Galvenā Padomi Kā sparast, ka jūs grib padzīt no darba: 5 pazīmes

Kā sparast, ka jūs grib padzīt no darba: 5 pazīmes

edomas

Netieša veidā piespiest cilvēku aiziet no darba, diemžēl, ir diezgan izplatīta parādība: šķiet, ka varas iestāde nav gatava iziet uz tiešu konfrontāciju, tomēr netieši tiek diezgan skaidri norādīts, ka cilvēks darba vietā vairs nav īpaši gaidīts. Lūk, piecas pazīmes, kā to var noteikt.

Sociālais tīkls biznesa kontaktiem LinkedIn 2022. gada augustā veica aptauju, kurā piedalījās 200 tūkstoši lietotāju. Izrādījās, ka 48% no viņiem bija redzējuši, kā kolēģis bija spiests pamest darbu vai darba vietā bija uz izdzīvošanas robežas.

“Dažreiz piespiešana pamest darbu ir saistīta ar politisku lēmumu. Piemēram, ja priekšniekiem jūsu kolēģu vidū ir favorīti. Citos gadījumos vadītājs var būt neapmierināts ar jūsu rezultātiem: no viņa viedokļa viņš jums deva vadlīnijas, laiku, lai mainītos, taču gaidāmais rezultāts netika realizēts,” skaidro Goriks Engs, karjeras konsultants no Hārvardas universitātes.

Šeit ir dažas pazīmes, kas liecina, ka jūs, iespējams, netieši tiekat mudināts pamest darbu.

1. IZVAIRĪŠANĀS NO NOPIETNĀM SARUNĀM

“Ja jums ir pastāvīga sajūta, ka priekšnieks nevēlas ar jums runāt, tā var būt zīme, ka viņš vēlas, lai jūs pamestu darbu. Protams, iespējams, viņš vienkārši ir ļoti aizņemts, taču, visticamāk, viņš arī vēlas izvairīties no neveiklas sarunas par jūsu nākotni,” uzsver Goriks Engs.

“Bieža pazīme, kas liek darbiniekam aiziet, ir nemitīgas tikšanās un pārplānošanas. Jebkura vadītāja galvenais uzdevums ir pārliecināties, ka visi viņa komandas locekļi ir apmierināti ar savu stāvokli, darbu un efektīvi attīstās. Ja jūsu vadītājs nevēlas veltīt laiku, lai saprastu, ko jūs pašlaik darāt, tas liecina par nopietnu problēmu,” uzsver personāla atlases speciāliste Bonija Dilbere.

Iespējams, tavs priekšnieks tev vienkārši netic, vai arī uzņēmuma politika neveic pilnvērtīgas rūpes par darbiniekiem – jebkurā gadījumā šādā vidē būs grūti strādāt un attīstīt savas profesionālās prasmes.

2. INTERESĒJOŠIE PROJEKTI TIEK PIEŠĶIRTI CITIEM

“Ja vadītājs apsolījis jums dot noteiktu uzdevumu un pēc tam pēkšņi to iedevis kādam no jūsu kolēģiem, iespējams, viņš jūs pietiekami nenovērtē un neuzticas, dodot priekšroku uzticamākam darbiniekam,” skaidro Goriks Engs.

Šajā gadījumā eksperts iesaka pajautāt kolēģiem, vai viņi ir piedzīvojuši šādu attieksmi no jūsu priekšnieka. Tad ir vērts mēģināt ar viņu aprunāties un noskaidrot, ko vari darīt, lai uzticētu tevi interesējošus projektus.

“Pirmkārt, ir svarīgi saprast šāda lēmuma iemeslus. Vai tiešām jūsu priekšnieks vēlas piespiest jūs pamest darbu, vai arī arī viss tomēr nav tik slikti un šeit ir zināma pārspīlējuma deva,” Engs uzsver.

3. KOLĒĢI SAŅEM PRĒMIJAS UN PAAUGSTINĀJUMS, BET JŪS NĒ

Ja priekšnieks neizvairās tikties ar tevi, bet nevar skaidri paskaidrot, kā tieši tu vari attīstīties un augt uzņēmumā, tā ir slikta zīme. Iespējama arī šāda situācija: jūs saņemat algas pieaugumu, bet mazāk nekā citi darbinieki, un, kad runa ir par paaugstināšanu amatā, kolēģi vienmēr iegūst jaunus amatus – lai gan jūs cenšaties ne mazāk kā viņi.

“Šādos gadījumos ir vērts runāt tieši ar savu priekšnieku: ko tieši jūs varat darīt, lai galu galā saņemtu paaugstinājumu vai jaunu amatu? Ja viņš nevar sniegt skaidru atbildi, manuprāt, tas liecina, ka šajā darba vietā jums nav perspektīvu,” skaidro Bonija Dilbere.

4. JUMS IR NEREĀLISTI IZAICINĀJUMI

Dažos gadījumos individuālie darbības plāni sniedz reālas iespējas darbiniekiem augt un attīstīties. Bet, ja jūs jau esat pietiekami kompetents, un visas pretenzijas ir subjektīvas, tad šāds plāns, visticamāk, ir tikai veids, kā jūs “izēst” no uzņēmuma. It īpaši, ja tajā norādītie termiņi un uzdevumi ir pilnīgi nereāli, un vadība nav gatava sniegt jums nekādu jēgpilnu atbalstu.

5. JŪSU DARBA APSTĀKĻI VAR MAINĪTIES BEZ BRĪDINĀJUMA

“Ja darba devējs bez brīdinājuma izvirza jums jaunas prasības, maina darba pienākumus un darba apstākļus, bet nepiedāvā nekādas prēmijas un paaugstinājumus, tas var būt signāls, ka viņš vēlas no jums atbrīvoties,” brīdina karjeras konsultante Jasmīna Escalera.

Piemēram, jums var teikt, ka vienīgais veids, kā saglabāt savu amatu, ir pārcelties uz citu pilsētu, tikai darba devējs nav gatavs piedāvāt nekādu palīdzību pārcelšanās procesā. Daudziem šādi apstākļi būs nepieņemami.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More