Galvenā Psiholoģija “Es nezinu, vai mīlu savu VĪRU”: 3 jautājumi jūtu pārbaudei – izmēģiniet psihologu ceļu

“Es nezinu, vai mīlu savu VĪRU”: 3 jautājumi jūtu pārbaudei – izmēģiniet psihologu ceļu

edomas

“Vai es tiešām mīlu šo cilvēku?” – jautājums, uz kuru meklēt atbildi ārpus tā šķiet diezgan dīvaini. Un tomēr gadu receptes vai attiecību sarežģītības dēļ mēs ne vienmēr varam noteikt, ko tieši jūtam pret partneri. Psihologs piedāvā vienkāršu, bet efektīvu veidu, kā palīdzēt to noskaidrot.

Bieži vien konsultāciju laikā klienti man jautā: “Vai es mīlu savu vīru? Kā es to varu saprast? Es atbildu: “Nē, nemīliet.” Kāpēc? Jo tas, kurš mīl, zina. Jūt. Tas, kurš šaubās, nemīl. Jebkurā gadījumā to nevar saukt par patiesu mīlestību.

MĪLESTĪBAS FORMULA

Kā noteikt, vai starp jums ir mīlestība? Kāds teiks: cik cilvēku – tik viedokļu, katram sava mīlestība. Es atļaušos nepiekrist un sniegt ziņkārīgu un praktisku mīlestības definīciju, ko radījis psihologs Roberts Šternbergs. Mīlestības formula izskatās šādi: mīlestība = uzticība + tuvība + interese.

1. Uzticība

Uzticība nozīmē, ka kopā ar šo cilvēku jūtaties droši. Viņš rūpējas par tevi un uzvedas atbildīgi.

2. Tuvums

Intimitāte ir ne tikai fizisks kontakts (apskāvieni, sekss), bet arī emocionāla atvērtība. Būt tuvu nozīmē neslēpties un brīvi paust emocijas, pieņemt un dalīties jūtās.

3. Interese

Interese ir aizraušanās ar otra cilvēka iekšējo pasauli. Jūs apbrīnojat viņa inteliģenci vai talantu, viņa skatījumu uz dzīvi vai dzīvesprieku. Tevi interesē runāt un klusēt, kopā apgūt jaunas lietas vai vienkārši gulēt uz dīvāna. Tev ir svarīgs cilvēks un viņa pasaule, viņa vaļasprieki.

TESTS

Vēlies noskaidrot, kā jūties pret partneri, vai tava mīlestība ir spēcīga un attiecīgi arī attiecības?

Jautājumi

  • Novērtējiet katru no trim mīlestības formulas terminiem 10 baļļu skalā, kur 0 ir nē un 10 ir pilnīga realizācija.
  • Jūs jūtaties tuvu cilvēkam pilnīgā emocionālā un fiziskā drošībā, pilnībā ticat viņa atbildībai pret jums, ka viņš pildīs savas saistības un solījumus.
  • Jūs varat viegli dalīties emocijās, pozitīvās un negatīvās, esat pārliecināts, ka cilvēks jūs uzklausīs, pieņems, jutīs līdzi, sapratīs, atbalstīs. Jums ir patīkamas sajūtas no fiziskās tuvības, ķermeniskais kontakts sniedz jums prieku un baudu.
  • Jūs interesē cilvēks, viņa domas, dzīve, jūtas. Jūs esat laimīgs, kad runājat ar viņu vai vienkārši klusējat. Jums ir interese veidot kopīgus nākotnes plānus, atcerēties pagātnes kopīgo pieredzi.

Atbildes

Visi rādītāji ir jāapkopo.

  • 26-30 punkti. Jūsu mīlestības sajūta ir dziļa. Jūs esiet laimīgs. Mēģiniet saglabāt visus noteikumus pašreizējā līmenī.
  • 21-25 punkti. Jūs esat diezgan apmierināts, bet kaut kā pietrūkst. Iespējams, tu pacietīgi gaidi, kad partneris sniegs to, kas tev vajadzīgs, vai arī aktīvi centies no viņa kaut ko iegūt, taču ir svarīgi saprast, ka tev pašam ir jāmainās, lai attiecības padziļinātu.
  • 15-20 punkti. Jūs esat zināmā mērā vīlies, neapmierināts ar attiecībām, jūtat nelielu aizvainojumu vai aizkaitinājumu, jums ir pretenzijas pret savu partneri. Jūs domājat, vai jūsu laulība bija kļūda, vai starp jums bija mīlestība, vai sākt attiecības no malas. Jūsu savienība ir apdraudēta, ir jārīkojas, lai to glābtu. Pirmkārt, ir svarīgi saprast sevi – kā tas notika, ka jūsu attiecības kļuva tādas.
  • 10-14 punkti. Attiecības uz pārrāvuma robežas. Jūs bieži strīdaties, vainojat viens otru, neuzticaties, iespējams, krāpjat. Situācija ir kritiska un prasa tūlītēju reakciju, vajadzīga pauze attiecībās, ģimenes terapija un individuālais darbs ar psihologu.
  • 0-9 punkti. Tu nemīli, bet drīzāk ciet. Nepieciešama nopietna pasaules uzskatu pārskatīšana, psihoterapeitiskā palīdzība vispirms ir atjaunojoša, bet pēc tam izglītojoša. Attiecības starp jums un jūsu partneri ir neirotiskas, izraisa atkarību. Tūlītējas palīdzības trūkums ir pilns ar nopietnām psihosomatiskām slimībām.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More