Galvenā Iedvesma 6 paradoksāli veidi, kā padarīt dzīvi vieglu un vienkāršu

6 paradoksāli veidi, kā padarīt dzīvi vieglu un vienkāršu

edomas

Izlikties par kurlu, pamest iesākto, izbeigt plānot… Vairāku grāmatu autore Ļena Volodina caur savu pieredzi ir nonākusi pie negaidītiem paņēmieniem vienkāršot dzīvi. Iepazīsimies ar dažiem netriviāliem un provokatīviem padomiem no viņas grāmatas.

1.Paņemiet hipotekāro kredītu

Daudzi labprātāk vairāku gadu garumā krāj naudu dzīvoklim, lai tikai nebūtu jāņem kredīts. Es uzskatu, ka tādā veidā viņi tikai novilcina prieka brīžus un dzīvi kā tādu. Lai cik tas paradoksāli neizklausītos, hipotekārais kredīts sniedz mums iespēju dzīvot šeit un tūlīt. Jā, jūs pārmaksāsiet procentos, taču ne jau visu var mērīt finansiālā izdevīgumā. Dzīve ir dārgāka par naudu!  Turklāt daudzas hipotēkas tiek dzēstas pirms termiņa, un tas nozīmē, ka jāpārmaksā būs mazāk. .

2.Sāciet atstāt ēdienu uz šķīvja

Mēs dzīvojam “tīro šķīvju” sabiedrībā: no bērnības mums tiek teikts, ka atstāt ēdienu uz šķīvja nav labi veselībai, tiek stāstīts par izsalkušajiem Āfrikas bērniem.  Patiesībā, nav nekā laba tajā, ja ir jāapēd viss, kas negaršo. Šis princips ļoti bieži izplatās uz citu lēmumu pieņemšanu. Mēs turpinām nodarboties ar to, kas mums nav interesanti, ar tādu pašu neatlaidību, ar kādu apēdam negaršīgos salātus. 

Tomēr viena no vērtīgākajām prasmēm ir prasme atteikt. Sakiet “nē” negaršīgam ēdienam, kolēģa lūgumam, kas aizņems visu jūsu brīvo laiku, vai vilinošam pasūtījumam, kurš rezultātā līdz mēneša beigām būs izsūcis visus spēkus. Nav tādu cilvēku, kas visu pagūst, ir tie, kas pareizi saliek prioritātes, un prot laicīgi kaut ko neizdarīt.

3.Izbeidziet plānot

Šobrīd ir moderni iekārtot plānotāju, rakstīt sarakstus, vēlmju kartes, plānot un formulēt precīzu atbildi uz jautājumu  “Kādu jūs sevi iedomājieties pēc 5 gadiem”. Plāni mūs ierobežo. Pasaule, tehnoloģijas un trendi mainās pārāk ātri, lai visu laiku acu priekšā turētu kaut kādu fināla punktu. Var sasniegt daudz vairāk, ja atbrīvosimies un sāksim peldēt pa straumi, pa ceļam piefiksējot iespējas un izredzes. Tā ir praktiska interpretācija tam, ko sauc par elastību.

6 парадоксальных способов сделать жизнь простой и легкой

4.Aizmirstiet par 10 tūkstošu stundu likumu

Šo formulu savulaik atklāja kanādiešu rakstnieks un žurnālists Malkolms Gledvels savā grāmatā “Talanta kods. Ceļš uz izcilību”. Pēc viņa domām, lai kļūtu par profesionāli savā jomā un gūtu panākumus, ir jāvelta šai lietai 10 000 stundu. Mums nav jābūt profesionāļiem it visā. Ir tas, ko mēs darām sava prieka pēc, un nav nekas briesmīgs, ja tas neizdodas par visiem 100%.

Daži izjūt sirdsapziņas pārmetumus, ka velta saviem vaļaspriekiem par maz laika, jūtas, kā diletanti. Es piedāvāju iemācīties priecāties par procesu un necensties katru lietu novest līdz galam. Nav jākaunas pamest vienu vaļasprieku un pievērsties citam. Būt virspusējam nav slikti, slikti ir dzīvot, vadoties no apkārtējo gaidām. 

5.Izliecieties par kurlu vardi

Ir tāda teika: varde piedalījās sacensībās, kurš ātrāk uzrāpsies kalnā. Zvēri, kas to vēroja, kliedza: “Nedariet to. Jums tik un tā nekas nesanāks. Jūs nokritīsiet un nomirsiet.”  Un daudzas vardes arī nokrita un nomira. Līdz finišam nonāca tikai viena, izrādījās, ka viņa ir kurla un nebija dzirdējusi skatītāju kliedzienus.

Dzīvē šad tad ir svarīgi izlikties par “kurlo vardi”: darīt to, ko uzskati par vajadzīgu, neklausoties apkārtējo viedoklī. Bailes no nosodījuma liek apstāties svarīgu un interesantu uzdevumu priekšā. Galu galā cilvēkiem ir vienalga, vai mēs gūsim panākumus, vai mūs piemeklēs neveiksme. Viņi parunās un aizmirsīs, bet jūs vēl ilgi nesaņemsieties izdarīt to, par ko sapņojāt.

6.Nopērciet pīrādziņu par 49 centiem

Atminos, kā bieži vakaros braucu mājās ar elektrovilcienu, jutos noskrējusies un nogurusi. Reiz stacijā nolēmu nopirkt pīrādziņu ar kartupeļiem, un mājupceļš vairs nelikās tik nogurdinošs un izsalkuma pilns. Šis stāsts parāda to, ka laimei nevajag daudz naudas. Dzīvē atrodas vieta arī tādiem patīkamiem sīkumiem, kā pīrādziņš par 49 centiem. Kādam tā ir kafijas tase no rītiem, bet citam pusdienas vasarā parkā uz soliņa nevis sutīgā ofisā.

Eksperimentējiet, šķirojiet, meklējiet savu “pīrādziņu”. Tādi mazie prieciņi ļauj mums justies dzīviem.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More