Galvenā Izklaide 6 filmas, kuras pēc noskatīšanās nav iespējams aizmirst

6 filmas, kuras pēc noskatīšanās nav iespējams aizmirst

edomas

Plūdīs asinis

There Will Be Blood (2007) - IMDb

There Will Be Blood (2008)

Episks stāsts par alkatību, ticību, ģimeni un tiekšanos pēc “amerikāņu sapņa” sasniegšanas. 

Nogājis garu un grūtu ceļu no nabadzīga naftas ieguvēja, kurš vienatnē audzina dēlu, līdz varaskāra un kompromisu nezinoša naftas magnāta, Deniela rīcībā nonāk informācija par kādu pamestu štata nostūri, kurā atrodamas bagātīgas naftas rezerves. Kopā ar dēlu viņš dodas laimes meklējumos uz putekļainu mazpilsētu, kurā dzīvība ir sastopama ja nu vienīgi harizmātiskā sludinātaja Īlaja baznīcā.

Deniels ar dēlu uziet naftas krājumus, taču kad viņiem uzspīd laime, viss mainās un tādas cilvēciskas vērtības, kā mīlestība, ticība un ģimenes attiecības nespēj konkurēt ar korupciju, viltību un naftas straumes plūdiem.

Filma ir ieguvusi 8 “Oskara” balvas nominācijas.

Amerikānis

Watch The American | Prime Video

The American, 2010

Antons Korbains – klipmeikers, fotogrāfs un režisors, gatavo izlaišanai jaunu filmu “Amerikānis” ar Džordžu Klūniju galvenajā lomā. Viņa varonis ir profesionāla killeris Džeks, pēc kārtējās operācijas izjukšanas un mīļākās nāves nolemj, ka nākamais uzdevums, kuru viņam uzdos noslēpumainais boss – būs pēdējais.


Ziloņcilvēks

Elephant Man: Joseph Merrick's unmarked grave discovered in London, says  author | The Independent | The Independent

The Elephant Man, 1980

Vēsturiska drāma, kuras režisors un viens no scenārija autoriem ir Deivids Linčs. Galvenās lomas atveido Džons Hērts, Entonijs Hopkinss, Anna Bankrofta, Džons Gīlgads un Vendija Hillere. Filmas pirmizrāde notika 1980. gada 3. oktobrī Ņujorkā. 

Viktorijas laikmeta ārsts izglābj smagi izkropļotu cilvēku, kurš tiek ļaunprātīgi pakļauts izklaidēm cirkā. Aiz viņa šausmīgā izskata atklājas inteliģents un jūtīgs cilvēks.


Pirmsākums

Radar Replay: Cleverly written, 'Inception' remains one of Hollywood's best  films - Highlander

Inception, 2010

“Pirmsākums” ir 2010. gada ASV zinātniskās fantastikas filma, kuras režisors ir Kristofers Nolans, viņš ir arī filmas scenārija autors un producents.

Filma ir stāsts par cilvēku (attēlo L. Di Kaprio), kuram ir spējas iekļūt citu cilvēku sapņos. Taču viņš nespēj ielūkoties sava bērna sapņos, tāpēc viņam tiek piedāvāta iespēja atgūt savu veco dzīvi apmaiņā pret gandrīz neiespējamu uzdevumu: kādas firmas konkurenta vadītājam iesēt prātā kādu ideju.


Dārgie pīšļi

Movie Review - 'The Lovely Bones' - Lineaments of Horror, Slightly  Disarranged : NPR

Lovely Bones, 2009

Pēc tam, kad jauna meitene traģiski iet bojā, viņa turpina sekot gan savas ģimenes, gan sava slepkavas gaitām – no debesīm. „Dārgie pīšļi” ir stāsts par mīlestību, par zaudējumu, par piedošanu un cerību. Filmas pamatā Elisas Seboldas bestsellers.


Baltā lente

Das weisse Band — der-andere-film.ch

Das weiße Band, 2009

2009. gada psiholoģiska drāma, ko režisējis austriešu kinorežisors Mihaels Haneke. Filmas sižets attēlo neizprotamus un drūmus notikumus kādā ģimenē un ar to saistītajā apkārtējā sabiedrībā kādā pilsētā Vācijasziemeļos īsi pirms Pirmā pasaules kara. Balstoties uz Hanekes teikto, filma ir par “jebkāda veida terorisma cēloni, vienalga vai ar politisku vai reliģisku raksturu”.

Filmas pirmizrāde notika Kannu kinofestivālā, 2009. gada 21. maijā. Tā ieguva Kannu kinofestivāla augstāko godalgu — zelta palmas zaru. Filma arī ieguva Zelta Globusa balvu 2010. gadā kā labākā filma svešvalodā. Tāpat arī filma tika nominēta divās Amerikas Kinokadēmijas balvas kategorijās: Labākais operatora darbs (Kristiāns Bergers) un Labākā filma svešvalodā (pārstāvot Vāciju).

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More