Galvenā Izklaide “Viņas murgu diena”

“Viņas murgu diena”

edomas

Neticamais apģērbs bija kā konstruktors: tas sastāvēja no četrām daļām, un tam bija pievienotas montāžas instrukcijas. Vēlāk tā tiks dēvēta par skaistāko kāzu kleitu vēsturē, un Greisa Kellija ir stila ikona. Taču pati jaunā sieviete par 1956. gada 19. aprīli runāja pavisam bez entuziasma. Tā bija viņas sliktākā diena.

Greisa savā kāzu dienā

“Jums jāapprecas ar zvaigzni,” Aristotelis Onassis teica Monako princim 1955. gadā, “Merilina Monro vai Greisa Kellija… Tad viņi runās par tevi un Monako visā pasaulē. Ticiet man, šis ir labākais triks pasaulē.”

Līdzās titulam un lieliskajai izglītībai viņam patiesībā nebija nekā. Firstistes budžetā bija grūti sakasīt līdzekļus pat vietējo ceļu remontam. Šī vieta pie Francijas krastiem tūristus un investorus maz interesēja. Tātad Onassis padoms bija zelta vērtē. Turklāt princis Reinjē III vienmēr dievinājis aktrises – 1953. gadā beidzās viņa ilgstošais romāns ar Žizeli Paskālu.

Greisa bija pirmā lieluma zvaigzne – Oskara balva, izcilība, publikas un preses dievināta. Viņa tika slavēta par skaistumu un eleganci, un Hičkoks neslēpa, ka tagad viņa ir “viņa mīļākā blondīne”. Trilleru meistars vienmēr ir slavējis tādas blondās dīvas kā Tipija Hedrena, Ingrīda Bergmane vai Kima Novaka… Tagad laiks Greisai Kellijai valdīt! Un viņa tiešām bija laba…

Greisa 1955. gadā

1955. gada pavasarī Greisa ieradās Kannu kinofestivālā. Grafiks bija ļoti piesātināts: pastāvīgas tikšanās, daudz fotosesiju, pieņemšanas līdz vēlai naktij un daudzas intervijas. Viena lieta, ko Kellija vēlējās izslēgt no programmas, bija kopīga fotosesija ar Monako princi žurnālam “Paris Match”. “Man nav laika,” Greisa sacīja sekretārei, “lūdzu, atlikt to!” Taču iejaucās Holivudas sakari: reportieris Pjērs Galante un Olīvijas de Havilendas nepilna laika vīrs (pasaulslavenā Melānija Vilksa) burtiski lūdza Greisu nofotografēties ar princi Reinjē.

Viņas galva griezās. Neilgi pirms brauciena uz Franciju Greisa atkal saņēma atraidījumu no ģimenes – Kellijai noteikti nepatika viņas paziņas. Filadelfijas klans noraidīja Donu Ričardsonu, jo viņš bija “neuzticams”. Žanam Pjēram Omonam personīgi nepatika aktrises tēvs. Un pat ja Irānas šeihs viņai gandrīz katru mēnesi sūtīja rotaslietas un ziedus… Tādai meitenei – ne pāris! Kannu kinofestivālā Greisa bija sliktā garastāvoklī un tikai žilbinoši smaidīja kamerā.

Dienā, kad viņai vajadzēja fotografēties kopā ar Monako princi, Greisa aizgulējās. Tad izrādījās, ka karstuma dēļ viesnīcā pazuda elektrība, un sagatavoto tērpu nav bijis iespējas savest kārtībā. Stila sakārtojums tika veikts steigā, viņa izvilka no garderobes pirmo kleitu, kas viņai nāca pretī. “Es izskatījos kā veca romiešu matrona ceļā uz brāļadēla bērēm,” vēlāk jokoja Greisa. Galu galā kleita bija melna! Karstumā!

P. Galantes fotogrāfija no pirmās prinča un Greisas tikšanās

Viņa aizkavējās sastrēgumā. Bet, ironiski, Monako princis arī aizkavējās. Tādējādi viņi ieradās tikšanās vietā gandrīz vienā laikā. Viņai vajadzēja ne vairāk kā dažas minūtes… un tad viņi sāka runāt. Un princis burtiski apbūra Holivudas zvaigzni: viņš uzvedās nevainojami. Viņš bija tik galants un atturīgs… Greisā pamodās ziņkārība – galu galā ne katru dienu sazinies ar kronētu vīrieti! Kad princis uzaicināja jauno sievieti apskatīt viņa dzīvesvietu, viņa nekavējoties piekrita. Viņa domīgi traucās mājup.

Pēc četriem mēnešiem viņi satikās otrreiz – princis ieradās ASV biznesa darīšanās, taču daudzi Greisas biogrāfi ir pārliecināti, ka viņš to darīja ar nolūku. Tikai tāpēc, lai uzlabotu attiecības ar aktrisi. Šī atkārtotā iepazīšanās darīja savu – tagad Greisa bija dubultā aizrāvusies. Un viņa apsolīja princim atbildēt uz viņa vēstulēm, kad viņš pametīs kontinentu.

Uzzinot, ka Monako princis viņai raksta, Greisas māte bija ļoti priecīga. Tas bija viņš. Ideāls znots, kuru viņi visi ir gaidījuši. — Tu nedrīksti to palaist garām, — Kellijas kundze izlēmīgi sacīja, — tādas iespējas vienkārši nebūs.

Greisa ar otri gredzenu no prinča Renjē

1955. gada Ziemassvētku dienā princis Reinjē šķērsoja Atlantijas okeānu, lai lūgtu Greisas roku. Saziņa ar Kelliju klanu sastāvēja no divām epizodēm – tikšanās Filadelfijā un Ņujorkā. Un šo otro sarunu, kad Monako valdnieks oficiāli bildināja Holivudas zvaigznei, žurnālisti tvēra visās detaļās. Greisa atbildēja ar “jā”. Saderināšanās gredzens izskatījās bāls – pieticīgi izkaisīti mazi dimanti un rubīni. Kellijas kundzes savilktās lūpas Rainjē lika saprast, ka viņš ir kļūdījies. Dažas dienas vēlāk Greisas pirksts jau mirdzēja ar lielu desmit karātu, kas bija piemērots publikas iemīļotās un topošās princeses statusam …

Viņa steigā pabeidza savu biznesu Amerikā, lai dotos uz Monako. Hičkoks bija nelaimīgs: “Mīļā, tu esi pelnījusi vairāk, nekā ieslēgties četrās sienās,” viņš teica, “es grasījos tevi celt augstāk. Tava karjera ietu uz augšu.” Bet Greisa jau bija izlēmusi. 4. aprīlī viņa ieradās Monako. Viņas kāzām veltītās svinības ritēja pilnā sparā. Pastāv versija, ka rēķinus daļēji apmaksājis… Aristotelis Onassis. Un kleitu – pārsteidzošu, neparastu, unikālu – viņai uzdāvināja studija MGM. Tā bija īsta maģija no mežģīnēm un tafta. Tā tika salikta kopā saskaņā ar instrukcijām, kas tika nosūtītas no Holivudas, un tai vajadzēja būt “nedaudz mazāk skaistai nekā pati Greisa”.

Kāzu ceremonijas laikā 1956. gada 19. aprīlī

Bet par 19. aprīli, kad notika lieliskā ceremonija, Greisa runāja tikai kā par “savu murgu dienu”. Prese nedeva viņai atpūtu ne minūti. Šķita, ka Monako bija sapulcējušies reportieri no puspasaules valstīm… Uz pieņemšanu ieradās seši tūkstoši cilvēku. Un visus aizkustināja avīžu virsraksti: “Pelnrušķīte, kas kļuva par princesi”, “Holivudas zvaigzne stāv līdzvērtīgi pasaules monarhiem.” Viņas murgu diena tikai sākās.

Turpinājumu lasi ŠEIT!

Par aktrises ceļu uz Holivudu, lasiet nākamajā lapā!

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More