Galvenā Bērni “Es ienīstu spēlēšanos ar bērniem. Vai vispār esmu normāla māte?”

“Es ienīstu spēlēšanos ar bērniem. Vai vispār esmu normāla māte?”

edomas

Man ir divi bērni, puikas, vienam deviņi, otram četri. Un, cik es sevi atceros, man nekad nav paticis ar viņiem spēlēties. Nē, kad viņi bija mazuļi, es varēju taisīt sejas, kaut ko dziedāt. Bet galu galā jebkurai “normālai” mātei, kura mīl savu bērnu, pēc noklusējuma ir jāmīl visas ar viņu saistītās darbības. Es nemīlu.

Es zinu, ka bērns ir jāattīsta, jālasa visādas grāmatas, jāspēlē izglītojošas spēles, jādzied dziesmas.. Bet man nepatīk to darīt, lai atzītos, ka riebtjas. Es pat nesaprotu: vai es esmu slinka vai vienkārši nepatīk? Bet man ir daudz vieglāk ar bērniem, kuri iegājuši vairāk vai mazāk apzinātā vecumā (seši septiņi gadi), kuri jau prot normāli domāt un spriest. Pat tad, kad jaunībā stažējos bērnudārzā un vēlāk otrajā klasē ar skolēniem, mani daudz vairāk interesēja otrais variants.

Es patiesi ticu, ka daudz noderīgāk par jebkādām izglītojošām spēlēm un dziesmām ir iemācīt bērnam disciplīnu un ikdienas funkcijas, kas pēc tam atvieglos viņa dzīvi. Tāpēc jau no agras bērnības rūpējos, lai bērni pēc sevis sakoptu, prot ģērbties paši utt. Piemēram, mans četrgadīgais dēls bieži redz mani mazgājam traukus. Un viņš ne tikai saka, ka netīrie trauki ir jānomazgā, bet viņš pats lūdz pamēģināt. ES ļauju.

Es drīzāk paskaidroju ar dzīvu piemēru, ka ir tādi un tādi koki un dzīvnieki, pa nakti viņam kaut ko dzied, pamāca elementāras lietas pa māju, nevis lasu pasakas, kuras viņš uzreiz pārlapo…

Bet es skatos uz citām sievietēm – un viņas ar prieku ņemas ar bērniem, spēlējas. Un mani tas neinteresē. Es jūtos kā slikta māte. Reizēm prātā nāk absurda doma: ja man būtu meita, es par viņu vairāk interesētos. Kas ar mani notiek?

Elīna, 32 gadi

Sveika, Elīna! Es tev uzreiz pateikšu, ka ar tevi viss ir “tā”. Jā, gadās, ka mamma vai tētis dara dažas lietas labāk, citas sliktāk. Un tas ir labi. Nav iespējams būt ideālam vecākam it visā.

Nav precīzas “normālas mātes” definīcijas. Bet, ja palasa māmiņu forumus, tad “normālā māte” ir tikai tā, kura var visu, un neko citu. Tas būtībā nav iespējams. Un tādas attieksmes kā “man jābūt perfektai” noved pie neirozes un par zemu novērtē vecāku pašcieņu. Rezultātā blakus nervozajai mātei cieš mazulis.

Bērns vienmēr visu jūt. Un, ja mums ir garlaicīgi komplektēt konstruktoru kopā ar viņu, labāk to apļaut citiem – tiem, kas to saliks ar prieku. Svarīgi ir nevis tas, ko jūs darāt, bet gan tas, kā jūs to darāt. Jūsu dēls var uztvert jūsu garlaicību personīgi, ka viņam ir garlaicīgi. Nākotnē tas var ietekmēt viņa pašapziņu. Mēs visi esam vienas ķēdes posmi.

Pedagogs ir persona, kas ir atbildīga par audzināšanu un izglītību. Tās var būt personas, kas nav no ģimenes loka, kā tas ir bērnudārzā vai auklīšu gadījumā. Vecāku loma ir daudz plašāka. Spēles, dziesmas, “velniņi” bērna attīstībai nav noderīgāki par disciplīnas un ikdienas prasmju mācīšanu. Attīstība notiek dažādos virzienos.

Izvēlieties sev piemērotāko veidu. Nav iespējams aptvert milzīgumu un aizstāt bērnu ar visiem citiem cilvēkiem, kuri var darīt to, ko jūs nezināt. Katram no mums ir sava loma. Jūs visu darāt pareizi, tikai jums ir noteiktas cerības un prasības attiecībā uz to, kam principā vajadzētu būt mātei. Atstājiet nereālas cerības uz sevi un koncentrējieties uz to, ko varat viegli izdarīt.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More