Galvenā Attiecības Partneris piedāvā iepauzēt attiecības: kā reaģēt?

Partneris piedāvā iepauzēt attiecības: kā reaģēt?

edomas

Ko iesākt, ja partneris saka, ka viņš vēlas pārtraukumu? Tajā pašā laikā viņš nepsaka, cik ilgs laiks viņam būs nepieciešams, lai izprastu sevi un ir apņēmības pilns turpināt saziņu. Piekrītot šādiem nosacījumiem, jūs nostādat sevi atkarīgā stāvoklī.

“Es nesaku, ka starp mums viss beidzies, bet man nepieciešams laiks…”

“Es pagaidām vēl neesmu gatav nopietnām attiecībām, bet tu man esi mīļš. Es vēlos, lai mēs viens otru redzētu…”

Ja esat dzirdējuši šādas un līdzīgas frāzes, tad ziniet: pirmajā brīdī nav iespējams izlemt, ko darīt. Piekrist, vai atbildēt, ka nevarat turpināt saziņu ar šādiem nosacījumiem? Prāts un sirds apgalvo pretējo. No vienas puses vēlme sodīt partneri: ja nepārdomās, tad nekad mani vairs neredzēs. Tajā pašā laikā, pretojoties zaudējumam, mēs viņu attaisnojam: tas ir grūts periods un pēc laika viss būs kārtībā. Vai šāds scenārijs ir iespējams? Diemžēl konkrētas atbildes uz šo jautājumu nebūs.

Piekrītot pagaidīt, ir vērts sniegt konkrētu laika atskaiti, kā šis viss beigsies. Savukārt piekrītot attiecību formātam uz laiku “tikai draugi”, patiesībā jūs jutīsieties diezgan neērti. “Šādā scernārījā, visticamāk, jūs esat vienīgā puse, kurai šīs attiecības ir mīļās un tādējādi nostādat sevi atkarīgā pozīcijā. Jūs starp rindiņām pasakāt, ka esat gatavībā pieņemt partneri par katru cenu,” saka ģimenes psiholoģe Olga Čaikina. “Tas ir risks ne tikai sagraut attiecības, bet arī pašcieņu.”

Turpinot zvanīt, sūtīt ziņas un cenšoties noturēt partneri iepriekšējā komunikācijas modelī, ir iespējams izprovocēt protestu un attiecību pārrāvumu. Domājot, ka partneris atstājis jūs uz rezervistu soliņa un tikmēr satiekas ar kādu citu, var saindēt jau tā nestabilo aliansi, kas tiek piedāvāta.

“Jūs droši vien domājat, ka cīnāties par mīlestību, kas pārvarēs visus šķēršļus,” saka Olga Čaikina. “Bet patiesībā nostādīsiet sevi pavisam vājā pozīcijā, jo jūsu emocionālā labklājība kļšut atkarīga no otra cilvēka. Tajā pašā laikā jūs variet atteikties no piedāvājuma, neaizverot durvis iespējai veidot jaunas attiecības. Partnerim ir jāsaprot: atgriešanās ir iespējama tikai tad, ja viņš jūs redz kā pāri.”

Drone view full body unrecognizable couple lying on black sand beach and holding hands near foamy sea waves in daylight

Kāpēc ir vērts sacīt NĒ?

  • Jūs nezināt sava partnera patiesos nodomus un situācijas nenoteiktība kļūs arvien mokošāka. Vai turpināsies fiziskā tuvība? Cik bieži jūs tiksieties, kuram būs jābūt iniciatoram?
  • Jūs varat atklāt, ka neesat vienīgais cilvēks, ar kuru partnerim ir intīmas attiecības. Ja kāds lūdz pauzi, tas bieži nozīmē, ka viņš jūt brīvību no uzticības pienākuma.

Vājuma vietā vajadzētu demonstrēt pašpārliecinātīvu un gatavību attiecībās mainīt to, kas mīļotajam cilvēkam nav derējis. Sakiet, ka esat atvērts sarunai. Visticamāk, ka turpinājums attiecībās nesekos, ja abi partneri necentīsies izprast notiekošā iemeslus un nepieliks pūles, lai savienību saglabātu.

Ja partneris jums piedāvā pauzi, bet esat iemīlējies un gatavs darīt jebko, cerot atgriezt mīlestību, tad ir jāizprot, kas aiz šī visa slēpjas. Dažiem cilvēkiem šis ir veids kā celt pašapziņu, tomēr tiesa, ka tas strādā tikai tik ilgi, kamēr neizejat no šādām attiecībām. Tad valdonīgs partneris pārtop par kailu karali, kuram vairs nav uz ko šajā dzīvē paļauties.

Parasti sievietes saviem bijušajiem partneriem, kurus vairs nevēlas romantiskā gaisotnē, atvēl asistenta lomu. Viņiem tiek liegts sekss, taču dāvātas pirmtiesības novērst problēmas ar datoru, atbalstīt un funkcionēt kā “drošības vestei”. Sieviete jūt, ka viņas ietekme palielinās un nevēlas atlaist.

Sieviete, kura piekrīta vīrieša iniciētai pauzei, bieži netiek liegta tuvība, bet pēc vīrietim izdevīgiem noteikumiem. Un sieviete saglabā cerību, ka attiecības atgriezīsies pāra pozīcijās.

Pauze negatīvi ietekmē otra cilvēka pašvērtējumu. Kad cilvēks, kuru mīlam, mūs atraida, bet tajā pašā laikā turpina saziņu, savā ziņā palielina savu ietekmi. Ir gadījumi, kad šāds cilvēks kļūst par nepieejamu un dievinātu figūru, kas simboliski devalvē otra cilvēka seksuālo pievilcību.

Drīz vien apkārtējie sāk uztvert sievieti kā nepievilcīgu, bet vīrieti kā vāju un nevīrišķīgu. Tāpēc, lai cik ļoti jūs mīlētu, pauze var būt bīstama: tā atņem jums gribu un pārvērš par sekotāju.

Lasi arī:

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More