Galvenā Attiecības Kā izbeigt attiecības, kurām nav nākotnes…

Kā izbeigt attiecības, kurām nav nākotnes…

edomas

Kā šķirties ar partneri, ja saprotat, ka jūsu attiecībām nav nākotnes? To ir īpaši grūti izdarīt, ja jūs joprojām mīlat viens otru. Mūsu lasītāja pastāstīja savu stāstu, un psiholoģe sniedza ieteikumus, kas palīdzēs pareizi izbeigt attiecības.

“Drīz es sapratu, ka mūsu attiecībām nav perspektīvas”

Anna, 34 gadi

“Mēs iepazināmies gluži nejauši mana drauga kāzās. Viņi svinēja notikumu šaurā tuvāko lokā. Līgava nolēma nevilkt baltu kleitu un iztikt bez fanfarām. Man pretī sēdēja vīrietis, kurš neiederējās sabiedrībā. Viņš jutās neērti, visu laiku it kā meklētu atbalstu. Es atļāvos lūgt viņu dejot.

Mēs sākām runāt. Izrādījās, ka Aleksam ir nedaudz pāri četrdesmit, viņš ir veiksmīgs uzņēmējs, jaunībā organizējis stādaudzētavu un kopš tā laika tikai paplašinājis koku un krūmu klāstu. Bet lielāko daļu gada viņš dzīvo savos īpašumos un vispār nesazinās ar cilvēkiem.

Mēs sākām sarakstīties, un vasarā es nolēmu pavadīt atvaļinājumu viņa ciematā: daba, svaigs gaiss, skaists vīrietis tuvumā. Tās bija brīnišķīgas divas nedēļas, mēs daudz staigājām, Alekss stāstīja par savām iecienītākajām koku šķirnēm. Un drīz vien viņš negaidīti atzina, ka ir manī iemīlējies un vēlētos, lai mēs dzīvotu kopā. Viņš stāstīja par saviem sapņiem, kā strādāsim kopā dārzā, dzīvosim dabā, mums būs bērni….

Aleksa priekšlikums mani pārsteidza. Es iedomājos dzīvi kopā un sapratu, ka mūsu attiecībām nav perspektīvu. Es nevarēšu šķirties no sava omulīgā, lai arī mazā dzīvokļa pilsētas centrā, pamest darbu, un viņš nemainīs dzīvi klusumā, savu mīļāko lietu, pret metropoles troksni.

Atvaļinājums beidzās, un drīz es devos prom. Tagad atkal tikai rakstām ziņas, Alekss bieži jautā, kad es pārvākšos pie viņa… Un es nesen domāju, kā izbeigt attiecības, kurām nav nākotnes. Es saprotu, ka man jāzvana vai jāraksta, bet man trūkst apņēmības spert pirmo soli.”


Situācijā, kurā ir mūsu lasītāju, ir viegli izbeigt attiecības, kurām nav nākotnes. Partneru komunikācija sākās ne tik sen, Aleksam un Annai bija simpātijas, bet spēcīga pieķeršanās vēl nebija izveidojusies. Meitenes iniciatīva izraisīja gan pirmo saziņu, gan turpmāko kopīgo atvaļinājumu.

Daudz grūtāk ir šķirties tiem pāriem, kuri nodzīvojuši kopā diezgan ilgu laiku. Kā aiziet, ja mīli, bet nākotnes nav? Psihologs ieteica vairākus trikus, kas palīdzēs izbeigt attiecības, nenodarot otram pāri.

1. Novērtējiet situāciju objektīvi

Ja jūs uztrauc, kā aiziet, tad pirmais, kas palīdzēs rast risinājumu, ir sirsnīga atbilde uz jautājumu: “Ko īsti es vēlos no attiecībām, kā es redzu kopīgu nākotni?” Atbildiet uz jautājumu godīgi sev un pēc tam runājiet par to ar savu partneri.

Mēs bieži nerunājam viens ar otru, izvairoties no sarežģītiem jautājumiem, kas saistīti ar dažādām dzīves vērtībām, prioritātēm un nākotnes plāniem. Ja jūs vēlaties attīstīties, vadīt aktīvu dzīvesveidu un ceļot, un jūsu partneris vēlas spēlēt konsoles un kļūt par guru “tankos”, jums būs ļoti grūti atrast kopīgu valodu un saprast vienam otru.

2. Ieklausies savās sajūtās

Pieņemot lēmumu šķirties, noteikti svarīga ir kritiskā domāšana un apdomība. Taču neaizmirsti par jūtām.

Šķiršanās vienmēr nav viegla, tādos brīžos varam piedzīvot bailes, dusmas, sirdsapziņas pārmetumus, vēlmi visu atdot. Ļaujiet sev izdzīvot visu jūtu gammu, tikai tādā veidā jūs varat atstāt attiecības ar cilvēku, kuru mīlējāt pagātnē.

3. Esiet savā lēmumā nepiekāpīgs

Palieciet pie sava lēmuma un nenovirzieties no iecerētā ceļa, ja nolemjat pārtraukt attiecības, kurām nav nākotnes. Vēlēsies attaisnot savu partneri, sevi, dot attiecībām otru iespēju – nepadodies. Nevajag sekot savam partnerim sociālajos tīklos, iniciēt tikšanās. Jo vairāk jūs koncentrēsities uz savu dzīvi, nevis uz partnera likteni, jo vieglāk jums būs šķirties no cilvēka, ar kuru nav nākotnes.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More