Galvenā Attiecības Kā salauzt attiecību scenāriju, kurš liek mums CIEST?

Kā salauzt attiecību scenāriju, kurš liek mums CIEST?

edomas

Stāsti mainās, bet būtība paliek nemainīga – nākamā romāna varoņi vai varones nepadara mūsu dzīvi laimīgāku vai stabilāku, bet gan liek ciest. Ja mēs pastāvīgi izvēlamies tieši šādus partnerus, tad, visticamāk, esam kļuvuši atkarīgi no noteikta veida attiecībām.

Smadzeņu pētījumi liecina, ka atkarība no jebkura procesa, vai tās būtu azartspēles, nekontrolēta ēšana vai neveselīgas attiecības, mūs ietekmē tāpat.

Pirmkārt, baudu sāk cieši saistīt ar noteiktu darbību. Vēlāk mēs cenšamies atgūt svētlaimes sajūtu neatkarīgi no tā, ko tā maksā. Un, ja smadzenes nolasa destruktīva haosa stāvokli kā visvēlamāko, tās spītīgi tieksies pēc tā atkal un atkal. Tas iedarbina atkarības ratu, kas laika gaitā tikai uzņem apgriezienus.

ATZĪST ATKARĪBU

Ja mēs pastāvīgi izvēlamies nepareizo cilvēku, ir svarīgi saprast, kāpēc smadzenes nosaka to kā veiksmīgāko kandidātu. Kad mēs sapratīsim šos iemeslus, būs vieglāk atbrīvoties no atkarības un nekad vairs nepiekrist attiecībām ar šādu cilvēku. Varbūt tas atgādina emocijas, ko piedzīvojām bērnībā vai pusaudža gados.

Smadzenes it kā jau ir pielāgojušās “piestrādātas pie kļūdām”, analizējušas mums nozīmīgas attiecības, atcerējušās scenāriju un tagad reaģē tikai uz tikšanos ar tiem, kuri sola pieredzes atkārtošanos, kas dažādu iemeslu dēļ tagad ir labi atpazīstams modelis.

Ja mūs ilgstoši ignorē un pazemo, mēs, pat ja nepiekrītam šādam stāvoklim, iekšēji sākam to uzskatīt par pašsaprotamu. Apsveriet, ka labāk ir saskarties ar diskomfortu, ko rada jauni uzvedības ieradumi, nekā dzīvot drošības ilūzijā.

DARBĪBAS, LAI PALĪDZĒTU SMADZENĒM MAINĪT STABILOS STEREOTIPUS:

1. Atsauc atmiņā visas attiecības, kurās nebijāt laimīgs.

Esiet godīgs pret sevi un mēģiniet analizēt, kas tieši jums šķita tik pievilcīgs cilvēkos, ar kuriem jūs nepārprotami nesatikāt.

2. Ja šobrīd esiet attiecībās, kuras ir postošas, iespējams, palīdzēs asociācija ar cigareti

Nav iespējams atmest smēķēšanu, kamēr nezināt, ka nikotīna paciņa jūs vilina jūsu kabatā. Tu nekad nebūsi brīvs, ja neatbrīvosies no tā, kas lēnām saindē tavu dzīvi, vai tās būtu cigaretes vai alianse ar kādu cilvēku. Padomājiet par veidiem, kā izkļūt no attiecībām, kas jums ir toksiskas.

3. Atgādiniet sev, ka jūsu vajadzības ir tikpat svarīgas kā jūsu partnera vajadzības

Būtu jauki to uzlikt uz papīra. Protams, jūs vēlaties, lai jūsu vēlmes tiktu ievērotas, jūsu vārdi tiktu uzklausīti, novērtēti, lai par jums rūpētos, būtu jums uzticīgi.

4. Mainīt vajadzības smadzenēm, kuras selektīvi reaģē tikai uz sliktām attiecībām, nav tik vienkārši

Tomēr to var pakāpeniski pārkvalificēt. Ja satiekat jaunu cilvēku, kuru uzskatāt par savu potenciālo partneri, sāciet iniciēt un svinēt – vai vēl labāk, pierakstiet – epizodes, kas neatkārto iepriekšējo pieredzi.

Piemēram, jūs pastāstījāt personai par to, kas jūs sarūgtināja viņa uzvedībā, nebaidoties viņu nobiedēt. Jūs apspriedāt notikušo, un viņš uz to reaģēja ar sapratni. Viņam bija grūts periods, un jūs viņu atbalstījāt (darbos vai vārdos). Viņš to neuztvēra klusībā, bet teica, cik svarīga viņam ir jūsu līdzdalība.

ATTIECĪBU DETOKSS

Būs nepieciešama disciplīna, lai atradinātu sevi no atkarības, ko rada cilvēki, kas liek jums ciest. Viss ir kā programma, lai atbrīvotos no jebkuras citas atkarības. Piemēram, lai pārvarētu stresa ēšanas ieradumu, ir svarīgi ledusskapī neglabāt pārtiku, kas veicina recidīvu.

Tādā pašā veidā ir nepieciešams atbrīvot sevi no jebkādiem artefaktiem, kas saistīti ar personu, kuras attiecības jums ir destruktīvas. Ļaujiet vismaz kādu laiku visus atgādinājumus par viņu: fotogrāfijas, saraksti, ierakstus sociālajos tīklos – izņemt no jūsu redzes lauka.

Pat ja dažreiz atkarība atgūst vietu, nepārspīlējiet sevi un vienkārši atgriezieties iepriekšējās pozīcijās. Tas ir arī dabisks atbrīvošanās posms. Piemēram, jūs atkal sāksit lasīt bijušā e-pasta vēstules vai rakstīt ziņas.

Atbrīvojoties no pagātnes ieradumiem un atgādinājumiem par nelaimīgām attiecībām, piešķirat savai dzīvei vairāk prieka un apziņas. Atjaunojiet draudzību ar tiem, kas jums bija dārgi un interesanti, atgriezieties pie tām aktivitātēm, kas jūs patiesi aizrāva.

ESI PACIETĪGS

Ja parunāsi ar cilvēku, kurš reiz bijis smags smēķētājs, un pēc tam atmeta, viņš, visticamāk, atzīs, ka viņam joprojām ir brīži, kad gribas smēķēt. Nav viegli pilnībā atteikties no tā, kas sagādā prieku, pat ja apzināmies atkarības radīto kaitējumu.

Var nepaiet ne mēnesis, ne pat gads, lai atjaunotu iekšējo mehānismu un sāktu ielaist dzīvē tos, kuri to ir pelnījuši. Dodiet sev laiku, esiet godīgs pret sevi un uzmanieties, lai no jauna satiktie cilvēki, kuri jums kļūst interesanti, neveido to pašu pagātnes mehānismu.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More