Galvenā Attiecības “Laime laulībā nav kaut kas tāds, kas vienkārši notiek…”

“Laime laulībā nav kaut kas tāds, kas vienkārši notiek…”

edomas

Pols Ņūmens un Džoana Vudvorda kopā nodzīvoja 50 gadus, veidojot laimīgu ģimeni un ļoti veiksmīgu karjeru. Viņi bija savas paaudzes talantīgākie aktieri un kļuva par leģendām – īstu Holivudas izņēmumu, kopā svinot zelta kāzas.

Kad savas popularitātes kulminācijas laikā Ņūmenam jautāja, kā viņam izdodas nekrāpt sievu, viņš smaidot atbildēja: “Kāpēc man vajadzētu mesties uz hamburgeriem, ja mān mājās ir brīnišķīgs steiks?”

Pola Ņūmena un Džoanas Vudvordas laulība īstenībā nemaz nebija ideāla, taču tas netraucēja tām būt spēcīgām. Žurnālistiem nekad nav apnicis viņiem jautāt par ģimenes laimes noslēpumiem. 

“Priekš diviem cilvēkiem, kuriem gandrīz nav nekā kopīga, mums ir neparasti laimīga laulība,” viņi sacīja. “Mēs apprecējāmies tajā laikā, kad salauztās lietas nevis izmeta, bet laboja: tosteri, kurpes, zeķes. Un arī laulības tika labotas…”

“Es pieņemu lielus lēmumus, bet sieva – mazus. Piemēram, ja es gribu dzīvot Kalifornijā, bet viņa Konektikutā, tad mēs dzīvojam Konektikutā. Tas taču nav svarīgi, tā ir ģeogrāfija. Ja viņa domā, ka man vajadzētu kļūt par demokrātu, nevis par republikāni – es to izdarīšu. Tie taču ir sīkumi. Bet mūsu valsts ārpolitika attiecībā uz Ķīnu – tas ir svarīgi. To es ņemu stipri pie sirds,”  – jokoja aktieris. 

2008. gada janvārī Ņūmens un Vudvorda nosvinēja zelta kāzas, un tā paša gada septembrī Pols nomira. Un viņu ģimenes labklājības noslēpums nemaz nav noslēpums. Kāzu dienā Pols uzrakstīja Džoanai vēstuli, kurā jau bija atbildes uz visiem jautājumiem.

Izraksts no Pola Ņūmena vēstules sievai kāzu dienā: 

“Laime laulībā nav tas, kas vienkārši notiek. Laba laulība ir jāveido. Laulības dzīves laikā mazas lietas kļūst lielas. Nekad nav par vēlu turēties rokās. Vismaz vienu reizi dienā teikt: “Es tevi mīlu!” Nekad neiet gulēt, ja pēc strīda nav izlīgts miers. Nekad nuztvert otra rīcību, kā pašu par sevi saprotamu: cieņa nevar beigties līdz ar medusmēneša beigām, tai jābūt visu mūžu. Vienādi mērķi un kopīgi mērķi. Kopā iet caur dzīvi. Izveidot mīlestības loku, kas apvieno visu ģimeni. Darīt lietas otram nevis pienākuma vai upura dēļ, bet prieka dēļ.

Pārdomāti teikt atzinības vārdus un izteikt pateicību. Nevajadzētu iedomāties vīru ar nimbu virs galvas vai uztvert sievu kā eņģeli ar spārniem. Nevajag idealizēt vienam otru. Ir jāattīsta elastība, pacietība, sapratne un humora izjūta. Jāprot piedot un aizmirst. Izveidojiet viens otram tādu atmosfēru, kur katrs var attīstīties. Atrast laiku garīgai attīstībai. Kopīgi meklēt labo un skaisto. Attiecības, kurās neatkarība ir vienāda diviem, atkarība ir abpusēja un saistības ir abpusējas. Galvenais nav tajā, ka tikai apprecēties ar vajadzīgo cilvēku. Galvenais ir būt vajadzīgam cilvēkam.”

Pols Ņūmens – amerikāņu aktieris, režisors, producents, kurš tiek dēvēts par vienu no Holivudas balstiem un kino vēsturē slavenāko zilo acu īpašnieku. 

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More