Galvenā Attiecības “Es neesmu gatavs(a) nopietnām attiecībām…”: ko slēpj šie vārdi

“Es neesmu gatavs(a) nopietnām attiecībām…”: ko slēpj šie vārdi

edomas

Šis stāsts drošvien jau ir pazīstams: jūs jau kādu laiku satiekaties, jums abiem kopā ir labi, bet tad, kad sākat kādas sarunas par nākotni, tad mainās noskaņojums. Partneris sāk atbildēt izvairīgi vai sāk ignorēt. Kādēļ partneris šādi sāk attiekties, ja runa sākas par nopietnām attiecībām?

Pēc kārtējā neveiksmīgā mēģinājuma sarunāties par nākotni, tu nolem aprunāties par nāktoni, bet, visticamāk, dzirdēsi kaut ko līdzīgu: “Es vēl neesmu gatavs(a) nopietnām attiecībām…” vai arī: “Es neesmu gatavs(a) saistībām…” Šāda saruna, agrāk vai vēlāk, ienāk jebkurās attiecībās, tiklīdz tās pāriet nopietnākā stadijā, tomēr bieži partneris piedāvā turpināt randiņu periodu. Kāpēc?

Visticakām, ka viņu baida tuvība

Iespējams, ka partneris ir neērti, ka attiecības tik strauji attīstas. “Tu šim cilvēkam patīc, iespējams, ka viņš jau ir iemīlējies, bet viņš baidās, bet viņš baidās, ka nespēs attaisnot jūsu cerības, ja tās kļūs nopietnākas,” saka psiholoģe. Šīs bailes var rasties no dažādiem avotiem, uzskatiem jeb nepatīkamas pieredzes pagātnē. Piemēram, bērnībā partneris ir piedzīvojis grūtu vecāku šķiršanos.

Ne visi tiecas uz ilgstošām monogāmām attiecībām. “Varbūt partneris baidās iestrēgt, zaudēt brīvību vai arī baidās no atbildības, viņam ir grūti pieņemt lēmumus. Iespējams, ka viņš nevēlas būt lojāls vienam cilvēkam. Vai arī cilvēks pastāvīgi sasaistās ar cilvēkiem, kuri viņam nav atbilstoši un attiecības ātri izjūk. Vai arī viņš tik ļoti baidās, ka viņu pametīs, tāpēc akmeni vienmēr met pirmais,” stāsta psihologs Raiens Hovs.

Vēl iespējams, ka partneris par otru ir zaudējis interesi un vēlas pārtraukt attiecības, aizbildinoties ar to, ka viņš nav gatavs saistībām. Jebkurā gadījumā ir laiks aptvert, ka partneris attiecībās nevēlās investēt.

“Ja partneris saka, ka viņš nav gatavs attiecībām, tad labāk šos vārdus uztvert nopietni. Daudzi cilvēki to uztver kā izaicinājumu, neveiksmīgi cenšoties cilvēku pārliecināt. Parasti tas beidzas ar aizvainojumu un vilšanos, kad pēc dažiem gadiem kāds no partneriem nevēlas vai dzīvot kopā, vai precēties,” stāsta Samanta Rodmena.

Cilvēki, kas nav gatavi kopīgām attiecībām, bieži uzvedas neprognozējami

Šāds cilvēks bieži izvairās runāt par attiecību stāvokli (kopdzīvi, laulību). Ar viņu kopā nav iespējams sapņot par kopīgu atvaļinājumu, viņš nevēlas veidot ilgtermiņa plānus. Viņš nevēlas iepazīties ar draugiem un ģimeni, lai pārāk nepieķertos abas puses. Visbiežāk viņam ir izvairīgs pieķeršanās stils. Viņam nepatīk emocionālā tuvība, viņš labprātāk ietur distanci.

“Šādi cilvēki ir iemācījušies ne uz vienu nepaļauties, būt pēc iespējas neatkarīgākiem un pašpietiekamiem.” Bieži viņiem nav viegli atvērties partnerim, būt neaizsargātiem, izrādīt jūtas.

Vai vērts attiecībās censties, ja partneris baidās no atbildības?

Jūs variet piedāvāt palīdzēt tikt galā ar problēmām, piedāvājot pāru terapiju vai atbalstot viņu, ja partneris vēlas pie terapeita doties viens. Tomēr nav iespējams, kurš pats to nevēlas.

“Ja vēlaties palīdzēt savam partnerim pārvarēt psiholoģiskas problēmas, labākais, ko varat darīt, ir būt paredzamam un uzticamam. Mēģiniet nopietni runāt par šo tēmu un vērojiet, kas notiks. Ja viņš cenšas izvairīties no runāšanas un nevēlas stāties pretī bailēm, ir pienācis laiks pārtraukt šos mēģinājumus,” saka ģimenes terapeite Mārnija Feuermane.

Vai jūs nevēlaties atrast kādu, kurš tiecas pēc tāda paša līmeņa tuvības un atbildības kā jūs? Partneris, kas tev nav jāpierunā. “Attiecības veidojas, kad divi cilvēki vēlas vienu un to pašu. Ja kāds vēlas ko nopietnu, bet otrs izvairās no atbildības un ilgtermiņa saistībām, radīsies problēmas. Visiem būs labāk to atstāt pagātnē un atrast cilvēku, kurš vēlas to pašu, ko jūs,” rezumē Fejermens.

Lasi arī:

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More