Galvenā Attiecības “Un te atgriezās vīrs…”: patiesība par tiem, kuri krāpj

“Un te atgriezās vīrs…”: patiesība par tiem, kuri krāpj

edomas

Pieņemsim – tīri hipotētiski -, ka jūs uzsākāt romānu no malas, un pastāvīgs partneris par to uzzināja. Ko darīt: atzīties notikušajā vai noliegt to līdz pēdējam? Kādu “netīro veļu” vajadzētu rādīt mīļotajam un kādu ne? Ko pastāstīt dzīvesbiedram par jaunu aizraušanos, un par ko labāk klusēt?

Šos un citus neērtus un sarežģītus jautājumus uzdod vācu psihoterapeits Ulrihs Klements grāmatā “Kad mīlestība aiziet”. Gan mīlētājiem, gan tiem, kas ir apkrāpti, gan tiem, kas krāpj.

1. NESTEIDZIETIES IZLIET DVĒSELI

Krāpšanās turēšana noslēpumā var liecināt par mīlestību un cieņu pret ilgtermiņa partneri. Sirsnība nedrīkst būt pašmērķis. Turklāt tas var radīt negatīvas sekas. Aizsargājiet savu partneri no informācijas, kas attiecībām radīs tikai sāpes.

2. JA IZVĒLĒJIES SAGLABĀT NOSLĒPUMU, ESI konsekvents

Šķiet, vai slepenība un nepieciešamība melot pašas par sevi nav kaitīga pastāvīgām attiecībām? Jautājums ir diezgan sarežģīts un strīdīgs, taču, tā kā esi nolēmusi partnerim par notikušo nestāstīt, centies “liecībā” neapjukt. Pieturieties pie reiz atlasītās versijas.

3. SAGLABĀTIET CIEŅU PRET SAVU LOJĀLO PARTNERI

Ja partneris jums uzticas, neiejaucas personīgajā telpā un personīgās lietās, nekontrolē katru soli, tas runā par viņa spēku, nevis vājumu un viņš ir pelnījis cieņu. Apzināti vai neapzināti, bet, šādi rīkojoties, viņš galu galā dod jums iespēju turpināt attiecības sāņus.

4. ATCERIETIES: DZĪVE TURPINĀSIES ARĪ PĒC KRĀPŠANAS

Nedariet neko, ko jūs nožēlosiet, kad tas būs beidzies. Izvēlēties mīļāko tuvākajā vidē ir slikta doma. Pirmkārt, nav garantijas, ka par romānu neuzzinās kopīgi paziņas. Otrkārt, būtu jauki tagad padomāt par to, kas notiks tālāk – it īpaši, ja esat nopietni iemīlējies un domājat pamest pastāvīgo partneri. Kā būs visiem pārējiem, ja tie būs jūsu kolēģi, draugi vai radinieki? Kādā situācijā viņi nonāks, spiesti vērot attiecību attīstību tavā trijstūrī?

5. NEVEIDOJIET VIENU FINANŠU TELPU AR MĪĻĀKO

Pieturieties pie finanšu vienošanās ar pastāvīgo partneri, pat ja neesat oficiāli precējies. Neatkarīgi no tā, vai jūs tam piekrītat vai nē, jūsu partnerim ir tiesības. Tas, ko esat kopā uzbūvējuši, pieder jums abiem, un noteikti ne jūsu mīļākajam/-ajai.

6. JA JŪSU NOSLĒPUMS TIEK ATKLĀTS, NEMĀNIET

Neizvairieties no sarunām – jums vienkārši ir jāizskaidro sevi partnerim. Bet kādai sirsnības pakāpei dot priekšroku, lielā mērā ir atkarīgs no tā, ko viņš jau zina. Ja agrāk bija saprātīgs lēmums klusēt, tad tagad šāda uzvedība viņam var būt mokoša un sāpīga. Viņa vēlme apspriest notikušo ir diezgan loģiska un pamatota. Atzīstiet, ko esat izdarījuši, jūtiet un gatavojaties darīt tālāk.

7. UZŅEMIES ATBILDĪBU PAR NOTIKUŠO

NenoveLiet atbildību uz savu partneri! Runājot par krāpšanu, uzvedieties kā pieaugušais, nobriedis cilvēks. Ja tevi moka sirdsapziņas pārmetumi, tiec ar tiem galā pats. Nespied partnerim rēķināties ar tavām mokām un žēlot tevi.

8. NEAPvainojies, JA JŪSU PARTNERIS IR NEGODĪGS

Jūs sāpīgi sāpināt savu partneri, kas nozīmē, ka viņš, visticamāk, nebūs pārāk draudzīgs. Tas ir jāsaprot un jāpieņem. Visticamāk, viņam būs grūti palikt godīgam un līdzsvarotam – kā arī runāt ar jums pareizi un ar cieņu. Samierinieties ar faktu, ka viņam ir “jāizrunā” sāpes un aizvainojums.

9. PATURĒT SAVAS PĀRA PROBLĒMAS

Jā, iespējams, tieši neapmierinātības dēļ laulībā sāki attiecības no malas – ar cilvēku, kurš, kā tu domā, tevi saprot. Visticamāk, agrāk vai vēlāk šis cilvēks vēlēsies uzzināt, kas jūsu laulībā nav kārtībā. Jūs varat dalīties ar savu viedokli, bet runāt tikai par sevi un nesūdzēties par savu partneri. Pirmkārt, tas jums neder. Otrkārt, šīs personas vājās vietas neskar ne mīļāko, ne partneri. Izrādiet cieņu gan pret savu partneri, gan attiecībām.

10. PATURI MĪĻĀKĀ/-ĀS PROBLĒMAS PIE SEVIS

Cilvēkam, ar kuru jums ir romāns, ir arī tiesības to nepārrunāt ar pastāvīgo partneri, jo īpaši tāpēc, ka pēdējais diez vai spēs atturēties izteicienos. Viņš var pazemot un devalvēt, vai, gluži otrādi, pārvērtēt aiz greizsirdības. Var rasties kārdinājums pastāstīt par šo cilvēku vairāk, lai partneri “nomierinātu”. Jums nevajadzētu to darīt: tas, ar kuru jums ir saikne, jums uzticas – nenododiet šo uzticību.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More