Galvenā Attiecības Kā atšķirt apsēstību no īstas sajūtas: 4 kaislīgas mīlestības simptomi

Kā atšķirt apsēstību no īstas sajūtas: 4 kaislīgas mīlestības simptomi

edomas

Mīlestība un aizraušanās bieži tiek sajauktas, īpaši romantisku attiecību sākumposmā. Taču, lai pieņemtu pārdomātus dzīves lēmumus, ļoti svarīgi ir saprast, kas tieši notiek – vai tā ir īsta, dziļa, nobriedusi sajūta, vai vienkārši kaislīga, traka, neapdomīga aizraušanās.

Protams, mīlestība apreibina, reibina un uzmundrina, taču tā mēdz izklīst kā apsēstība, atstājot aiz sevis vilšanās sajūtu, kad realitāte traģiski nesakrīt ar ideālo attēlu, ko uzgleznoji savā galvā. Vienkārši vardarbīgas emocijas un fantāzijas neļauj ieraudzīt, kurš tad īsti ir tavas aizraušanās objekts.

Sociālais psihologs Džordans Traverss identificē četras pazīmes, kas var liecināt, ka jums nav darīšana ar mīlestību, bet gan ar iemīlēšanos.

1. JŪS NEREDZAT OTRĀ CILVĒKĀ NEGATĪVĀS ĪPAŠĪBAS. Jūs skatāties uz viņu tikai caur rozā brillēm, redzot tikai pozitīvas īpašības un nepamanot nekādas novirzes no ideāla.

2. JŪS NE PAR KO CITU VAIRS NESPĒJAT DOMĀT. Mīļotais, viss, kas ar viņu saistīts, atmiņas, sapņi un fantāzijas kā apsēstība aizņem visas tavas domas, un tu nespēj koncentrēties nekam citam, pat ja centies novērst uzmanību.

3. ATTIECĪBĀM TU UPURĒSI JEBKO. Jūs aizmirstat par personīgajām robežām, par savām vajadzībām, interesēm, par visu, kas jums bija svarīgs iepriekš, par visu savu iepriekšējo dzīvi – draugiem, radiem, mācībām, darbu, mērķiem un hobijiem. Jūsu attiecības ar mīļāko jums ir kļuvušas par vienīgo prioritāti, kas dominē pār visu.

4. PRIVĀTĪPAŠNIECISKUMS. Jaunas attiecības pamodinājušas tevī greizsirdību un īpašumtiesības – tu vēlies, lai mīļotais piederētu tikai tev un nevienam citam. Jūs slimīgi baidāties viņu pazaudēt. Jebkura uzmanības pazīme mīļotajam no malas tiek uztverta kā drauds zaudēt interesi par jums.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More