilogramus, ja psiholoģiskās problēmas paliek neatrisinātas.

Kā neapmierinātās vajadzības ietekmē lieko svaru

Iemesls Nr. 1. Bloķēta vajadzība pēc mīlestības

Ja attiecības ar mīļoto cilvēku ir ne visai gludas, turklāt sieviete klusi šņukst spilvenā un nesarunājas, bet tā vietā gaida, ka partneris nolasīs visas domas un vēlmes, tad nakts ledusskapja “reidu” iemesls ir skaidrs… Lavīšanās pie ledusskapja naktīs ir daudz drošāka, kad neviens cits neredz, kā saņemt rokās visu drosmi un riskēt attiecībās kaut ko mainīt. Kāpēc tas netiek darīts? Jo atstumtības bailes ir daudz spēcīgākas, tāpat arī tikt izmantotām.

Iemesls Nr. 2. Bloķēta atzīšanas nepieciešamība

Iespējams, ka sieviete savas vēlmes “aizbīda” otrajā plānā un klausās tikai vīrieti, pielāgojas viņa vēlmēm un vajadzībām: vēlas vakariņas mīļotajam, sekss tad, kad vēlas viņš. “Viss priekš tevis, dārgais! Tas nekas, ka nepamani mani…” Šāda sevis upurēšana ir pārpilna ar sekām: nav iespējams novaldīt asaras, par sevi aizmirstas – tādā veidā tiek bloķēta nepieciešamība pēc tuvības, uzmanības un var iekrist otrā galējībā: strīdi, dusmu lēkmes, skandāli bez konstruktīviem risinājumiem. Tādā veidā it kā tiek “atmazgāts” savs “nenozmīgums”.

Iemesls Nr. 3. Seksuālā disharmonija

Tāpat par vienu no liekā svara parādīšanās iemesliem var uzskatīt… seksu. Ja sekss kļūst par pienākumu, tad pamazā sieviete pieņemas svarā parasti par kādiem 2 – 3 kilogramiem katru gadu, pārvēršoties par sievieti, kura vīram nav interesanta. Vai arī pretējs scenārijs – ja vēlme netiek apmierināta, tad arī iespējams liekā svara pieaugums. Šādās situācijās satraukts vīrietis, visticamāk, pašapmierināsies, bet sieviete apēdīs kaut ko garšīgu.

Ko iesākt?

1. Vispirms par savām sarežģītajām jūtām runājiet ar sevi pašu – tas ir abpusēji izdevīgi. Piešķiriet sev šīs jūtas: “Es esmu dusmīga, noraizējusies.” Apzināties, legalizēt, atļaut sev justies ir daudz grūtāk kā apēst šokolādes tāfelīti, tomēr tas neskar vidukli.

2.Sāc ieklausīties ne tikai savās vēlmēs, bet arī jūtās. Neklusējiet, bet stāstiet partnerim par savām jūtām, arī intīmā vidē.

3. Iemācieties vienādi viens par otru rūpēties.

4. Atcerieties, ka jūsu domas nav iespējams nolasīt. Klusums attiecībās izraisa aizvainojuma un dusmu izjūtas.

5. Pārdomā savu attieksmi pret seksu – tam no pienākuma vajadzētu pārvērsties par prieku.

Aizliegumi un liekais svars

Ja mūsu dzīvē ir daudz aizliegumu un baiļu, ja mēs pastāvīgi kontrolējam sevi, baidoties no citu cilvēku atstumšanas, tad ēdiens kļūst par līdzekli, lai aizmirstu par disciplīnu, kontroli un saistībām. Ko mēs dzīvē varam darīt paši sev? Ēdienā mēs ļaujam sev būt sev – tas ir “drošs” veids, kā izklaidēties – nekontrolēti un neierobežoti. Bērna dvēseles daļa saprot – var būt kaprīzes un “atkāpšanās”! Attiecībās mēs to nepieļaujam.

Kad cilvēks cenšas būt ideāls, izpildīt augstus standartus un prasības, pārtika dažkārt kļūst par vienīgo izeju.

Risinājums ir vienkāršs un vienlaikus grūts: ļauj sev atšķirties no ideālā, runā ar savu ķermeni un apsoli, ka būsi uzmanīgāka pret to.

Trīs noderīgi vingrinājumi:

“Prieka saraksts”

Padomājiet un izveidojiet sarakstu ar visu, kas dzīvē iepriecina jūs un jūsu ķermeni, izņemot ēdienu. Pēc tam pielietojiet šīs zināšanas praksē. Iespējams, jums patīk masāžas, aromātiskas vannas, maskas un ietīšanas, kontrastdušas vai vēderdejas.

“Es to apēdīšu pēc 7 minūtēm”

Tiklīdz aptverat, ka kājas jau atkal jūs nes virtuves virzienā tā vietā, lai atvērtu ledusskapi, pasakiet sev: “Es to ēdīšu pēc 7 minūtēm” un nekavējoties izveidojiet uzdevumu sarakstu, kas jums šajā laikā jāizdara. Vēlme ēst var izzust, ja būsiet aizņemta.

“Laužam palaišanas mehānismus”

Apzinieties notikumus, kādēl veidojas sāpīgās attiecības ar ēdienu: PMS, miega trūkums, aizvainojums utt. Ja, piemēram, viss saistās ar partneri, tad uzrakstiet viņam vēstuli. Izsakiet visu, ko domājat, necenzēti, bez vilcināšanās izteicienos. Nesteidzieties, lai tekstu saplēstu mazos gabaliņos. Tā vietā iejūtieties partnera vietā un mēģiniet uz sūdzībām atbildēt. Tas mazinās spriedzi un palīdzēs izprast situāciju. Tikai tad saplēsiet papīru.

Lasi arī:

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More