Galvenā Psiholoģija “Es dzīvoju kā sapnī, it kā es nebūtu no šīs pasaules”

“Es dzīvoju kā sapnī, it kā es nebūtu no šīs pasaules”

edomas

Jau vairākus gadus es jūtos kā atrauts no šīs pasaules. It kā es neesmu tāds kā visi citi. Pēdējos gados mani interesē reliģijas, mistika.

Tagad man ir gandrīz 19 gadi. Iepriekš noskaņojums nemitīgi mainījās, aizvainojuma sajūta nepameta. Bērnībā daudz meloju, lai dzirdētu uzslavas vai pievērstu sev uzmanību, ieinteresētu cilvēkus. Man bija robežtraucējumu simptomi, pat bija tikšanās pie psihiatra, bet pēc tam atteicos no tā.

Tagad simptomi ir nedaudz mainījušies. Jūtu, ka nevaru, kā agrāk, viegli sazināties ar cilvēkiem, pazaudēju lietas, aizmirstu savus solījumus. Šodien, kad rakstīju savā personīgajā dienasgrāmatā par to, kā pagāja diena, es aizmirsu, kurā gadā esmu. Tāpat es neatceros dažu savu draugu vārdus. Es dzīvoju kā sapnī. Vakardienu atceros kā sapni – nu jau divus gadus. Es atceros tikai senas atmiņas. Bet garastāvokļa svārstības joprojām pastāv.

Man to ir tik grūti izskaidrot – pēc vēstules uzrakstīšanas sapratu, ka nekas nav skaidrs. Jau iepriekš paldies par jūsu atbildēm un padomiem.

Neina, 19 gadi


Dārgā Neina, jūs vispār neko nerakstāt par savu sociālo situāciju. Vai mācāties? Ar ko jūs dzīvojat: ar ģimeni, hostelī, īrējat dzīvokli ar draugiem vai vienatnē? Tas ir svarīgi, šie faktori var palīdzēt vai, gluži pretēji, pasliktināt jūsu stāvokli.

Domāju, ka jums nav noslēpums, ka šajā gadījumā ir jādodas pie ārsta. Jūs rakstāt, ka apmeklējāt psihiatru. Godīgi sakot, šī frāze nav līdz galam skaidra: vai nu saņemiet konsultāciju un izrakstītus medikamentus un tad nāciet koriģēt ārstēšanu noteiktajā termiņā, vai arī ejiet uz psihoterapiju patsāvīgi.

Es nezinu, kāda bija jūsu pieredze, bet, pamatojoties uz jūsu aprakstītajiem simptomiem, es ieteiktu sazināties ar neirologu un veikt smadzeņu pārbaudes: MRI, CT, ultraskaņu utt. Jums, iespējams, ir nepieciešams medicīniskā neirotransmitera atbalsts. Bet šeit bez neirologa atbalsta un pierakstiem mēs neko nevaram izdarīt.

Neina, iesaku jums vērsties pēc padoma pie psiholog vai psihoterapeita, kurš var vismaz ar jums sadarboties, lai noteiktu, kas tieši notiek jūsu dzīvē.

Tā kā jūs neko neesat rakstījusi par sevi un apkārtējiem, es lūdzu jūs patstāvīgi analizēt situāciju un saprast, kāds ir jūsu sociālais loks. Kas jums palīdz, kas ar jums komunicē? Jums ir nepieciešama socializācija, un, ja ar to nepietiek, tas ietekmē arī jūsu psiholoģisko stāvokli.

Neina, nezaudējiet laiku un sazinieties ar ekspertiem, jo esat vēl ļoti jauna un jums ir iespēja uzlabot savu dzīvi un veselību!

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More