Galvenā Attiecības 5 sieviešu darbības, pēc kurām vajadzētu pārtraukt attiecības: vīriešu viedoklis

5 sieviešu darbības, pēc kurām vajadzētu pārtraukt attiecības: vīriešu viedoklis

edomas

Kas var kļūt par šķērsli attiecību veidošanai? Vīrieši no dažādām valstīm stāsta par savām jūtām un iemesliem, kas pamudināja viņus izlemt doties prom. Stāstus komentē psihoanalītiķis.

KĻŪDAS

1. Manipulācija ar asarām

Metjū, Anglija

Mūsu attiecību sākumā es zaudēju galvu – biju gatavs viņas labā bez vilcināšanās darīt visu. Diezgan drīz saskāros ar faktu, ka pie mazākajām nesaskaņām tika pielietots galvenais ierocis – asaras. Es nevarēju tam pretoties. Arī tad, kad mēs devāmies satikt cilvēkus, kuri man nebija interesanti, vai devāmies uz vasarnīcu apciemot viņas radus. Brīvās dienas tika plānotas tā, kā viņa tikai gribēja. Man ir grūti noskatīties viņas asarās. It īpaši, ja tas notika publiski – viņai patika restorānā taisīt scēnas, un es jutos kā niecība, kas visu acu priekšā spīdzina sievieti.

Jans, Dānija

Tas ir normāli, ja sieviete atļaujas būt vāja vīrieša klātbūtnē un gaida no viņa atbalstu. Ja tas ir pamatoti un ir noticis kaut kas nopietns, vīrieša pienākums ir būt blakus un aizsargāt viņu. Tomēr mana draudzene visur uztaisīja īstu šovu. Jebkurš mazāks incidents, mazākās grūtības radīja bailes, un ar asarām viņa uzticēja lēmumu pieņemšanu man. Izrādījās, ka es komunicēju nevis ar pieaugušo, bet gan ar infantilu bērnu. Kas notiks, ja ar mani notiek kaut kas nopietns un man pašam būs vajadzīga palīdzība?

2. Nepārtrauktas žēlabas

Andrejs, Kazahstāna

Tiklīdz sastrīdējāmies, un domstarpības ir neizbēgamas katrā pārī, viņa uzreiz zvanīja atbalsta grupai – mammai, māsai, draugiem – un visu izstāstīja. Rezultātā noslēdzām mieru, un es paliku, kā saka, uz neliešu sola. Galu galā man apnika būt tam, kas vienmēr ir vainīgs un sāpina “nabaga meiteni”. Un līdz pat šai dienai no kopīgiem paziņām uzzinu, kam vajadzēja palikt starp mums.

Fransuā, Francija

Es negribēju neko mainīt mūsu attiecībās, izņemot vienu lietu: viņa pārāk daudz dalījās ar saviem radiniekiem – brālēniem un māsu. Un, kad ģimenes svētkos satikāmies pie kopīga galda, es jutos neveikli no viņu izteikumiem. Man nav nekas pret šiem cilvēkiem, bet es ienīstu, ka kāds cits zina par manas personīgās dzīves detaļām. Un mēs šķīrāmies galvenokārt tāpēc, ka viņas māsa vērsa viņu pret mani.

3. Ignorēšana

Saimons, Kanāda

Protams, tāpat kā jebkurš cilvēks, es varu kļūdīties un varu aizvainot. Tas notika, kad es izteicu rupju joku pret viņas draugiem. Tajā vakarā viņa pārtrauca ar mani sazināties. Nākamajā dienā es piezvanīju, lai atvainotos, viņa neatbildēja uz tālruni. Tikai pēc pāris dienām mums izdevās satikties un panākt mieru. Es negaidīju, ka tā būs viņas ierastā reakcija – vienkārši pazust. Ignorēt ziņas un zvanus. Galu galā šī iemesla dēļ mēs izšķīrāmies.

Marks, ASV

Viņa lieliski spēlēja uz manām jūtām. Ja kaut kas viņu neapmierināja, es to uzreiz ignorēju. Tas nozīmēja – nāc, iekaro mani, spēlē pēc maniem noteikumiem, meklē tikšanās ar jebkādiem līdzekļiem. Sākumā tas strādāja.

Es viņu pārpludināju ar ziņām. Sūtīja pušķus ar piezīmēm. Tas bija vienīgais veids, kā viņu varēja atkausēt un piedabūt komunicēt. Mēs sākām sazināties līdz nākamajam viņas apvainojumam. Es to izturēju smagi, pat dzēru alkoholu un galu galā devos pie psihologa. Un tas ir vienīgais veids, kā es sapratu – šī ir tikai spēle, lai es varētu viņai apstiprināt savu nozīmi. Šajā gadījumā dialogs nav iespējams. Šī man bija laba mācība nākotnei.

4. Komerciālisms

Toms, ASV

Protams, ir patīkami iepriecināt savu mīļoto meiteni ar ziediem, dāvanām un pārsteigumiem, ja tas nāk no sirds. Bet, kad viņa ir pārliecināta, ka vīrietis viņai ir parādā, tas attur no vēlmes turpināt attiecības. Es nevienam neko neesmu parādā. Sievietes tagad strādā tāpat un pelna lielu naudu. Turklāt, runājot par karjeru vai lomu sadali mājsaimniecībā, visur tiek runāts par partnerību un vienlīdzību. Kāpēc tad vienam no līdzvērtīgajiem partneriem ir pienākums sniegt finansiālu ieguldījumu pēc otra pieprasījuma?

Klaudio, Vācija

Man ir savs labi izveidots bizness, un es varu atļauties daudz. Es jutu, ka, sasniedzot jaunu finansiālo līmeni, es arvien vairāk piesaistu meitenes, kuras saucu par “aprēķinātājām”. Viņas precīzi nosaka jūsu statusu. Tas uzreiz ir pretīgi. Un visas šīs runas par to, kā sievietes gēnos ir veiksmīgāka vīrieša meklējumi, ka viņa meklē garantiju sev un vēl nedzimušam bērnam, ir izdomājuši paši plēsēji. Vīrietis aizsargā sievieti nevis ar bankas kontu, bet ar citām īpašībām, un, ja viņa to nespēj novērtēt, kāpēc man tāda sieviete ir vajadzīga?

5. Ultimāti

Ingars, Igaunija

Sliktākais, kas var sabojāt attiecības uz visiem laikiem, ir skarbi ultimāti. Nezinu, kāpēc tiek uzskatīts, ka sievietes labprātāk apspriež problēmas un dodas uz kompromisiem. Patiesībā viņām patīk jūs nostādīt fakta priekšā: vai nu jūsu hobijs (man tas ir sports), vai es. Tomēr, pat ja jūs izpildīsit visas viņas prasības, nav garantijas, ka viņa neturpinās manipulācijas.

Jānis, Latvija

Manas bijušās mīļākās arguments: tā kā tu to nedari, tas nozīmē, ka tu mani nepietiekami mīli. Bet es nevēlos, lai mani vērtē kā apmācītu dzīvnieku, vai tas veiksmīgi lec uz pakaļkājām! Kāpēc man vienmēr ir jāizvēlas un jājūtas vainīgajam? Šī iemesla dēļ mēs izšķīrāmies. Tagad, dzirdot pavēlošas notis, es vienmēr brīnos: vai es izvēlējos pareizo sievieti?

SPECIĀLISTA VIEDOKLIS

Partneru tuvībā vienmēr atdzīvojas vecāku un bērnu attiecību scenāriji – šī ir pirmā saikne, kas mums ir nozīmīga. Un mīļotās sievietes žēlabas, kas izteiktas asarās vai ignorējot, bieži vien izrādās ne tikai spiediena un manipulācijas metodes. Attiecībās mēs neizbēgami uzticam partnerim mūsu vājās, ievainotās puses.

Uzdevums šeit nav pilnībā pārcelt emocionālo problēmu nastu uz partnera pleciem, bet gan, pateicoties mīlestības un pieņemšanas atmosfērai, spert soļus savā iekšējā attīstībā, tas ir, izaugt no bērnības traumām. Tad pārim pamazām būs mazāka viena otra izmantošanas sajūta un lielāka sapratne.

Tomēr par to ir svarīgi nevis vainot, bet spert soli uz priekšu. Varbūt šie vīrieši nav gatavi strādāt pie attiecībām un izturēt grūtības. Daži cilvēki apzinīgi izturas pret saviem partneriem un ir gatavi atdot “preci” pie pirmās neapmierinātības. Daudzi nevar saprast, ka viņu sūdzības pret partneri bieži vien ir saistītas ar viņu pašu ēnu īpašību projekciju, vai tā būtu pārmērīga emocionalitāte, aizkustinājums, atkarība no radiniekiem un draugiem vai komercialitāte. Ciešas attiecības vienmēr izceļ viņu pašu problēmas, un jums ir jābūt gatavam ar tām tikt galā.

Community Verified icon

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More