Galvenā Izklaide Nenormētā leksika: Pasaki “kā tu strīdies” un es pateikšu “kas tu esi”

Nenormētā leksika: Pasaki “kā tu strīdies” un es pateikšu “kas tu esi”

edomas

Kāpēc cilvēki lieto necenzētus vārdus? Kultūras trūkuma dēļ? Vai arī tā ir tikai demonstratīva uzvedība? Sak, pieņem mani tādu, kāds es esmu… Lūk, ko par mums pasaka lamuvārdi, ko izmantojam savā leksikā.

Kā jūs strīdaties? Pievērsiet uzmanību saviem izteikumiem vai draugu izteiktajiem vārdiem, un jūs visu sapratīsiet! Emocionālā sabrukuma situācijā daudzi izmanto rupjus vārdus. Lamāšanās nav tik daudz vēlme būt nepieklājīgam, cik vajadzība paust situācijas spriedzi.

Kā mēs izmantojam nenormētu leksiku

Izteikumu spēks izriet no aizlieguma. Aizliegumi ir noteikti bērnības pirmajos piecos dzīves gados. Piemēram, bērnam nav atļauts pieskarties saviem dzimumorgāniem, bāzt mutē pirkstus, tiekties pēc pārmērīgas tuvības ar kādu no vecākiem. Tajā pašā laikā – visiem vārdiem, kas saistās ar šo uzvedību, tiek uzlikts tabu statuss.

Dažādiem cilvēkiem ir dažāds nenormētās leksikas kopums. Tas saistās ar veidu, kā viņš piedzīvoja attīstības stadijas: orālo (no dzimšanas līdz vienam gadiņam), anālo (no podiņmācības līdz trīs gadiem) un falliskais-edipālais (no trijiem līdz sešiem gadiem, kad interese par dzimumorgāniem ir izteiktāka). Neveiksmīgākais posms veido rakstura tipu un attiecīgi nenormētās leksikas kopumu.

Tā, piemēram, vācu kultūrā ir stingrs uzskats, ka bērns bargi jāsoda par piešmucētām biksēm. Rezultātā ap anālo fāzi rodas obsesīvu traucējumu iezīmes (precizitāte, perfekcionisms utt.) Vācietis lieto attiecīgus nenormētās leksikas vārdus “sūdi” (ScheiЯe), “pakaļa” (Arsch) vai arī “pakaļas caurums” (Arschloch), kad vēlas ievainot citus cilvēkus.

Krievu nacionalitātes raksturs pārsvarā ir fallisks, turklāt histērisks. Tiek uzskatīta, ka “pamestība” zīdaiņa vecumā nosaka necenzētās leksikas izvēli, kas grozās ap vārdu “māte”. Rezultātā plaši ir pazīstama krievu paviršība, tieksme risināt apkārtnotiekošo “pēc paviršības principa” un pēc tam visas problēmas atrisināt vienā rāvienā. Falla simbols krievu runā ir nostirpinājies ārkārtīgi stingri un tas atspoguļo bērnības perioda problēmas.

Kā necenzētās leksikas vārdus var samazināt? Jau no bērnības mums jācenšas panākt, lai bisi bērna sarežģītie attīstības posmi būtu pēc iespējas maigāki un nesāpīgāki.

Protams, šī informācija ir vispārīga, bet, iespējams, jau tagad jūs kaut kur atpazināt sevi, vai savus tuvos cilvēkus un tas lika jums aizdomāties…

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More