Galvenā Psiholoģija “ŠĶIRAMIES!” Pieci gadījumi, kad laulību labāk neglābt!

“ŠĶIRAMIES!” Pieci gadījumi, kad laulību labāk neglābt!

edomas

Diezgan bieži laulātie, baidoties pieņemt smagu lēmumu, novilcina neizbēgamo – to pašu šķiršanos, kas varēja notikt dažus (vai daudzus) gadus agrāk un ietaupītu gan laiku, gan nervus. Kā jūs zināt, vai jums vajadzētu spert šo soli? Psihologa ieteikumi.

Dažkārt šķiet, ka konflikts starp laulātajiem ir tik nopietns, ka laulība šo spriedzi neizturēs. Taču šādām situācijām ir būtiska priekšrocība: spriedze, kas pārsniedz ierastās iespējas, var ļaut partneriem ieiet jaunā attiecību attīstības posmā. Gadās arī otrādi, kad nopietni konflikti paliek pagātnē, šķiet, ka nav būtisku šķiršanās iemeslu, bet patiesībā… Laulība jau sen ir pārdzīvojusi savu derīgumu.

Kā saprast, kurām attiecībām ir nākotnes izredzes un kurām nav? Ir 5 kritēriji, kas pateiks, ka laulību labāk neglābt, bet šķirt.

1. MĪLESTĪBAS TRŪKUMS VIENĀ NO LAULĀTAJIEM

Vīrietis izkrita no mīlestības. Jūtu un emociju vietā palika tikai tukšums, partneris viņam kļuva pilnīgi vienaldzīgs. Nav svarīgi, kur un ar ko viņš tagad atrodas, kas ar viņu notiek. Tajā pašā laikā otrā laulātā jūtas var būt tikpat spēcīgas kā iepriekš, viņš joprojām vēlas būt šajās attiecībās. Šajā gadījumā ir nepieciešams atlaist cilvēku, neskatoties uz savu mīlestību un sāpēm, bet nevis piedzīvot šķiršanos vienatnē, bet lūgt palīdzību no tuviniekiem vai speciālistu padomu.

2. DAŽĀDI SKATĪJUMI UZ DZĪVI

Tas ir, kad laulātie ir pilnīgi atšķirīgi. Ja pēc kopdzīves perioda saproti, ka neesi gatavs pieņemt otra uzskatus, vērtības un ieradumus, tad ir vērts pārtraukt attiecības, lai vēlāk atrastu tos, ar kuriem skatīsies vienā virzienā un kuriem attieksme neradīs jums diskomfortu.

3. PASTĀVĪGA IZVĒLES SITUĀCIJA

Tas notiek, ja vienam no laulātajiem pastāvīgi ir jāizvēlas starp attiecībām un kaut ko sev ne mazāk svarīgu. Piemēram, sievai ir hobijs vai bizness, kas ir viņas dzīves neatņemama sastāvdaļa. Ja vīrs ir kategoriski pret šo nodarbošanos, tad lielais jautājums ir, vai ir vērts glābt laulību.

4. ATTIECĪBU ĻAUNPRĀTĪBA

Ja viens no laulātajiem pastāvīgi cenšas vadīt otra dzīvi, liekot viņam dzīvot pēc saviem noteikumiem, izrādot agresora īpašības un “apliecinot” otru kā upuri, tad nav jēgas pieļaut šādu rīcību laulībā. Var, protams, sazināties ar speciālistu, bet, ja pēc kāda laika nekas nemainās, tad attiecības ir jāizbeidz.

5. NODEVĪBA

Tāda nodevība, kuru “nodotais” partneris tomēr nespēj piedot. Ja cilvēks nevar pieņemt laulāto un saprot, ka viņš viņam nekad nepiedos, tad šādām attiecībām nav nākotnes. Viņi tikai atgādinās par notikušo un izraisīs sāpes.

as būtu jāatceras, ņemot vērā šos kritērijus? Ka attiecībās ir svarīgi nevis meklēt vainīgos, bet censties kopā atrast izeju no situācijas. Un, lai pieņemtu galīgo lēmumu, jums jāieklausās savā sirdī. Ir reizes, kad pat pēc visspēcīgākajiem konfliktiem cilvēki paliek kopā un veido spēcīgas attiecības.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More