Galvenā Iedvesma Lētās atklātības laikmets: kāpēc mēs esam pārstājušas izaicinoši pavedināt?

Lētās atklātības laikmets: kāpēc mēs esam pārstājušas izaicinoši pavedināt?

edomas

Izaicinoša seksualitāte vai viltus pieticība? Kopā meklējam zelta vidusceļu.

Es sēžu kafejnīcā pie loga ar tasi ingvera tējas. Un tad viņa ienāk – mana jaunā tēma. Pulksten 10 no rīta grezna blondīne ar mūžgarām kājām un pilnīgi “minīgākajos” svārkos, viņa bija tik izaicinoši seksīga, ka sieviešu solidaritātes inde nekavējoties izplatījās gaisā un augstprātīgo pilsoņu žēlsirdība čukstēja: “Bagātniekus meklē… Paskaties, cik trūcīgi ģērbusies, nabadzīte.” Atklāti sakot, sākumā arī mani mulsināja sarkanā lūpu krāsa, acu zīmulis, metāliskā ēna un mirdzošās lakas pārpilnība. Bet, veiksmīgi atguvusies no krāsu šoka, pamanīju, ka visi vīrieši bez izņēmuma sastinga, un, sākot ar šo brīdi, visi viņu vārdi un darbības bija vērsti tikai un vienīgi uz nemiera cēlāju. Vai tas nozīmē, ka tas darbojas? Un gadu gaitā pielāgota un līdz pilnībai novesta atturība, kaut arī ievērota, ne vienmēr ir tik vēlama.

Ko man darīt? Es un tie, kas mācījušies ilgi un cītīgi, neuzkrītoši, bet gana daiļrunīgi demonstrējam savu piederību “izglītotajai šķirai”? Esam neatlaidīgi pilnveidojuši smilškrāsas acu ēnas un gaiši rozā lūpu krāsas uzklāšanu. No sezonas uz sezonu valkājam vienkāršu frizūru, ko saucam par nebūt ne krāšņo vārdu “zirgaste”. Un, šķiet, tiecoties pēc pieticības un godīguma, pavisam esam aizmirsušas, kā pavedināt.

Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir Screen-Shot-2022-11-28-at-17.41.05.png

Lai gan, iespējams, nē, mēs neesam aizmirsušas – jāatzīst, ka ar “labi audzinātām” meitenēm ne viss ir tik vienkārši. Par vienkāršības saldo šarmu varam runāt, cik gribam, taču esam izdomāti jau sen un gandrīz viss skaistumkopšanas tirgus spēlē uz sieviešu vājībām un slēptajām vēlmēm. Rozā lūpas un smilškrāsas ēnas ir tik viegli kļuvušas par visu laiku galveno tendenci, nepavisam ne ētisku apsvērumu dēļ, bet gan tāpēc, ka tie garantēti padarīs seju jaunāku. Atcerieties, ko tirgotāji visbiežāk raksta uz bezkrāsainiem lūpu spīdumiem? Tieši tā, viņi sola piešķirt lūpām papildus apjomu un padarīt tās… jutekliskākas. Šo loģisko ķēdi var turpināt bezgalīgi: krēmi palīdzēs ķermenim kļūt iekārojamam, eļļas liks matiem slīdēt zem vīrieša plaukstas, smaržu lāse ādā noteikti pamodinās kādu dzīvnieku katrā satiktajā (piezīme, nevis džentlmenī, nevis kārtīgā cilvēkā ar plašu dvēseli, bet gan dzīvniekā).

Tātad, vai ir iespējams iemācīties būt pavedinošai, neieslīgstot vulgaritātē un nenonākot klajā provokācijā, kas jums var būt sveša? Kur lūkot izsmalcinātās seksualitātes paraugus, ja no televizora un dārgāko mašīnu logiem ar “neaizmirstamiem” numuriem uz mums skatās meitenes, kuras dara visu maksimāli? Atklāti sakot, es, meitene no klasiskas “labas ģimenes”, periodiski veicu iebrukumus ienaidnieka teritorijā. Bet jāatzīst, ka ne man, ne “teritorijai” tas neradīja nekādu prieku. Mani pārbiedēja grima pārpilnība uz manas sejas un neparastie tērpi. Un “ballītē” nekļūdīgi ticēja, ka es te esmu svešiniece un grasos sākt meklēt dzīves jēgu, kur visi nāk tikai izklaidēties. Turklāt, tiklīdz bija runa par ciešu saziņu ar vīriešiem, liktenīgo pavedinātāju manī uzreiz nomainīja melanholisks intelektuālis un pat ar obsesīvu vēlmi “runāt”.

Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir Screen-Shot-2022-11-28-at-17.46.39.png

Vārdu sakot, Monika Beluči (tā, kas redzama Bertrāna Blīra filmā “Cik tu esi vērts”), nav mana. Tomēr, neskatoties uz diezgan puritānisko audzināšanu, es, tāpat kā lielākā daļa sieviešu, vēlējos pretējā dzimumā pamodināt vismaz dažus instinktus. Par laimi (un ļoti laicīgi), nāca dzīves pieredze un sapratne, ka labāk ir meklēt piemērotu variantu savā teritorijā. Brīvdienu sieviete noteikti atradīs savu varoni kādā no kluba ballītēm. Tiesa, visticamāk, arī šis būs svētku cilvēks, no kura nav jāgaida uzticības un pastiprinātas mājturības brīnumi, taču var paļauties uz neviltotām emocijām un spontānu rīcību. Un labi audzināta jaunkundze savukārt operā satiks nopietnu, solīdu vīru, varbūt ne pārāk spilgtu, bet uzticamu un paredzamu. Lai gan abos gadījumos ir iespējami varianti… Un, starp citu, gadu gaitā man ir kļuvis pilnīgi skaidrs, ka tomēr izaicinoša seksualitāte, tāpat kā hipsteriskā pieticība, ir tikai tehnoloģiju jautājums.

Tām, kuras ir gatavas, bet… ne vienmēr

Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir Screen-Shot-2022-11-28-at-17.49.42.png

Ja vēl neesat gatavs uzspiest pasaulei savu kaujiniecisko seksualitāti, tad sāciet eksperimentēt atļautajās robežās. Ticiet man, nav ekstrēmu veidu, kā izskatīties jutekliskai.

  • “Nebaidieties no jaunā,” saka leģendārais grima mākslinieks Toms Pešo. “Šajā sezonā noteikti jānēsā spilgta lūpu krāsa. Bet ne sarkanā, tajā ir pārāk daudz plēsonīgā, uzklājiet aveņu vai bordo. Pat ar pieticīgu frizūru un “nude” grimu sieviete dos vīrietim cerību un mājienu uz slēptiem dziļumiem.”
  • Parasti grima mākslinieki iesaka uz sejas veidot ne vairāk kā vienu akcentu: vai nu acis, vai lūpas. Taču “Guerlain” mākslas direktors Olivjē Ehodmeisons iesaka sevi neierobežot īpašos gadījumos: “Izvēloties gaišas caurspīdīgas krāsas, var izcelt acis, lūpas un pat vaigus. Rozā vaigu sārtums izskatās īpaši pievilcīgs. Tas parāda, cik ļoti jūs esat sajūsmā (pat ja jums patiešām ir vienalga).”
  • “Gaidāt aktīvu rīcību no vīrieša puses? Izveidojiet mitru lūpu efektu pirms randiņa,” iesaka kāda grima māksliniece.
  • “Kad es vēlos aizskart kaut ko īpašu šajā pasaulē,” saka aktrise un modele Letīcija Kasta, “es veidoju bagātīgas dūmakainas acis un ielieku sudraba mirdzumus kustīgā plakstiņa vidū. Tas izskatās ļoti erotiski.”
  • “Matu viļņošanās gar kaklu vienmēr izraisa emociju uzliesmojumu. Un pārliecinieties, ka šī matu loka piesūcinās ar pilīti smaržu!” Tā saka Maikls Lendons, “Aveda” radošais direktors.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More