Galvenā Padomi “Savam vīram esmu “gumijas Ilze”, apkopēja un veļas mazgātāja”

“Savam vīram esmu “gumijas Ilze”, apkopēja un veļas mazgātāja”

edomas

Man ir 43 gadi, precējusies un man ir 13 gadus vecs dēls. Un es nemaz nejūtos kā sieviete. Nav nevienas draudzenes. Mājās esmu apkopēja, veļas mazgātāja, “gumijas Ilze”, atvainojos, citu nosaukumu nevaru atrast. Ar grūtībām dzemdēju vienu bērnu, otro neuzdrošinājos, jo vīrs nebija palīgs, bet gan otrais dēls.

Mans vīrs ir vienīgais vīrietis manā dzīvē. Mēs esam pazīstami kopš 2005. gada, apprecējāmies 2007. gadā. Pēdējā laikā viņam nepiekrītu savos uzskatos, lai gan agrāk labi sapratāmies.

Viņam nekad nebija pacietības, bet tagad ir nepacietība ar manām asarām (lai gan es reti raudu, kad tas kļūst pilnīgi aizskaroši), vienaldzība (“Es tev ilgi teicu, dari tā, tie visi ir attaisnojumi, ka nav pietiekami daudz laika” ).

Apskauj mani tikai dēļ dibena vai krūtīm! Atgādinu, ka man ir viduklis, bet tomēr viss ir kaut kā nepieklājīgi: “Ei tu, tu dzirdi,” šķiet joks, bet tas jau kļūst pretīgi. Un šajā sakarā viņš nevēlas mainīties, lai gan skatās un klausās gudrus cilvēkus (ārstus, vadītājus). Visas manas vēlmes, piezīmes tiek izsmietas. Nedāvina man arī dimantus un ziedus.

Psihologs teica, ka problēma ir manī, bet cik grūti ir mainīt sevi, ja nekas apkārt nemainās. Attiecības ar dēlu ir draudzīgas, bet ne uzticamas. Es rakstu un saprotu, kāda es esmu muļķe, piedodiet man.”

Ilze, 43 gadi

Sveika, Ilze. Paldies, ka aprakstījāt savu situāciju. Lai gan jautājumu nav, bet izdomāsim to. Visa tava vēstule ir piesātināta ar sevis pazemošanu un pat beidzas ar to: Es rakstu un saprotu, kāda muļķe…

Tas viss liek domāt, ka tu nemitīgi uzvedies šādi savās domās un rīcībā pret sevi, kritizē sevi un apvaino sevi: “Mājās esmu apkopēja, veļas mazgātāja [..]” Jūs nedzirdat savas vajadzības un rīkojaties pret sevi.

Kad mēs sevi nemīlam, neatbalstām un nedzirdam, arī citi sāk pret mums izturēties tāpat. Jūs droši vien esat dzirdējuši izteicienu “pasaule ir spogulis”. Tātad pasaule ir grozas spoguļa izpratnē, ka viss, kas notiek mūsos pašos, tiek atveidots no ārpuses attiecībā uz mums, mūsu mīļajiem un dzīvi.

Bet es atšifrēšu šo banalitāti. Pašmīlība nav slavēšana un ne frotē egoisms. Mīlestība ir atbildīga, gādīga rīcība, kuras mērķis ir attīstīt to, kuru mīlat. Šajā gadījumā tās ir jūsu darbības, kas vērstas uz sevi. Darbības visos līmeņos. Ķermeņa līmenī, domu līmenī un emocionālās inteliģences un dzīves darbību līmenī.

Kad tu mīli savu ķermeni un ieklausies tā vajadzībās, tu netiecies pēc sev nepatīkamas tuvības, rūpējies par ķermeņa līdzsvaru caur miegu, uzturu un sportu, kā arī regulārām pastaigām. Un šī ķermeņa bāze sniedz jums pārliecību, veselību un skaistumu. Cieņa pret savu ķermeni dod jums visas tiesības pateikt “nē”, kad (un kā) nevēlaties, un teikt “jā” visam, kas jūs attīsta un sniedz gandarījumu.

Kad jūs mīlat savas smadzenes, jūs iemācāties domāt par sevi un pasauli, izvēloties savas stiprās puses un izceļot to, kas jums ir labs. Diemžēl negatīvās domas par sevi, saviem mīļajiem un attiecībām visu pilnībā iznīcina.

Galu galā, kur ir uzmanība, tur ir enerģija. Piemēram, ja, pieņemot ziedus no vīra, jūsu uzmanība tiek vērsta nevis uz “mirušajiem ziediem”, bet gan uz to, ka vīrs tevi mīl un pievērš uzmanību un lai ziedi ir skaisti, tad ziedu var būt vairāk un prieks tavā dzīvē. Mīlot savas emocijas, jūs mācāties tās saprast, pieņemt un pārveidot par prieku un iedvesmu. Kad tu mīli dzīvi, tava rīcība kļūst attīstoša, piepildīta un rūpējas gan par sevi, gan par saviem mīļajiem un pasauli.

Taču ceļā uz šo mīlestību ir viena milzīga problēma – gadu gaitā izveidojusies “upura” pozīcija. Jūs rakstāt: “cik grūti ir mainīt sevi, ja apkārt nekas nemainās.” Šajos vārdos un aizvainojums, un citu pretenzijas un cerības. Es vēlos, lai mani radinieki un pasaule vispirms “slabaojas”, un tad es sākšu mainīties. Tā nenotiek! Tas ir strupceļš.

Visas pārmaiņas vienmēr sākas no iekšpuses. Es no sirds novēlu jums sākt mīlestības ceļu, jo tas darīs brīnumus. Tad jūs varat atgriezties pie savstarpējas sapratnes ar savu vīru, kļūt par pārliecinātu un dzīvē iekļautu sievieti. Galu galā mēs kļūstam laimīgi, kad esam par 100 procentiem iekļauti tajā, kas mums ir vērtīgs un svarīgs mūsu dzīvē.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More