Galvenā Attiecības 5 situācijas, kad nav vērts saglabāt laulību

5 situācijas, kad nav vērts saglabāt laulību

edomas

Kad satiekam potenciālo partneri un uzsākam ar viņu attiecības, mums var šķist, ka esam satikuši “īsto cilvēku”, savu likteni. Tādu, ar kuru esam gatavi pavadīt visu atlikušo mūžu. Taču ar laiku var izrādīties, ka partneris mums ir galīgi nepiemērots. Mēs dzīvojām ilūziju un pasakainas nākotnes plānu gūstā, bet patiesībā esam pilnīgi atšķirīgi cilvēki. Kā saprast, ka tas tā ir?

Ja visi mēģinājumi uzlabot attiecības ģimenē neizdodas, uzdodiet sev jautājumu: vai ir vērts glābt laulību? Jā, mēs esam pieraduši domāt, ka to ir vērts darīt par katru cenu, bet pie kā tas patiesībā var novest? Varbūt – uz to, ka ciešanas un neapmierinātība ar ģimenes dzīvi tikai pieaugs. Šeit ir dažas reizes, kad jums, iespējams, nopietni jāapsver šķiršanās.

1.Dzīve kaujas laukā, lai glābtu ģimeni “bērnu dēļ”

Situācija, kurā laulības pamatā ir tikai kopīga bērna audzināšana, un vecāku attiecības ir otrā plānā, atstāj daudz iztēles. Pieaugošā spriedze, savstarpējās pretenzijas, kopīgu interešu trūkums ik dienas apmeklē mājas vidi un noved pie biežiem strīdiem un skandāliem. Abi laulātie cieš no nepiepildītas sajūtas ģimenes attiecībās un nejūtas vajadzīgi un mīlēti.

Bērns pats aug neveselīgā vidē, kurā pastāv nemitīgi konflikti starp mīļajiem. Sakarā ar to pusaudža gados viņam var rasties psiholoģiskas problēmas un veidoties nepareizs modelis attiecību veidošanai nākotnē.

Šādās situācijās ir ārkārtīgi svarīgi uzdot sev jautājumu, vai tiešām ir vērts glābt laulību, un galvenais, kāpēc. Ja motivācija ir tikai bērns, tad visticamāk tas nav tā vērts: galu galā viņš tikai cieš. Ja abi vecāki vēlas veidot attiecības, ir svarīgi pāriet no tēva-mātes ģimenes modeļa uz vīra-sievas modeli. Kad spriedze ir pazudusi, var būt vieta laimei un svaigām jūtām vienam pret otru.

2.Vientulība pārī

Situācija, kad viens partneris nevar paļauties uz otro, jo kāds no pāra ir ar viņu tikai “priekā un bagātībā”, bet ne “slimībās un nabadzībā”. Ar visām nopietnajām problēmām jātiek galā pašam. Laika gaitā partneris, izvairoties no problēmām, sāk vēl vairāk sarežģīt otra laulātā dzīvi, it kā pārbaudot viņa spēkus. Jaunā vājuma sajūta izraisa agresiju un vēlmi demonstrēt savu pārākumu, un šim nolūkam ir nepieciešams, lai mīļotais nepadodas. Vai ir vērts palikt šajās attiecībās? Ģimenē ir svarīgi apvienot resursus kopīgu mērķu sasniegšanai, nevis izmantot vienam otru, paejot malā, kad kaut kas noiet greizi.

Man and Woman Standing Beside White Wall

3.Sajūta, ka aizejot būs tikai sliktāk

Gadās, ka partneri – parasti sievieti – vada bailes, ka aiziešana tikai pasliktinās situāciju, izraisīs agresiju un vajāšanu. Un šīs bailes ir tik lielas, ka upuris paliek attiecībās ar tirānu, cenšoties izpildīt visas prasības, lai nesadusmotu impulsīvo dzīvesbiedru. Izkļūšana no vardarbības ģimenē ir nepieciešama, taču ārkārtīgi svarīgi ir jau laikus parūpēties par savu drošību.

4.Gaslaitings

Situācija, kad viens partneris liek otram šaubīties par savu garīgo veselību. Pamazām spiediens palielinās, un upuris sāk just, ka patiesība “nav pati par sevi”, un agresors savu neadekvāto rīcību nodod kā normu. Piemēram, laulātais var uzzināt, ka vīram ir cita ģimene – ar bērniem, kopīgiem plāniem un sapņiem. Ne tikai pati situācija ir nepatīkama, bet arī partneris var apliecināt sievai, ka notiekošais ir absolūti normāli.

5.Vainas sajūta un doma, ka jūs vienmēr partnerim esat kaut ko parādā

Dzīve ģimenēm liek dažādus pārbaudījumus. Daži partneri nelokāmi pārvar visas nepatikšanas un grūtības, aug un kļūst stiprāki. Bet gadās arī, ka traģiska situācija kļūst par manipulācijas metodi: “Ja nebūtu tevis, es … aizbrauktu (a) strādāt uz Austrāliju, saņemtu paaugstinājumu darbā, dotu (a) bērniem normālu izglītību.” Cilvēkam liek domāt, ka partneris viņa dēļ atteicās no kaut kā svarīga, un tagad viņš ir dziļos parādos.

Vainas sajūta grauj pašcieņu, un dzīve pamazām kļūst pavisam nepanesama. Tāpat kā iepriekšējos gadījumos, šķiršanās šādā situācijā kļūst par vienīgo izeju, taču labāk savu atkāpšanās ceļu sagatavot jau laikus, negaidot brīdi, kad pacietības kauss pārplūdīs un jādodas “bezizejā”.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More