Galvenā Attiecības Attiecības un pašnovērtējums: Kāpēc ir sievietes, kuras uztur vīriešus?

Attiecības un pašnovērtējums: Kāpēc ir sievietes, kuras uztur vīriešus?

edomas

Interesanta tēma par vīriešu un sieviešu attiecībām. Tiek skarta pirmajā brīdī jocīga tēma, kura skan apmēram tā: ”Kāpēc sievietes pērk sev vīriešus?” Attiecības un pašnovērtējums: Šī tēma ir saistīta ar to, ka mūsu sabiedrībā ir novērojama tāda tendence. Sākam visu apspriest un nonākam pie  negaidītiem secinājumiem. Pirmais secinājums pie kā nonākam izanalizējot vienu versiju – vai šī tendence nav saistīta ar zemu pašnovērtējumu? 

No kā atkarīgs jūsu pašnovērtējums? 

Pašnovērtējuma tēma interesē daudz sievietes un vīriešus. Un jo ātrāks kļūst mūsu dzīves ritms, jo vairāk cilvēku aizdomājas par  panākumiem karjerā vai personīgajā dzīvē. Kas tas ir – pašnovērtējums? Pašnovērtējums – tā ir sevis salīdzināšana kādā situācijā ar kādu, kam ir saistība ar šo situāciju. Piemēram, jūs esat nolēmis uzstāties lielas auditorijas priekšā. Un ja parādās satraukums un bailes, tajā brīdī, varbūt, jūs sevi salīdzināt ar kādu runātāju, kuru pieņemat par ideālu savu paraugu. Turklāt, pašnovērtējums ir atkarīgs arī no tā, kādu vērtību jūs piešķirat apkārtējo novērtējumam, kā uz jums reaģē citi cilvēki, cik ļoti jums svarīgs viņu viedoklis.

Почему женщины "покупают" себе мужчин?

Ja jums pašnovērtējums ir samērā augsts, tad jūs nepārvērtējat notiekošo, bet sev sakiet: ”Jā, es uztraucos, jo katrs tādā situācijā uztrauktos. Bet es tikšu galā, un pēc tam izdarīšu secinājumus par to, kas nākamreiz jādara savādāk.” Ja jums ir zems pašnovērtējums, jūs sevi iekšēji pazemosiet, ”nosēdināsiet uz slikto soliņa un sodīsiet pašā stingrākajā veidā”. Un tas var turpināties ne vienu dienu vien. Tāds mehānisms strādā arī citās situācijās. Ja sieviete nepārtraukti sevi salīdzina ar citām svara, auguma, figūras, prāta ziņā, tad viņai noteikti attīstīsies mazvērtības komplekss. Tāpēc salīdzināt sevi var tikai ar sevi vakar un šodien. Kaut arī dažas var atrast problēmu sevī arī tad, ja sāks sevi 50 gados salīdzināt ar sevi 25 gados. Var jau teikt sev, ka esmu kļuvusi gudrāka, bet var arī teikt, ka kļuvusi vecāka. Jā, ja ļoti grib, tad vienmēr var atrast veidu un iemeslu salīdzināšanai. 

Pašnovērtējums vīrieša un sievietes attiecībās

Nav noslēpums, ka mūsdienu sabiedrībā vērojama lielāka sieviešu nekā vīriešu veiksme karjerā. Daudz sievietes pelna vairāk nekā viņu vīrieši. Viss jau būtu labi (nu un tad, ka vairāk?) , bet pašas sievietes no tā ļoti cieš. Bieži vien dzird – ”vīrs nopelna maz, bet es daudzreiz vairāk, gribu, lai būtu otrādi, bet nevaru neko mainīt”. Jautājums no sievietes: ”Ko man darīt, kā pareizi rīkoties? Es jau apmaksāju vīram atvaļinājumu. Pagājušajā gadā mēs braucām uz Taizemi par manu naudu. Bet šogad man rodas šaubas par to, es jau vairs negribu maksāt par viņu”. Kā jūs domājat, vai ir atbilde uz šo jautājumu” ko darīt?” Ko jūs darītu šādā situācijā? 

Vārds ”veiksme” vairāk attiecas uz vīriešu kārtas pārstāvjiem. Kā parasti teica par vīriešiem? ”Viņš guva panākumus tur”. Bet kā teica par sievietēm? ”Viņa veiksmīgi apprecējās”. Tagad mēs biežāk dzirdam par to, kā viņa guva panākumus un kā viņš veiksmīgi apprecējās. Protams, arī kādreiz tā bija, bet ne tik lielos mērogos. 

Tagad pats galvenais jautājums! Vai ir saistība ar pašnovērtējumu tam, ka veiksmīgas sievietes ņem sev par partneri ne ļoti veiksmīgus vīriešus? Taču pašnovērtējums šeit nespēlē galveno lomu. Ir zināmas ļoti daudz veiksmīgas turīgas sievietes, kam viss ir kārtībā ar pašnovērtējumu. Viņas ir par sevi pārliecinātas, par saviem talantiem un iespējām, viņas droši iet pa dzīvi, bieži noslaukot visu savā ceļā, lai tiktu līdz mērķim. Viņās ir daudz vīrišķās enerģijas, jo tādas bija viņu mammas, vecmāmiņas un vēl vesela paaudze pa sieviešu līniju. Un viņas dzīvo tā jau sen! Un savādāk dzīvot viņas nemaz neprot. Un tas ir ne labi, ne slikti. Tas vienkārši tā ir. 

Kad tāda sieviete, pēc kārtējā neveiksmīgā romāna, sastāda sarakstu ar vīriešu īpašībām, kuru gribētu redzēt sev blakus, tas izskatās tāds pats, kā citas reizes: rūpīgs, maigs, labs, mīlošs, saprotošs, uzmanīgs utt. Par ko raksta šīs sievietes? Kuru atgādina šis ”portrets”? Par ko sāp sirds?  Neviens nevar atbildēt uz šiem jautājumiem – tas jāsaprot katrai pašai. 

Viss šajā dzīvē ir likumsakarīgi. Kā zobrati, kas saskan ar saviem pārnesumiem, tā sieviete un vīrietis meklē viens otru, lai šie pārnesumi derētu, lai tie derētu viens otram. Ja jums ir daudz vīrišķības, tad jūs meklēsiet un jums derēs vīrietis, kurā ir daudz sievišķības. Un otrādi! Bet kā gan savādāk! 

Ja jūs vēlaties sev blakus redzēt vīrišķīgu vīrieti, bet patiesībā apmaksājiet viņam atvaļinājumu, izdariet secinājumus, un pirmām kārtām par sevi. Pēc tam uzdodiet sev svarīgus jautājumus: Ko es gribu? Kas man ir? Ko es daru, lai man būtu tieši tas? Kur es nonākšu nākotnē, ja turpināšu tādā pašā garā? Ko es gribu izmainīt savā dzīvē? Kā iegūt to, ko es gribu? 

Un vēl par pašnovērtējumu: Sievietes, kurām ar pašnovērtējumu viss kārtībā, sliktu attiecību gadījumā, ātri izdara secinājumus un turpina meklēt nākamo pieredzi. Visu notiekošo viņas izskata caur pieredzes prizmu, neizvērtējot slikta vai laba bija notiekošā situācija. Viss ir pieredze! Sievietes ar zemu pašnovērtējumu bieži ieslīgst situācijā, dzīvo gadiem ilgi pagātnē, dzenājot domas pa apli. Šajā sakarā der saprast vienu lietu – visu, ko jūs darāt, ir jādara apzināti. Ja jūs vīrieti ”pērkat”, tad tas jums pašreiz ir izdevīgi. Atrodiet šo izdevīgumu un dzīvojiet mierīgi. Bet pie tā saprotiet, no kuras puses sekss, no kuras nauda. Nesajauciet to un jums nekad nebūs problēmas ar zemu pašnovērtējumu. 

Lasi arī:

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More