Galvenā Psiholoģija Episkā smadzeņu bloķēšana: cik meistarīgi destruktīvi cilvēki pārnes atbildību uz jums

Episkā smadzeņu bloķēšana: cik meistarīgi destruktīvi cilvēki pārnes atbildību uz jums

edomas

Destruktīvi cilvēki ir ļaundabīga narcisma, psihopātijas un citu antisociālu īpašību nesēji. Viņi attiecībās bieži vien demonstrē neatbilstošu uzvedību, kā rezultātā tiek izmantoti, pazemoti un aizskarti partneri, ģimene un draugi. Viņi izmanto dažādus traucējošus manevrus, kas upuri dezinformē un maina atbildību par notiekošo. Narcistiski idivīdi, piemēram, psihopāti un sociopāti, izmanto šos paņēmienus, lai izvairītos no atbildības par savu rīcību.

Uzskaitīsim dažus ne pārāk tīrus trikus ar kuriem neadekvāti cilvēki pazemo un apklusina apkārtējos.

Gazlaitings

Gazlaitings ir manipulatīvs paņēmiens, kuru visvienkāršāk ilustrēt ar tipiskākajām frāzēm: “Nekas tāds nenotika!” “Tev tikai izlikās!” “Tu esi sajukusi prātā?”

Gazlaitings, iespējams, ir viena no viltīgākajām manipulācijas metodēm, jo tās mērķis ir sagrozīt un iedragāt jūsu realitātes izjūtu. Tas apēd jūsu spēju sev uzticēties un tā rezultātā jūs sākat apšaubīt sevi un to vai jūs patiešām tiekat ļaunprātīgi izmantots. Kad narciss, sociopāts vai psihopāts izmanto šo taktiku pret jums, jūs automātiski nostājaties viņu pusē, lai tiktu galā ar radušos kognitīvo disonansi. Jūsu dvēselē cīnās divas nesamierināmas reakcijas: vai nu viņš kļūdās, vai arī manas jūtas nav pareizas. Manipulators mēģinās jūs pārliecināt, ka pirmais nav pilnīgi iespējams, un otrais ir tīra patiesība, kas liecina par jūsu nepietiekamību.

Lai veiksmīgi pretotos gāzes apgaismojumam, ir ļoti svarīgi atrast atbalstu savā realitātē: dažreiz pietiek ar to, lai pierakstītu notiekošo dienasgrāmatā, pastāstītu draugiem vai dalītos ar atbalsta grupu. Ārējā atbalsta vērtība ir tā, ka tas var palīdzēt jums izkļūt no manipulatora sagrozītās realitātes un ieraudzīt lietas patiesajā gaismā.

Projekcija

Viena pārliecinoša destruktivitātes pazīme ir tāda, ka persona hroniski nevēlas ieraudzīt savus trūkumus un dara visu, kas viņa spēkos, lai izvairītos no atbildības. To sauc par projekciju.

Projekcija ir aizsardzības mehānisms, ko izmanto, lai aizstātu atbidlību par savām neagtīvajām rakstura īpašībām un uzvedību, pārnesot tās uz kādu citu. Tādējādi manipulators izvairās atzīt savu vainu un atbildību par sekām. Kaut arī mēs visi zināmā mērā izmantojam projekcijas mehānismus, daudzi pētnieki apgalvo, ka narcisi projekciju izmanto kā psiholoģiskās varadrbības veidu.

Tā vietā, lai atzītu savus trūkumus un pārkāpumus, narcisi un socipāti visnežēlīgākjā veidā pārnes savu destruktīvo rīcību uz upuri. Kā arī vietā, lai atzītu, ka viņiem būtu noderīgi rūpēties par sevi, viņi dod priekšroku iesēt upuros kaunu, pārnesot savas izturēšanās sekas uz viņiem. Tādā veidā narciss liek citiem sajust milzīgo kaunu, ko patiesībā izjūt pats par sevi. Piemēram, patoloģisks melis var apsūdzēt melos savu partneri, slikts darbinieks var saukt savu priekšnieku par neefektīvu. Visas rīcības aizved prom no patiesības pašam pret sevi.

Lasi arī: Vēlaties mazbērnus – aizejiet no dēla ceļa!

Tā ir vainas maiņas spēle un tās mērķis: viņi uzvar, jūs zaudējat, jo jūs un visa apkārtējā pasaule ir vainīga pie tā, kas ar viņu ir noticis. Tādējādi jums ir jāauklē viņa trauslais ego un pretī jūs tiekat iegrūsts nedrošības un paškritikas jūrā. Labi pārdomāts, vai ne?

Lēmums? “Neprojicējiet” savas līdzjūtības izjūtas uz destruktīvu cilvēku un neuzņemieties savas indīgās projekcijas uz sevi. Kā raksta manipulāciju eksperts Dr. Džordžs Saimons savā grāmatā “In Sheep’s Clothing” (2010), savas sirdsapziņas un vērtību projicēšana uz citiem veicina citu cilvēku turpmāku izmantošanu. Ir svarīgi pēc iespējas ātrāk pārtraukt visas attiecības un saiknes ar šādiem destruktīviem cilvēkiem, lai paļautos uz savu realitāti un sāktu vērtēt sevi. Jums nav jādzīvo citu cilvēku disfunkcijā.

Эпический засор мозга: Как деструктивные люди мастерски перекладывают ответственность на вас

Bezjēdzīgo sarunu jāšanas sports

Ja jūs ceram uz pārdomātu sarunu ar destruktīvu cilvēku, tad jūs būsiet vīlušies: konstruktīvas sarunas vietā jūs saņemsiet episku smadzeņu bloķēšanu. Narcisi un sociopāti izmanto apziņas plūsmu, personalizēšanu, projicēšanu, lai jūs apjuktu tad, kad jūs viņus apstrīdat un viņiem nepiekrītat.

Tas tiek darīts, lai jūs diskreditētu, novērstu uzmanību un satrauktu, lai aizvestu tālāk no galvenās tēmas un liktu jums justies vainīgam par to, ka esat dzīvs cilvēks ar reālām domām un jūtām, kas var atšķirties no savām. Viņu acīs visa problēma ir jūsu eksistence. Pietiek desmit minūtes pastrīdēties ar narcisu un jūs jau apšaubāt visu. Tas ir tāpēc, ka jūsu uzskati ir pretrunā ar viņa nepatieso un samežģīto pārliecību, ka viņš ir visvarens un viszinošs, izraisot tā saukto narcistisko traumu.

Atcerieties: destruktīvi cilvēki ar jums nestrīdas, viņi patiesībā strīdas paši ar sevi, jūs esat tikai līdzdalībnieks garā un nogurdinošā monologā. Viņi mīl drāmu un tajā dzīvo. Mēģinot atrast argumentus, kas atspēkotu viņa smieklīgos apgalvojumus, jūs tikai ugunij piemtat malku. Nebarojiet narcisus – labāk pabarojiet sevi ar izpratni, ka problēma nav jūsos, bet gan otra cilvēka ļaunprātīgajā rīcībā. Pārtrauciet ieciklēties uz šo cilvēku, tiklīdz pamanāt šīs pazīmes un pavadiet laiku darot to, kas patīk jums.

Vispārinājumi un nepamatoti apgalvojumi

Narcisi ne vienmēr lepojas ar izcilu inteliģenci – daudzi no viņiem vispār nav raduši domāt. Tā vietā, lai tērētu laiku un sakārtotu dažādus viedokļus, viņi veic vispārinājumus, pamatojoties uz visu, ko jūs sakāt, ignorējot jūsu argumentācijas nianses un mēģinājumus ņemt vērā dažādos viedokļus.

Plašākā mērogā vispārinājumus un apglavojumus izmanto, lai devalvētu parādības, kas neiederas kāda sociālajos aizspriedumos, shēmās un stereotipos, tos izmanto arī status quo uzturēšanai. Tādējādi viens problēmas aspekts tiek uzpūsts tik lielā mērā, ka nopietna saruna kļūst neiespējama. Piemēram, kad populāras personas apsūdz izvarošanā, tad daudzi sāk kliegt, ka šādas apsūdzības dažreiz ir nepatiesas. Un, kaut arī nepatiesās apsūdzības ir pieļaujamas, visbiežāk, tās ir sastopamas diezgan reti.

Šādas mikroagresijas ikdienas izpausmes ir raksturīgas destruktīvām attiecām. Piemēram, jūs narcisam sakāt, ka viņa uzvedība ir nepieļaujama, tā vietā viņš nekavējoties kā vispārinājumu saka: “Tu vienmēr esi ar kaut ko neapmierināts!”, tā vietā, lai pievērstos faktiskajai problēmai.

Эпический засор мозга: Как деструктивные люди мастерски перекладывают ответственность на вас

Jā, iespējams, ka jums dažreiz ir paaugstināta jūtība, taču tikpat liela iespējamība, ka varmāka lielāko daļu laika ir nejūtīgs. Neatkāpieties no patiesības un mēģiniet pretoties nepamatotiem vispārinājumiem, jo tie ir tikai neloģiskas melnbaltās domāšanas sekas. Aiz visiem šiem vispārinājumiem ir ierobežota pieredze kopā ar uzpūstu pašvērtējuma izjūtu.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More