Galvenā Bērni Kā meitas attiecības ar tēvu ietekmē otrās pusītes izvēli?

Kā meitas attiecības ar tēvu ietekmē otrās pusītes izvēli?

edomas

Ne velti saka, ka mēs visi nākam no bērnības. Tieši bērnības atmiņas, jūtas un iespaidi uzliek nospiedumu visai tālākajai dzīvei un arī attiecībām ar pretējo dzimumu.

Ja vīrietis meklē dzīvesbiedri, kas līdzīga mammai, tad sieviete bieži zemapziņas līmenī izvēlas dzīvesbiedru, kas atgādina tēvu. Tētis bērnam kļūst par savdabīgu pavadoni sociuma pasaulē, tāpēc viņa personība atstāj milzīgu iespaidu uz to, kā veidosies dzīve meitai. Tētis ir pirmais vīrietis meitenes dzīvē, pateicoties kuram viņai veidojas uzskats par pretējo dzimumu. Atkarībā no tā, kāds viņš ir kā tēvs un vīrs, pieagusī meita veido tēlu savam ideālajam dzīvesbiedram. 

Ir divi varianti notikumu attīstībai:

1. Labs, gādīgs tēvs, atbildīgs vīrs

Šādā gadījumā meitene no agra vecuma idealizē savu vecāku un meklē dzīvesbiedru, kas līdzīgs tētim. Visus pretendentus viņa gluži vai izsijā caur smalku sietu, izbrāķējot pat par mazākajiem trūkumiem. Ir ļoti ticams, ka viņa tā arī paliks viena, nemākot atsijāt partnerus, kurš līdzīgs ideālajam tēlam, kas radies bērnībā. 

2. Slikts tēvs un vīrs (neveltīja uzmanību meitai, bija kaitīgi ieradumi vai atstāja sievu un meitu)

Šajā gadījumā jaunas sievietes uzdevums ir atrast vīru, kas kardināli pretējs savam tēvam. Tiesa dažas sievietes labprātīgi iesaistās līdzīgās attiecībās. Visu bērnību viņa redzēja, kā māte mocījās ar nejēdzīgo tēvu, bet pieaugot pati izvēlas vīrieti, kas cieš no alkohola atkarības vai kurš iet pa kreisi.

Dažas sievietes pat nesaprot, ka viņu dzīvesbiedri ir līdzīgi viņu tēviem. Piemēram, sieviete var apgalvot, ka viņai visu laiku tiek vārguļi un mīkstmieši, kas visu laiku klausa sievietei. Visbiežāk sievietes tēvs bijis tieši tāds, un viņa no bērnības iemācījās šādu uzvedības modeli – sieviete vada, bet vīrietis pilda norādījumus. Viņai gribas satikt citu partneri – stipru, vīrišķīgu, izlēmīgu, bet, kad tāds parādās blakus, viņa saprot, ka viņai nav ērti viņa diktatorisku īpašību dēļ, jo viņa ir pieradusi redzēt, ka sieviete vienmēr risina un vada. 

Tēva loma tālakājā meitas dzīvē

Kā meita veidos attiecības ar partneriem, ir atkarīgs no tā, kā uzvedīsies tēvs. Galvenie viņa uzdevumi ir šādi:

  • pieņemt meitu tādu, kāda viņa ir, nekritizējot un nemēģinot viņu pārveidot;
  • cienīt viņas izvēli jebkurā jautājumā. Kad meita pirmo reizi atved savu izvēlēto partneri vecāku mājās, tēvam jāuzvedas tā, lai nesāpinātu meitu un neaizbiedētu kavalieri;
  • palīdzēt meitai sevi saprast, pārliecināties savā pievilcībā un iemācīties to izmantot. Nevajag kautrēties no seksualitātes, kas sāk parādīties, jo tas ir tikai dabiski.

Tēvs ģimenē ir likums. Ja mamma ir beznosacījuma mīlestība un sapratne visā, tad tētim ir jāatšķaida mammas un bērna saldā savienība, jāizved bērnu lielajā pasaulē un jāiemāca to, ka dzīve mēdz būt dažāda. Tajā pašā laikā bērnam noteikti it jājūt tēva mīlestība un rūpes.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More