Galvenā Iedvesma 6 iespējas kā atklāt savas dzīves mērķi, kas aizvedīs pie sapņu darba

6 iespējas kā atklāt savas dzīves mērķi, kas aizvedīs pie sapņu darba

edomas

Aizvien skaļāk tiek runāts par to, kā mileniāļi jautājumos par karjeru vairāk virza mērķis, nevis nauda. 94% mileniāļi vēlas izmantot savas prasmes, lai nokļūtu līdz savam mērķis. Savukārt puse augstāk novērtē karjeru, kas atbilst viņu vērtībām, lai arī viņiem maksā mazāk. “Forši,” jūs varētu pie sevis noteikt, “bet es pat nezinu, kas ir mans “mērķis”. Tad kādā veidā, lai es vispār atrodu darbu, kas būtu saskaņā ar to?”

Ļoti daudzi cilvēki pie karjeras kouča vēršas ar ļoti precīzu jautājumu. Savos 20, 30 un pat 40 gados, šie ambiciozie, labi izglītotie, labsirdīgie cilvēki nav apmierināti ar parastajiem korporatīvajiem konceptiem. Viņi izjūt lielu vēlmi pozitīvi ietekmēt pasauli, bet nezina kā to izdarīt. Pirmais, ko iesākt ar šādiem cilvēkiem – izkopt viņu aizraušanos. Tad un tikai tad ir iespējams sākt definēt procesu, kurš darbs šo cilvēku varētu piepildīt. Sava mērķa jeb sūtības atklāšana var būt ļoti āķīga. Lūk, dažas stratēģijas, kas varētu būt noderīgas.

Photo courtesy of Pexel

1.Izveido savu vīziju

Kopš pusaudzes gadiem Anna juta, ka vēlas būt psihoterapeite. Viņa pabeidza studijas un sāka strādāt savā pirmajā darba vietā, konsultējot pusaudžus, kuri lieto apreibinošās vielas. Bet pēc pieciem gadiem, viņa juta totālu enerģijas trūkumu. “Tas nebija tik piepildoši, kā man sākumā likās,” viņa sacīja.

Problēma bija tāda, ka viņa nekad nebija apsvērusi darīt ko citu. Es ieteicu, lai Anna veido savu vīziju lapu/dēli. To var darīt gan digitāli, gan ar līmi un žurnāliem. Un tad ļauj savam prātam vaļu. Meklējiet attēlus, kas jūs iedvesmo un, kas liek jums teikt: “Hmm, es gribētu savā dzīvē vairāk no tā.” Grieziet, līmējiet un veidojiet. Un ar interesi vērojiet, kas no tā visa veidojas. Vai jūs redzat kādus modeļus? Vai attēli ir vairāk ar pilsētas vai lauku vidi? Vai tās ir maģiskas fantāziju būtnes vai cilvēku radītas mašīnas? Šis paņēmiens palīdz vairāk uzzināt par savas dvēseles vēlmēm.

Lasi arī: Episkā smadzeņu bloķēšana: cik meistarīgi destruktīvi cilvēki pārnes atbildību uz jums

Anna ar šo paņēmienu ieguva ļoti daudz. Tik daudzi attēli bija ar mazām mājiņām mežā, cilvēki, kuri saritinājušies segā lasa grāmatas vai sēž okeāna krastā un malko kafiju. Viņa saprata, ka viņas lielā kaislība ir ceļošana un rakstīšana, tāpēc viņa sāka meklēt darbu, kas apvienotu abas viņas kaislības.

Cycling Outdoors (Photo courtesy of Pexel)

2. Seko saviem hobijiem

31 gadus vecajam Jānim bija apnicis darbs reklāmas jomā. Viņš saņēma daudz uzslavu, bet viņš savā dvēselē sajuta “tukšumu”. Gāja laiks, viņu paaugstināja amatā, bet Jānis iekrita depresijā. Lai arī viņam nebija absolūti mazākās nojausmas par to, ko iesākt ar savu dzīvi, sarunās viņš daudz pieminēja aizraušanos ar riteņbraukšanu. Viņš brauca ar velospēdu kā amatieris un pavadīja daudz laika ar cilvēkiem, kuri arī aizrāvās ar šo nodarbi.

“Varbūt meklē darbu, kas saistīts ar riteņbraukšanu?” kāds viņam jautāja. “Bet ar to nevar nopelnīt,” viņš pārsteigts noteica. Bet pēc kāda laika, viņš sāka meklēt internetā informāciju, aprunājās ar draugiem un viņam radās ideja – viņš nodibināja elektrisko riteņu biznesu, kurā kombinēja savu dizaina pratību ar elektrisko riteņu interneta piedāvājumu.

3. Pavēro ar ko visbiežāk dalies un kam seko

Vai nu esi Facebook vai Instagram atkarīgai, vai arī neviens no šiem, bet noteikti ir kāda informācija, avots, podkāsts vai jebkura cita veida saturs, kas tevi vairāk interesē sociālajos tīklos. Varbūt tu iesaisties politiskās diskusijās? Vai varbūt katru reizi dalies ar rakstiem, kas runā par klimata pārmaiņām? Varbūt, ka tev sāp sirds par sociālo nevienlīdzību?

Tēmas, kas jums ļoti rūp var būt izejas punkts.

Reading (Photo courtesy of Pexel)

4. Izpildi mājasdarbu

Izklausās vienkārši, bet svarīgi, ka veidojot karjeru, ir izpildīti mājasdarbi. Lasīšana ir lielisks veids kā veidot mērķi. Lasiet par cilvēkiem, kuri dara darbu, kas jūs interesē. Izpētiet uzņēmumus, kuri visrvairāk novērtē savus darbiniekus. Viena no populārakajām grāmatām, kas kļuvusi par bestsellery ir 50 gadus vecā klasika “What Color is Your Parachute”. Šajā grāmatā ir lieliski testi un kvizi, kas palīdzēs saprast sava ceļa virzienu.

5. Kļūsti par pļāpu

Tā vietā, lai katru brīvu brīdi pavadītu telefonā, izmantojiet brīvo laiku sarunām ar cilvēkiem – runājiet ar tiem, kuri ir vilcienā, ar kaimiņiem, ar suņu saimniekiem utt. Pajautā kā viņi pelna iztiku. Vai viņiem tas patīk? Patiesībā daudzi novērtē iespēju parunāties un jūs savukārt varat atklāt darba līniju par kuru iepriekš neko nezinājāt.

Traveling (Photo courtesy of Pexel)

6. Izturies pret dzīvi kā pret izaicinošu piedzīvojumu

Lieliska dzīve ir cieši saistīta ar zinātkāri. Iet ārā un redzēt pasauli. Apmeklēt citas valstis. Vērot. Jautāt. Pierakstīt. Vienmēr būt par sevi nomodā: “Kas mani iedvesmo?” “Kas liek manai sirdij gavilēt?” Un pievērsiet uzmanību tam, kad jūsu acis iedegās, enerģija paaugstinās un atklājas kaut kas tāds, kas atbilst jūsu mērķiem.

Katrs no mums šajā dzīvē ir nācis ar vairākiem potenciālajiem ceļiem un, iespējams, ka nav “tikai viens” darbs, kas jums ir piemērots. Tie var būt vairāki.

Tu vari atrast darbu, kas tavai dzīvei piešķirs citu kvalitāti. Un mērķa noskaidrošana ir pirmais solis.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More