Galvenā Iedvesma Cietums, kurā dzīvo miljoni – BAILES. Pabaro savu ticību, un tavas bailes nomirs!

Cietums, kurā dzīvo miljoni – BAILES. Pabaro savu ticību, un tavas bailes nomirs!

edomas

Ir cietums, kurā dzīvo miljoni. Tas ir cietums bez sienām, dzeloņstieplēm, apsargiem un bez jebkādām fiziskām barjerām. Bet tas ir pats efektīvākais cietums visā pasaulē. Daži no tā izbēg, bet tikai tie, kas atrod tiešām patiesu un paliekošu brīvību.

Šis cietums ir mūsu prātā. Tas kavē mūsu iniciatīvu, talantus, spēju sevi parādīt un galvenais – tas kavē mūsu kā cilvēka potenciāla realizēšanos. Šis cietums ir bailes. Bailes kontrolē mūsu dzīves vairāk, nekā spējam iedomāties – mūsu izvēles, rīcību, ieradumus un pat mūsu likteņus. Bailes ir ieguvušas tādu iespaidu uz mūsu personīgo dzīvi kā nekas cits. Bailes no dzīves attur lielāko daļu cilvēku no dzīvošanas. Bailes no dzīves? Jā. Pārāk daudzi cilvēki domā vairāk par piesardzību nekā iespēju. Viņi vairāk baidās no dzīves nekā nāves. 

Baiļu dažādās sejas

Galējā variantā bailes mūsu ikdienā noved pie trauksmes un fobijām. Cilvēkiem ar šādām problēmām bailes ir kā nāvessods. Viņu dzīves kontrolē bailes, ikdienas dzīve ir nebaudāma, un katrs uzdevums tajā ir īsta cīņa. Par laimi, tā nav izplatītākās bailes. Daudz iznīcinošākas ir tās, kuras mums ir jāpieņem, jo tās ir tik izplatītas. Piemēram, es ļoti labi atceros savu pirmo studiju gadu universitātē, kur studenti izplatīja bailes visur, kur viņi devās. Viņi varēja teikt, cik grūts ir pirmais dabaszinātņu studiju gads, cik daudz izkritušo kursā ir katru gadu. Visu laiku kāds skandināja neizdošanos, un bieži tas balstījās viņu pašu neveiksmīgajā pieredzē. Viņi bija tie, kas izkrita. Es un citi gājām tālāk. Mēs izvēlējāmies redzēt tos 90%, kam izdodas.

Bailes tev liedz progresēt 

Ir tādi kā tu – ar lieliskām biznesa idejām, bet tas, kas tevi attur, ir bailes. Tu domā par statistiku, cik uzņēmumi katru gadu bankrotē. Ko tava ģimene un draugi teiks, kad izlemsi pamest savu darbu, lai piepildītu sapņus. Bailes nespēt samaksāt rēķinus, bailes tikt atlaistam, bailes sākt no jauna. Tās ir bailes, kas mūs tur pie darba, kuru mēs nemīlam un kurš pat dažkārt neapmierina mūsu finansiālās vajadzības. 

Bailes riskēt ir tās, kuras ir gatavi pārvarēt tikai daži. Uzņemties risku nozīmē būt gatavam nelabvēlīgam scenārijam, bet riska uzņemšanās ir vajadzīga un neizbēgama. Ja tu kādu bildini, tu uzņemies risku, ka viņš pateiks nē. Ja esi sacensībās, tu uzņemies risku zaudēt. Kā teikusi Dorotija Tompsone: “Mēs sākam dzīvot tikai tad, kad vairs nebaidāmies.”

Bailes tevi paralizē, ja ar tām netiec galā. Tās tevi attur no dzīves, kādu vēlies. Atzīsti tās. Pārspēj tās. Eleanoras Rūzveltas devusi padomu “Tu audzē spēku, drosmi un pārliecību ar katru reizi, kurā tu pārtrauc skatīties bailēm sejā. Tev jādara lietas, ko tu domā, ka nevari.”

Nav, no kā baidīties, tikai no pašām bailēm

Esmu drošs, ka tu esi no kaut kā tiešam baidījies. Kad to izdarīji, kā tu juties? Muļķīgi? Visbiežāk ir sajūta, ka nebija nemaz tik grūti. No kā gan es baidījos? Mēģinājums pārvarēt bailes ir, kā cīnīties ar tumsu. Tas nav iespējams. No tumsas var izkļūt, ieslēdzot gaismu. Izkļūt no bailēm var, tās pārvarot. “Dari lietas, no kurām baidies, turpini tās… Tas ir ātrākais un drošākais veids, kā pārvarēt bailes.” – Deils Karnegijs.

Tu vari to tagad! 

Ej un sāc to biznesu, ko velies sākt. Ej un studē to, ko tiešām vēlies studēt. Kļūsti par mūziķi, dzejnieku, modes dizaineru vai jebko, ko vēlies. Jā, tev var neizdoties, bet var arī izdoties! Uzņemies risku šodien. Vai tu gribi turpināt gadiem domāt kategorijā “es varētu, man vajadzētu”? Tas ir skumjš veids, kā dzīvot savu dzīvi.

Pabaro savu ticību, un tavas bailes nomirs. 


Par šo tēmu lasi arī:

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More